Mežaparkā varēs baudīt jauno mākslinieku darbus
INESE ZONE

9. oktobrī Jēkabpils Mežaparks tika papildināts ar jauniem vides objektiem – koka skulptūrām. Tās veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas studenti kopā ar prakses vadītāju tēlnieku Valti Barkānu. 
    Pie ieejas parka Ošu gravā jeb gatvē vietu radusi Andreja Ratkeviča skulptūra, kas veltīta zodiaka Zivs zīmei. Jaunā mākslinieka iecere ir  Zodiaka zīmju parks. Viņš stāsta, ka katram ir sava zodiaka zīme, tātad ikviens var sevi asociēt ar kādu no tām. Parka apmeklētāji var nostāties pie savas zodiaka zīmes un fotografēties pie tās. 
    Tālāk Ošu gravā izvietota skulptūra «Daugavas lilija». Tās autore Ingrīda Slišāne atgādina, ka lilija simbolizē mīlestību, un mīlestība ir pamatvērtība katram cilvēkam, mīlestība ir spēks, kas veicina izaugsmi un attīstību, kas svarīga arī katrai pilsētai. Un ne velti darbs saucas «Daugavas lilija», jo Daugava plūst cauri Jē­kabpilij un upei ir bijusi liela nozīme pilsētas vēsturē.  Pirmā skulptūras ideja ir Daugavas lilijas pumpurs, tam sekotu visas pārējās stadijas,  estētiskas un mazliet konceptuālas. 
    Takas galā, izejot uz ceļa, kas ved gar Radžu ūdenskrātuvi uz Zilā karoga pludmali, novietota trešā skulptūra – «Priedes rīts». Jau­nais mākslinieks Toms Valmiers savā idejā piedāvā ieskatīties, no kādām formām izaug skaistie Latvijas koki. Viņš stāsta, ka darba ideja pārstāv saikni starp paaudzēm – līdzsvara mo-mentu. Bet tā ir neierasta saikne ar apmainītām proporcijām, kur spēka daļu pārstāv sēkla, bet jauno paaudzi – pats koks, kuru mēs ikdienišķi uzlūkojam kā pamatu. Pirmajām trim skulptūrām kokmateriāls ir ozols. 
    Jaunie mākslinieki bija gandarīti par sadarbības iespēju, ko piedāvāja Jē­kabpils pašvaldība, savukārt dome plāno turpināt sadarbību un noslēgt atbilstošu līgumu ar Mākslas akadēmiju. Arī skulptūru izvietošanu Mežaparkā plāno turpināt. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Man domāt, ka ar tiem vides objektiem dabā nevajadzētu bāzties. Visu skatu tikai bojā. Daba ir jāsaglabā tāda, kāda ir. Var uztaisīt kādas smukas puķu klumbas, košumkrūmus, soliņus, sataisīt vienreiz par visām reizēm pludmali, nevis te naudu cūkiot visādos abstraktos ķiķēziņos, kas maksā dārgu naudu.

  Atbildēt
 2. aaa
  aaa
  pirms 1 gada

  Cik priekšnieku sabraukuši uz svarīgo pasākumu. Un droši vien katrs ar savu dienesta automašīnu...

  Atbildēt
 3. uzdevums par grūtu
  uzdevums par grūtu
  pirms 1 gada

  zone varēja saskaitīt, ar cik dienesta mašīnām šitie kungi un dāmas sabraukuši

Pievienot komentāru