Multihalles un viesnīcas darbībai pamats būšot Rodrigo Laviņa hokeja skola un treniņnometnes
INESE ZONE

Jēkabpilī jau šogad tiks nodota ekspluatācijā multifunkcionālā sporta halle, un pašvaldība jau šogad plāno uzsākt  hallei blakus esošās  sporta centra administratīvās ēkas un viesnīcas rekonstrukciju. BD interesējās, kā plānots izmantot šo ēku: vai tikai sportistu izmitināšanai vai tur varēs apmesties jebkurš pilsētas viesis, kā arī –  kas ir pamatā aplēsēm par viesnīcas nepieciešamību un tās noslogojuma prognozēm.
    Šobrīd tiek veikta viesnīcas rekonstrukcijas būvprojekta ekspertīze, bet pēc tam pašvaldība izsludinās konkursu uz būvniecību. 
    – Viesnīca pēc nodošanas ekspluatācijā būs pieejama visiem, ne tikai sportistiem. Es ļoti ceru, ka to nodos jau nākamā gada otrā pusē. Esošā ēka tiks pa­garināta uz poliklīnikas pusi. Tātad stāvu skaits paliks esošais, bet ēka tiks paplašināta. Ja būs brīvas vietas un numuriņi nebūs nepieciešami sportistiem, tos varēs izmantot arī citi interesenti, – stāsta Aivars Kraps.
    Runājot par prognozēm viesnīcas noslodzei, viņš informē par sarunām, kas bijušas saistībā ar ledus laukuma izmantošanu. Jau stāstījām, ka par sadarbību ir interesējusies Rodrigo Laviņa hokeja skola.
     – Sarunas ir bijušas gan ar Latvijas Hokeja federācijas vadītāju Aigaru Kalvīti, gan «Dinamo» kluba padomes priekšsēdētāju Juri Sa­vicki. Es mēģināju noskaidrot viņu viedokli par hokeja attīstības iespējām Jēkabpilī.  Viņi tomēr ir profesionāļi, un viņi informēja par zināmiem riskiem  un to, kā paš-valdība šajās situācijās varētu reaģēt. Nesen bija tikšanās ar Rodrigo Laviņu un vi­ņa komandu. Izklāstīju viņam riskus, ko sadarbībā saskata dome, un vienojāmies, ka visi problēmjautājumi ir atrisināmi. Paspie­dām viens otram roku ar mērķi, ka strādāsim kopā ar viņiem. Arī no A. Kalvīša un  J. Savicka biju saņēmis ap-stiprinājumu, ka R. Laviņam ir vārds ne tikai kā labam hokejistam, bet arī kā hokeja kluba un jauniešu hokeja dzīves organizētājam. Tāpēc sadarbība ar viņu būs. R. La­viņa skolas juristi atsūtīs sadarbības līguma versiju, ko mēs izskatīsim. Es ļoti ceru, ka šovasar R. Laviņš aicinās mūsu bērnus pieteikties uz hokeja treniņiem. Pirmajā gadā varētu uzņemt ap 50 bērniem. Par sīkākiem līguma punktiem vienosimies darba gaitā, bet pašvaldībai pirmajos gados finansējums būs minimāls, tikai bezmaksas ledus īre, – stāsta Aivars Kraps.   Viņš piebilda, ka viesnīcu izmantos ne tikai hokejisti, bet runa ir arī par basketbolu un volejbolu. Varētu būt vo­lejbola  izlases spēles, «Di­na­mo» treniņnometnes un pārbaudes spēles. Tāpat R. Laviņam esot daudz kontaktu ar citiem hokeja klubiem, kas varētu izmantot halli un viesnīcu. Šobrīd A. Kraps nevarot nosaukt konkrētus klubus, jo tas viss vēl nav zināms, bet nometnes un sportisti, protams, būšot pamats viesnīcas izmantošanai.  
 
Uzziņai
Rekonstruētajā viesnīcā Jēkabpilī, Andreja Pormaļa ielā 106 apbūves laukums plānots 926 m2 platībā, bet kopējā platība būs 2 428,30 m2. Viesnīcā plānoti 52 numuri: 20 –  vienvietīgie, 24 –  divvietīgie, 4 –  trīsvietīgie numuri, 4 numuri ģimenēm un 2 –  divistabu numuri.  
 
 
Foto no BD arhīva

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Hokejists
  Hokejists
  pirms 1 mēneša

  Ak tad tagad viss uz Rodrigo Laviņa pleciem! Būs uz ko vainu novelt, ja halle nesīs zaudējumus. Pirms pāris gadiem viens bārdins onkulis mums solīja, ka rindā uz ledu stāvēšot KHL komandas no Krievijas un varbūt pat Ķīnas "Kuņu luņi".

  Atbildēt
 2. Ačulis
  Ačulis
  pirms 1 mēneša

  Lai jau būvē to viesnīcu. BET! Vai tiešām neviens nav iedomājies uzjautāt par autoservisu, kas ērti iekārtojies viesnīcas pirmajā stāvā.. Kāds būs tā liktenis?

  Atbildēt
 3. ?
  ?
  pirms 1 mēneša

  Kas tur ko jautāt? Ja ir nomas līgums, to lauž un beigta balle. Jabrīnās, kā tas autoserviss tur tik ilgi vispār ir noturējies.

Pievienot komentāru