Miķeļdienas gadatirgus Jēkabpilī pulcina lielu skaitu pircēju
ILZE BIČEVSKA

Aizvadīts gadskārtējais Miķeļdienas gadatirgus, kas svētdien notika Krustpils saliņā. Kā stāsta pasākuma rīkotāju pārstāve – Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore Vita Artjomenko, šogad, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības ievērošanas nepieciešamību, tirgū bija mazāks tirgotāju telšu skaits, priekšroku dodot mājražotāju, stādu audzētāju un amatnieku produkcijai. 
– Kopumā bija 70 tirgotāji, ne tikai vietējie, bet arī no tālākām vietām atbraukušie. Jā, apjoms zināmo apstākļu dēļ bija mazāks (pagājušajā gadā mums bija ap 130 tirgotājiem). Principā jau pieteikšanās pirmajā nedēļā visas vietas bija rezervētas. Tirgus norises papildināja kultūras programma, kuru dienas pirmajā pusē aizpildīja Krustpils kultūras nama kolektīvu – folkloras kopas «Rati», ansambļa «Vakarvējš» un deju kolektīvu «Delveri» un «Delverēni», kā arī mazākumtautību kolektīvu priekšnesumi. Vēl tirgus teritorijā darbojās atsevišķs bērnu sektors, pēc vairāku gadu pārtraukuma bija arī umurkumurs, kas baudīja īpašu piekrišanu. Un, protams, Miķeļdienas gadatirgus pasākumu klāstu lieliski kuplināja festivāls «Lustes». Tirgus apmeklētāju šogad bija īpaši daudz, kas, mūsuprāt, izskaidrojams ar to, ka svētdien bija silts un saulains laiks. Līdz šim vēl nebija bijis tā, ka jau pulksten 10.00 ir pilnas skatītāju solu rindas pie skatuves. Cilvēki, kā izskatās, ir sailgojušies pēc āra pasākumiem, un šis faktiski bija arī pēdējais sezonas āra pasākums pilsētā, – stāsta V. Artjo­menko. 
Kā katru gadu, līdztekus pārējām tirgus norisēm bija arī resnākā ķirbja konkurss, kurā šogad savu audzējumu bija iesnieguši tikai trīs dalībnieki. V. Artjomenko teic, ka audzētāji sūdzējušies par to, ka ķirbjiem šis gads nav bijis tik ražīgs, kā gribētos. Krustpils kultūras nama darbinieces tirgus apmeklētājiem bija sagādājušas arī lielo zupas katlu, un kārotāju rinda pie tā bija gana liela.
Tirgotāju telšu rindā bija iespējams nopirkt garšvielas, adījumus, metāla izstrādājumus, žāvējumus un kūpinājumus, alu, auduma lelles, rotaslietas, sīrupus, medu, maizi, glazētas piparkūkas u.c. lietas pārtikai un mājsaimniecībai. 
Ar savu īpašo piedāvājumu vienotā stilā iekārtotu telšu rindā Mi­ķeļdienas gadatirgus klāstu Krustpils saliņā papildināja piecu pašvaldību – Aknīs­tes, Jē­kabpils, Krustpils, Viesītes un Salas – mājražotāji un amatnieki, kuri tirgojās kā lauku partnerības «Sēlija» pārstāvji. 
Šā aprīkojuma iegādei Salas novada pašvaldība tika rakstījusi un realizējusi projektu «Vienota aprīkojuma iegāde sabiedrisko pasākumu nodrošināšanai LP «Sē­lija» pašvaldībām». Tirgus teltis un galdi pirmo reizi tika izmantoti Viesītes pilsētas svētkos, un tirgošanās Jē­kabpilī bija otrais kopīgās sadarbības pasākums. Te pircēji varēja iegādāties ķiplokus, alu, medu, augļus un dār­zeņus un to sulas, «Alī­das kafejas» produkciju, sīrupus, filcējumus, apgleznotu zīdu, gleznas un keramiku. Kā stāsta Salas novada pašvaldības projektu vadītāja Ligita Kadžule, tirgotāji par iespēju strādāt šādos apstākļos bijuši ap­mierināti, kā arī nav sūdzējušies par pircēju daudzumu.
Arī pie šīm teltīm tirgus laikā bija iespēja cienāties ar zupu, ko uzsauca Salas no­vada pašvaldība. 
I. BIČEVSKAS un E. NIEDRES foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru