Mudinām nepiegružot un nebojāt rotaļu laukumus
SIA «JK Namu pārvalde»

Iestājoties siltam laikam, bērni arvien vairāk laika pavada rotaļu laukumos. Lai spēlēšanās aizritētu atbilstošos apstākļos, SIA «JK Namu pārvalde» Jēkabpils laukumus regulāri apskata un novērš bojājumus.
   Kopš aprīļa pilsētas 30 rotaļu laukumus (tajā skaitā mini sporta laukumus) ap­saimnieko Namu pārvalde, un diemžēl gandrīz katru dienu tiek saņemta informācija par to, ka tie tiek bojāti.
    Šobrīd gan lieli, gan mazi ārā pavada daudz laika, tāpēc mēdz būt, ka kādam, piemēram, rodas kārdinājums izrādīt savu spēku, salaužot soliņu vai šūpoles. Vēl kādam grūti izmest papīrus un citus gružus atkritumu urnās, cits nespēj atturēties no vēlmes plēst stiklu, apzīmēt, aprakstīt vai kā citādi bojāt rotaļu laukumu aprīkojumu. Tas liecina gan par nespēju novērtēt cita darbu, gan nesodāmības sajūtu un gluži vienkārši bezkaunību.
    Apsaimniekotājs ir atbildīgs par to, lai rotaļu laukumos valdītu kārtība, savukārt iedzīvotāju pienākums ir saudzīgi lietot rotaļu laukuma aprīkojumu un vērsties pret ikvienu, kurš to bojā. Lielākoties vainīgie apkārtējiem ir zināmi, un tie parasti ir vietējie, nevis svešinieki, tāpēc pirmām kārtām būtu svarīgi par notikušo informēt viņu ģimenes. Pārsvarā tie ir 14–20 gadus veci jaunieši, kuri tā vietā, lai lietderīgi pavadītu laiku, labāk izvēlas piegružot vidi un bojāt rotaļu laukumu aprīkojumu. Jebkurā gadījumā nevajadzētu stāvēt malā un vienkārši noraudzīties, bet gan būt aktīviem, aizrādīt un, ja nepieciešams, vērsties policijā, lai pārkāpēju sauktu pie atbildības.
    Jēkabpils paš­valdības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska informē, ka Krimināllikums pa­redz sodu par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, sodot vainīgo ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, savukārt Administra­tīvo pārkāpumu kodekss – par apkārtnes piegružošanu, piemērojot sodu fiziskām personām no septiņdesmit līdz tūkstoš eiro.
   Par pārkāpumiem aicinām ziņot Valsts policijai pa tālruni 110 vai Jēkabpils pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālruni 65283888.
   Atgādinām – tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru