Mudina domāt, kā atpestīt pensionārus no maksas par rēķiniem papīra formātā
INESE ZONE

Jēkabpils domes attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē  deputāti vaicāja SIA «JK Namu pārvalde» vadītājam Ainaram Vasilim, vai tomēr nevar rast kādu risinājumu, lai arī pēc datu regulas stāšanās spēkā tiem klientiem, kas nesaņem rēķinus e-pastā,  par tiem nebūtu tik daudz jāmaksā.
    Kā zināms, Latvijā  stājoties spēkā Vispārīgajai datu aizsardzības regulai, gaidāmas izmaiņas rēķinu saņemšanā. No 1. septembra atbilstoši datu aizsardzības prasībām no SIA «JK Namu pārvalde» klienti rēķinus savās pastkastītēs papīra formātā saņems  aizlīmētās aploksnēs. Tā kā tas rada papildu izdevumus, šāda rēķinu saņemšana būs maksas pa­kalpojums, un klientam katrs namu pārvaldes papīra formātā sagatavots rēķins izmaksās 1,21 eiro. Pārvalde aicināja klientus mainīt rēķinu saņemšanas veidu, pār­ejot tikai uz elektroniskā rēķina saņemšanu e-pastā, kas ir bez maksas. Lai to izdarītu, jāaizpilda pieteikums namu pārvaldes mājaslapā vai jāiesniedz pārvaldē rakstisks iesniegums.
  Deputāti secināja, ka līdzīgi rēķinu aploksnēs par maksu sūtīs arī citi pašvaldības uzņēmumi, un tas cilvēkiem gados, kuri nelieto internetu un nepārzina šīs iespējas, radīs visai vērā ņemamus papildu izdevumus. 
   A. Vasilis skaidroja, ka līdz 1. septembrim vēl ir laiks, lai secinātu, kurai klientu grupai tas radīs problēmas un kā viņiem palīdzēt. Tāpat A. Vasilis sacīja, ka tad, ja cilvēks pats atnāks uz namu pārvaldi pakaļ rēķinam, viņam par to būs jāmaksā tikai 13 centi.  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. ciniķis
  ciniķis
  pirms 10 mēnešiem

  Labi, ka nemudina domāt, kā atpestīt valsti no pensionāriem.

  Atbildēt
 2. he
  he
  pirms 10 mēnešiem

  Vajag atpestīt no maksāšanas un nebūs rēķini jāsūta nekādi.

  Atbildēt

Pievienot komentāru