Meklē Ilzes  Indrānes skolēnus
Sagatavoja J. Apīnis

«Lūdzam atsaukties rakstnieces Ilzes Indrānes jeb pedagoģes Undīnas Jātnieces skolēnus, lai uzzinātu Jūsu iepazīšanās stāstu, – Madonas novada biedrības «Nigeste» vadītāja Inguna Roga-Saulīte aicina iesaistīties projektā «INDRĀNE», novadnieces rakstnieces Ilzes Indrānes mūža devumu dokumentējot un godinot. 
     Biedrība īsteno projektu  trīs aktivitātēs: top dokumentālā filma ar spēlfilmas elementiem. Kino galvenais uzdevums – uzrunāt, iedrošināt aizdomāties un ļaut just. Šajā gadījumā – ļaut sajust izcilas personības mūžu, nojaust ticību, kam Indrāne ir sekojusi.
    Tiek gatavota grāmata «Indrānes divpadsmit dārgumi» komplektā ar interaktīvu, radošu spēli bērniem un jauniešiem no 12 gadu ve­cuma par rakstnieces In­drā­nes mūžu. Plānots rast ie­spēju šo komplektu dāvināt visām 711 Latvijas vispār­iz­glītojošajām skolām.
     Biedrība meklē kā skolēnus, tā arī tos, kuriem Ilze Indrāne/Undīna Jātniece kļuvusi par dzīves skolotāju kādā noteiktā laika nogrieznī. Biedrība gaidīs jūsu atmiņu stāstus, lai kopīgi šķetinātu likteņa līkločus, kā arī lai pilnveidotu materiālu, kas tiks izmantots grāmatas un dokumentālās filmas izveidē.
     «Astoņus gadus tikāmies ar rakstnieci Ilzi Indrāni, lai runātu par reizēm bagāto bērnību, reizēm trūcīgo tagadni. Par naudu ne – par telpu, kur visu mēra garīgumā, sajēdzīgumā, cilvēcīgumā. Runājām par neesošu laulību, kam pāri stāv uzticība, un esošu savienību, ko vajā nodevība. Par bērniem, par Balto mākoni, par dāvāto zemi, par spārniem un ticību. Par mūžību. Par to, ka vērts ir Cilvēks. Cilvēcīgs cilvēks. Un nabags tas, kam nav sakņu, piederības, dzimtenes...» – stāsta biedrības vadītāja.
     Ilze Indrāne, īstajā vārdā Undīna Jātniece (dzimusi Liepiņa 1927. gada 23. aprīlī). Izvēlējusies pedagoģes mūžu, strādājusi Mārcienas pamatskolā, direktores ama­tā atjaunojusi skolas darbību Kusā, par nepakļaušanos varai, atbrīvota no amata. Sākot strādāt Praulienas pamatskolā, no­pietni pievēršas rakstīšanai. Literārie darbi: septiņi romāni  («Laz-du laipa», «Aisma», «Ūdens-nesējs», «Cepure ar kastaņiem», «Zemes vēzi dzirdēt», «Dievsunīši», «Putnu stunda»), četri īsprozas krājumi, deviņas bērnu grāmatas, četras lugas, kinofilmas «Liktenim spītējot» scenārijs.  2012. gadā par sevišķiem nopelniem Latvijas kultūrā un izcilu radošā mūža ieguldījumu mūsdienu latviešu literatūrā saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.
      «Visu mēs ierakstām kaut kur augstāk. Nākošām paaudzēm mēs visas savas domas, kārības un vēlējumus ierakstām. Nākošajām paaudzēm vēl kas augstāk nāks aiz mums. Arī aiz mums vēl nāks. Varbūt vēl gudrāki, labāki, pareizāki. Un nezinās, kas ir kari, okupācijas, strīdi. Tautas varēs sadzīvot galvenās personības dievlīdzības lielumā, labumā, pašaizliedzībā, pašaizsardzībā. Laimīgi. Spēcīgi. Darbīgi. Tik daudz iespēju mums lieliem un labiem būt! Katrā laikā mums ir iespējams būt cilvēciskam cilvēkam!» (Ilze Indrāne.)
     Realizējot apjomīgo projektu, biedrībai nozīmīgi noskaidrot tādus jautājumus kā – «Kur jūsu dzīves ceļi krustojušies ar Ilzi Indrāni? Varbūt kopā uzaugāt, Vestienas upītē lipinot māla pīlītes? Vai jūs klausījāties, kā jaunā skolotāja Mārcienā spēlē klavieres? Vai Jūs pazināt kādu no Undīnas audžumeitām? Varbūt kopā ar jauno direktori sitāt naglas dēļos, lai salāpītu savainotās skolas sienas? Varbūt literārie ceļi jūs saveduši kopā? Iespējams, viņas darbi atvēruši jūsu acis, sildījuši sirdi un atgādinājuši, ka esam Cilvēki?» – uzrunā biedrības vadītāja I. Roga-Saulīte.
    Biedrības vadītāja lūdz pieteikties elektroniski – aizpildot mājaslapā www.ni­geste.net sadaļā «Aktuālie projekti» «Meklējam In­drānes skolniekus»» redzamo veidlapu vai atsūtot savu atmiņu stāstu uz biedrības adresi: biedrība «Ni­geste», Kalnāji, Aronas pa­gasts, Madonas novads, LV–4847.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. FRED MORE
    FRED MORE
    pirms 5 mēnešiem

    Saņem savu aizdevumu 48 stundu laikā Laba diena Vai vēlaties būt uzņēmējs, uzsākt projektu vai iegādāties dzīvokli vai esat finansiālā situācijā, jūsu palīdzība nāk tagad, vai esat pazaudējis savu sapni, cenšaties sagatavoties, neļaujiet sapņiem nomirt, sazinieties ar Fredu. vairāk, ātram un uzticamam aizdevumam. Mēs piedāvājam šāda veida aizdevumu zemāk: 1 biznesa aizdevums komerciāls aizdevums 3. dzīvoklis aizdevums 4. auto aizdevums 5. auto aizdevums utt. Mēs piedāvājam aizdevumus nopietniem un sirsnīgiem klientiem, kuri vēlas ar mums sadarboties, ar procentu likmi 3%, sākot no 100 000,00 līdz 500 000 000 000,00. Ātri sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pastu (fredmorefinance@gmail.com) (fredmorefinance@hotmail.com) Whatssap numurs: +919654763221 Parakstīts Režisors FRED MORE

    Atbildēt

Pievienot komentāru