Miķeļdienas tirgus, kā allaž, labi apmeklēts (+foto)
INESE ZONE

Miķeļi ir rudens saulgriežu laiks, kad daba sāk iet uz ziemas pusi un iestājas astronomiskais rudens. Ne velti ir ticējums, ka līdz Miķeļiem laukiem jābūt apartiem un tie jālaiž uz ziemu atpūsties. Miķeļi izsenis bijuši arī gadatirgu laiks, jo raža bija novākta, lopi paaugušies un bija ar ko tirgoties.
     Jēkabpilī Miķeļdienas tirgus nu jau ir ilggadēja tradīcija, un to iegaumējuši arī tirgotāji, kas arī šogad uz tirgu bija sabraukuši visai kuplā skaitā, neskatoties uz lietaino laiku. Citus gadus tirgotāju skaits arī ir bijis kuplāks, bet par izvēles trūkumu sūdzēties nevarēja. Miķeļdienas tirgus produkcija ir labi zināma: medus, stādi, ķiploki, kūpinājumi un sieri, pēc senām tradīcijām cepta maize. Daudzi nāk uz tirgu tieši pēc šīs konkrētās produkcijas, lai iepirktos pie sev labi zināmiem ražotājiem.  Tāpat arī daudzi amatnieki jau zināmi un ļaudis nāk pirkt pie viņiem konkrētas lietas gan sev, gan dāvanām. Jēkabpils gadatirgos ar savu piedāvājumu vienmēr ir klāt arī Lietuvas amatnieki un pārtikas ražotāji, un pircēju viņiem netrūkst.
     Tradicionāls ir arī tirgus laikā notiekošais konkurss par lielāko ķirbi. Lai kādi arī vasarā nebūtu bijuši laika apstākļi, tirgus placī vienmēr gozējas zeltaini milzeņi. Arī šogad, kad daudzi sūrojās par gurķu, kabaču un ķirbju briešanai nelabvēlīgiem un mainīgiem laika apstākļiem, bija veiksminieki, kam ķirbji padevušies uz goda. Sīvā cīņā  pirmo vietu ieguva Līgas Garšķes izaudzētais milzenis, kura apkārtmērs bija 241 centimetrs. Viņa būtu arī otrās vietas ieguvēja, jo konkursam bija atvedusi divus ķirbjus, un otrs bija apvēlies līdz 210 centimetriem, taču L. Gar­šķe deva iespēju laureātiem pievienoties arī citiem konkursa dalībniekiem. Un tā otro vietu ar 186 centimetrus apaļu ķirbi ieguva Lidija Jansone, bet trešajā vietā ierindojās Rita Maļika, kuras izaudzētā ķirbja apkārtmērs bija 140 centimetri. Čaklie dārznieki saņēma saimniecībā noderīgas balvas: sulu spiedi, tējkannu un blenderi.   
Miķeļdienas gadatirgus gaisotni nodrošināja arī muzikāla un deju programma. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. es atceros, ka
    es atceros, ka
    pirms 6 mēnešiem

    Inesīt, līdz Mārtiņiem laukiem ir jābūt apartiem, MĀRTIŅIEM!!! 10.novembris. Inesīt, ir kur augt!!!

    Atbildēt

Pievienot komentāru