Meklē jaunu portatīvo datoru? Ieskaties padomos un uzzini, kā izvēlēties labāko!
Apmaksāts raksts

   Plānojot iegādāties jaunu datoru, nereti rodas daudz jautājumu. Kāda veida datoru iegādāties? Kādi ir būtiskākie parametri, ko ņemt vērā?  Lai arī vēl arvien iecienīti ir   stacionārie datori, tomēr daudzi izvēlas portatīvos datorus, kas ir ērti pārnēsājami un vienkārši lietojami. 
    Lai būtu vieglāk orientēties plašajā piedāvājumu klāstā, esam sagatavojuši nelielu ieskatu būtiskākajos kritērijos, kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties piemērotāko portatīvo datoru. 
 
Ekrāna izmērs, datora tips un svars 
 
     Viens no būtiskākajiem faktoriem ir ekrāna izmērs. Jāņem vērā – jo lielāks datora ekrāns, jo smagāka pati ierīce. Te gan jāatzīmē, ka ir jaunākās paaudzes datori ar pietiekami lielu ekrānu un salīdzinoši mazu svaru. Tie nereti ir arī dārgāki. 
    Lai saprastu, kāds ekrāna izmērs ir piemērotākais, jāizvērtē, kādam mērķim dators galvenokārt tiks lietots. Piemēram, portatīvie datori spēlēm vai filmām jāizvēlas ar lielāku ekrānu, savukārt ikdienas lietošanai būs piemērota ierīce ar mazāku ekrānu. 
     Pieejami datori ar glancētu vai matētu ekrānu. Glancēts ekrāns nodrošina labāku asumu, krāsas un kontrastus, taču spilgtākā gaismā attēlu saskatīt būs grūtāk. Matēts ekrāns savukārt novērš gaismas atspīdumu, tāpēc šādu datoru vieglāk izmantot pat ļoti spilgtā apgaismojumā. 
 
Procesors
   
   Būtisks aspekts ir arī procesors, jo tas ietekmē datora ātrumu. Šim kritērijam īpaša uzmanība jāpievērš tad, ja datorā plānots spēlēt spēles, izmantot sarežģītākas programmatūras, skatīties filmas,  jo tādos gadījumos ierīces ātrdarbība ir ļoti svarīga. 
 
Baterija 
 
   Iegādājoties datoru, uzmanība jāpievērš arī baterijai. Izvēloties datoru, jāņem vērā, kādu laiku baterija spēj darboties bez strāvas padeves. Protams, svarīgi atcerēties, ka baterijas darbības ilgumu ietekmē arī veiktās darbības, piemēram, spēļu spēlēšana, filmu skatīšanās u.c. 
 
Operētājsistēma
 
   Svarīgs faktors ir arī datora operētājsistēma - no tās atkarīga datora darbība. Pirms izvēlies piemērotāko ierīci, iepazīsties ar operētājsistēmas darbību un specifiku. 
 
Videokarte
 
   Būtiska komponente ir videokarte. Ja datoru plānots izmantot ikdienas vajadzībām, pietiks ar datorā integrēto videokarti. Savukārt, ja plānota spēļu spēlēšana, filmu un video skatīšanās, darbs ar grafiskām un failu apstrādes programmām, var izvēlēties atsevišķu videokarti. 
 
Atmiņa un cietais disks 
 
   Meklējot datoru, jāņem vērā arī tādi parametri kā atmiņa un cietais disks. Ikdienas lietošanai pietiks ar 4 GB lielu operatīvo atmiņu (RAM), bet tiem, kuri darbojas ar lielāku failu apjomu, noteikti būs nepieciešams dators ar lielāku operatīvo atmiņu, piemēram, 8, 16 vai 32 GB. 
    Kas attiecas uz cietajiem diskiem, tie pieejami divos veidos – SSD un HDD. SSD cietajam diskam ir lielāks datu ierakstīšanas un pārraides ātrums, turklāt tas arī praktiski nekad neuzkarst un ir diezgan kluss. HDD tipa cietajam diskam jānodrošina papildus ventilācija, ko var panākt ar speciāliem ventilatoriem vai arī ap datora korpusu atstājot brīvu vietu.
 
Kur pirkt datoru?
 
    Datoru piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs un tie nopērkami dažādās tirdzniecības vietās – gan specializētos datortehnikas veikalos, gan arī internetā. Tas, kur iegādāties datoru, protams, ir katra paša gaumes un iespēju jautājums, taču arvien vairāk cilvēku sev piemērotāko datortehniku meklē interneta veikalos, piemēram, 220.lv. Pirmkārt, tas nodrošina lielāku izvēli, otrkārt, tā ir iespēja ietaupīt gan laiku, gan arī naudas līdzekļus. Ja datoru iegādāsies uzticamā un labi zināmā interneta veikalā, varēsi būt drošs arī par izvēlētā datora kvalitāti. 
    Aplūko piedāvājumu un izvēlies rūpīgi to datoru, kas visvairāk atbilst Tavām prasībām! 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 11 mēnešiem

  Kam man tas, pa ielu ejot jau komentārus nerakstīšu.

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Portatīvo datoru ir viegli nozagt, bet viegli arī no zagļiem noslēpt.

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 11 mēnešiem

  Vai ir tād kompjūter ar apaļ ekrān ar?

  Atbildēt
 4. pēdējais idiots
  pēdējais idiots
  pirms 11 mēnešiem

  Ir ar trijstūraniem ekrāniem, apaļos izgatavo pēc pasūtījuma.

 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nezinu, kā pēdējā laikā, bet kādu laiciņu atpakaļ lombardā varēja labu labos datorus nopirkt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru