Multihalles būvdarbi tuvojas nobeigumam
INESE ZONE

20. februārī Jēkabpils mērs Aivars Kraps un domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola, kā arī Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs iepazinās ar  Jēkabpils multifunkcionālās halles būvniecības gaitu. Ar darbu norisi viņus iepazīstināja SIA «LC būve» valdes loceklis Sandis Dzērvītis un būvuzraugs Jānis Rikters.
    Šobrīd jau atlikuši vairs tikai komunikāciju ierīkošanas un tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanas, iekštelpu apdares un apkārtnes labiekārtošanas darbi. S. Dzērvītis iepazīstināja ar telpu izvietojumu un darbu norisi. Sporta zālē, kas paredzēta komandu sporta veidiem (pamatā basketbolam un volejbolam), sienas tiks apdarinātas ar akustiskajiem paneļiem, tad montēs griestus un pēc tam ieklās grīdu.
    -Ar akustiskajiem paneļiem ceram zālē panākt daudz labāku akustiku, nekā tas parasti ir šādās telpās. Ir tā, ka zālē treneris kaut ko saka, pat kliedz sportistiem, bet viņu nedzird. Tāpat slikti dzirdami spēles komentāri. Ar akustisko paneļu palīdzību plānojam novērst šo atbalss efektu, – stāsta Sandis Dzērvītis. 
    No halles vestibila  kāpnes ved uz otro stāvu, kur būs sporta centra administrācijas telpas, kafejnīca un trenažieru zāle. Ēka būs aprīkota ar liftu, lai nodrošinātu piekļuvi personām ar īpašām vajadzībām. Trenažieru zālē būs aprīkojums cilvēku ar invaliditāti treniņiem un ledus hallē un sporta zālē tribīnēs ir paredzēta vieta cilvēkiem ratiņkrēslos. 
    Ledus hallē plānotas 300 sēdvietas un vēl arī stāvvietas. Apskatot halli, A. Kraps interesējās, vai stāvvietas būs norobežotas ar margām, un atbilde bija, ka projekts to neparedz. Izvērtējot situāciju, speciālisti un domes vadība vienojās, ka jāpiešķir papildu finansējums un drošības labad jāuzstāda margas. Šobrīd jau izbūvēta ledus laukuma pamatne ar visām komunikācijām, un varēs uzsākt betonēšanu. Arī ģērbtuvēs un citās telpās  atlikuši apdares darbi.
    S. Dzērvītis stāsta, ka uzstādījums bijis maksimāli izmantot vietējo - Jēkabpils un Latvijas - ražotāju materiālus un vietējo uzņēmēju darbu, un tas arī ir izdevies. Visas metāla un dzelzsbetona konstrukcijas ir izgatavotas SIA «Viadukts», betons - «Jēkabpils PMK», sienu paneļi ir iepirkti no Latvijas uzņēmuma un arī ledus laukuma bortus izgatavos Latvijas uzņēmums SIA «Rink Factory». Konsultējušies ar citām Latvijas ledus hallēm, un šo uzņēmumu ieteikuši kā tādu, kas nodrošina labāku kvalitāti nekā ārzemju ražotnes. Sadarbība ar «Rink Factory» palīdzējusi organizēt un izprast ledus laukuma būvniecības procesus. 
    Tā kā halles konstrukcija ir metāla kopnes, kas sastiprinātas ar skrūvēm, izskanēja jautājums par ēkas drošības pārbaudi, vai un kā tā tiek veikta.
     -Tika izgatavotas divas kopnes, ko  SIA «Viadukts» pārbaudīja ar 100% un 120% slodzi. Secinājums bija, ka tās atbilst visiem nosacījumiem un prasībām un ir drošas. Pēc šī testa atbilstoši tika ražotas pārejās kopnes.  Visu darbu kvalitāte tiek uzraudzīta jau celtniecības procesā, un to daru ne tikai es, bet būvuzraugu komanda, un visas konstrukcijas stiprinājuma vietas ir rūpīgi pārbaudītas. Tāpat projekts ir izstrādāts, arī paredzot lielu slodzes izturību konstrukcijām. Tā ka varu apgalvot, ka no drošības viedokļa viss atbilst prasībām, – sacīja būvuzraugs Jānis Rikters. 
     Multifunkcionālās halles būvniecībā piedalās trīs uzņēmumi jeb būvnieku apvienība, viens no tiem ir Lietuvas - a/s «Panevėžio statybos trestas», kā arī SIA «ARMS group» un SIA «LC būve». Objektā strādā pieci apakšuzņēmēji – SIA «Viadukts», kas ražo un uzstāda metāla un dzelzsbetona konstrukcijas, SIA «Hektors»  nodrošina ūdensvada un kanalizācijas, kā arī siltumtrases ierīkošanu, SIA «Sēlijas enerģija», kas ievelk gāzes vadu, SIA «Belam - Rīga», kuru pārziņā ir iekšējā un ārējā vājstrāvas enerģija, SIA “Ošukalns”, kas asfaltēs laukumus un klās bruģi. Betonu būvdarbu vajadzībām iegādājas no SIA «Jēkabpils PMK». Atbildot uz jautājumu, kāds ir Lietuvas kolēģu ieguldījums, S. Dzērvītis sacīja, ka tā ir projekta vadība, organizācija un pieredze. 
     Halle ekspluatācijā jānodod jūlijā. Iedzīvotājiem būs pieejami divi sporta laukumi kopā ar 1000 sēdvietām, trenažieru zāle, ledus halle. Pie halles būs autostāvvieta ar 90 vietām vieglajām automašīnām apmeklētājiem un 19 stāvvietām darbiniekiem, kā arī autobusu stāvvietas. Kopējās  būvniecības izmaksas pārsniedz 13 miljonus eiro. 
 
 D. Gagunova foto 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Jurka
    Jurka
    pirms 4 mēnešiem

    Lūk, vasarā varēsim sākt izmantot. Apdares darbi gan ir pietiekoši laika ietilpīgi, bet paspēs.

    Atbildēt

Pievienot komentāru