Mērķis - apceļot Latviju
Apmaksāts raksts

Sekojot līdzi ceļošanas influenceru un blogeru gaitām tādos sociālajos tīklos kā Instagram vai Facebook, ikviens no mums arī vēlas apskatīt pasaules tālākos nostūrus un piedzīvot lietas, par kurām esam vien dzirdējuši vai lasījuši internetā. Taču mēs dzīvojam Latvijā, un lai cik tas neticami neliktos, daudzi ir pabijuši pat divdesmit valstīs, bet par dažām vietām Latvijā izdzird vien pirmo reizi, tāpēc šajā rakstā varēsi uzzināt par skaistām, mazāk zināmām vietām tepat Latvijā, kuras apskatīt neprasīs arī lielas finanses.
 
Zvejnieku laivu kapsēta Mazirbē
    Latvijai ir 498 km gara krasta līnija un jūras tuvums mūs ir ietekmējis jau no sendienām. Te ir vākts gan dzintars, gan iztikai zvejotas zivis, un pie jūras garās pastaigās meklēts arī miers. Dundagas novadā Kurzemē atrodas vienīgā laivu kapsēta Latvijā, kuru dienu pēc dienas ‘’apēd’’ mežs. Tāpēc  svarīgi turp doties jau šovasar, jo ik gadu tās iespaidīgums izzūd dabā.
 
Kazu grava – septiņavotu ūdenskritums
    Priekuļu novadā atrodas Kazu grava - unikāls dabas veidojums, daudzpakāpju ūdenskritums, kuru daudzi uzskata par iespaidīgāko no Latvijas ūdenskritumiem, jo tas kopumā ir 7.5 m augsts. Skaisti šeit būs gan karstā vasarā, kad ūdenskrituma šalkoņa atgādinās ko sirreālu, un arī ziemā, kad ūdens ir sasalis un veidojas graciozas lāstekas. Turpat tuvumā atrodami vēl vairāki mazi ūdenskritumi, tāpēc interesanti būs ne tikai stundu vai divas, bet maršrutu iespējams sastādīt arī visai dienai.
 
Jaunannas medību pils
    Alūksnē atrodas kāda pēc skata mazāk ierasta pils. Pils veidota no šķeltiem laukakmeņiem, tā tika uzcelta 20.gs. sākumā Aksela Delviga saimniekošanas laikā, vēlāk tika nacionalizēta. Kopš 1991. gada pili pārvalda Valsts mežu dienests. Līdz pilij ved brīvdabas taka ‘’Bebru valstība’’, kas vijas gar Pededzes upes krastu, un tur vērojami dažādi meža mākslas darbi. Savulaik ēkā bijuši pat dzīvokļi, taču tagad tā ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, un tūristiem tā pieejama tikai apskatei no ārpuses, taču ar to būs pietiekoši, lai sajustu medību pils atmosfēru.
 
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs
    Abavas ielejā atrodas Pedvāles dabas parks ar milzum daudz eksponātiem. Parku sāka veidot tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs 1992. gadā. Katru vasaru šeit notiek plenēri, radošās darbnīcas, koncerti un citi pasākumi, kas pulcē daudz interesentu. Kopumā šeit iespējams vidējā solī nodoties pastaigai pat līdz 4 stundām, garākās pastaigu takas ir apmēram 5 km garas, savukārt īsākās ir vien kilometru garas. Noteikti neaizmirsti līdzi paņemt fotoaparātu, jo mākslas objekti ir tik interesanti, ka tos noteikti būs vēlēšanās iemūžināt un parādīt arī citiem Latvijas apceļotājiem.
 
Ķoņu dzirnavas
    Autentiskas 180 gadus vecas ūdens dzirnavas, kurās vēljoprojām tiek malti milti un vērpta aitu vilna atrodas Ķoņos netālu no Rūjienas. Vilnas vērpjamās iekārtas ir apmēram 100 gadus vecas, bet joprojām darba kārtībā. Lai gan šeit jūtams mūsdienīgums un labiekārtotība, tomēr senatnes elpu te nenoslēps nekas, te varēsi ieiet gan lauku pirtiņā, gan uzcept garšīgus ūdens kliņģerus. Gar Rūjas upes krastu te iespējams iziet arī 1.5 km garu pastaigu taku. Ņem līdzi ģimeni un draugus, jo interesanti būs jebkura vecuma ceļotājam!
 
Savukārt tālākiem ceļojumiem būs nepieciešami lielāki ieguldījumi, tāpēc vērtīgi izlasīt arī šo rakstu “padomi, kā iekrāt naudu”.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru