Nāc uz Lielo talku 25. aprīlī!
Anita Truksne, Lielās talkas koordinatore Jēkabpils pilsētā

Par godu Aspazijas un Raiņa jubilejas gadam Lielā talka par savu šī gada moto ir izvēlējusies Raiņa vārdus – „Pastāvēs, kas pārvērtīsies». Lielās talkas mērķis nav seku likvidēšana, kas diemžēl notiek Lielās talkas dienā, kad tiek vākti atkritumi, bet tās mērķis ir „veikt talku» cilvēku domāšanā; ikdienas paradumos; cilvēku atbildības, apziņas, attieksmes mainīšanā pret vidi. Tikai mums pašiem mainoties un pārvēršoties ir iespējams pastāvēt un būt!» aicina Lielās talkas organizatori. Turpinot sakopt savu apkārtni, mēs tuvojamies Lielās talkas galvenajam mērķim, lai 2018. gadā, kad apritēs valsts simtgade, Latvija būtu tīrākā valsts pasaulē.
     Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina visus pilsētas iedzīvotājus, pašvaldības iestādes un struktūrvienības, valsts iestādes un uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, garāžu kooperatīvu biedrus 25. aprīlī piedalīties Lielajā talkā! Lielā Talka norisināsies vienlaicīgi visā Latvijā no plkst. 9.00 līdz 15.00! 
    Pilsētas pašvaldība turpinās iepriekšējos gados uzsāktos sakopšanas darbus pilsētas iedzīvotāju iecienītajās atpūtas vietās- pie Radžu ūdenskrātuves un Mežaparkā. Pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaigznīte” filiāles (Jaunajā ielā) bērnu vecāki kopā ar bērniem talkas dienā uzlabos, atjaunos, labiekārtos grupiņu spēļu laukumus. 
    Ikviens brīvprātīgais talkotājs, iestāde, organizācija, uzņēmums var rīkot savu talku kādas sabiedriskas vietas sakopšanai, to reģistrējot mājaslapā http://www.talkas.lv. Pēc talkas vietas reģistrācijas jāizvēlas atbildīgā persona, kas attiecīgajā teritorijā organizē talku un nodrošina savus talciniekus ar atkritumu maisiem, kurus varēs saņemt 23. un 24. aprīlī no plkst. 8.00-9.00 Pasta ielā 37A (pagalmā aiz laikraksta „Brīvā Daugava”  redakcijas no Katoļu ielas). 
    Talkas maisi ir paredzēti plastmasas un citiem atkritumiem, tajos nav jāmet lapas vai zari.
    Lai izvairītos no publisko sabiedrisko vietu piesārņošanas ar saimniecībā nevajadzīgiem lielgabarīta sadzīves atkritumiem (savu laiku nokalpojušām mēbelēm), bet ne būvgružiem, sadzīves atkritumiem un pērnajām lapām, talkas dienā (25. aprīlī) pašvaldība pēc saraksta organizēs šo atkritumu izvešanu no privātmājām bez maksas. 
    Katram privātmājas iedzīvotājam ir iespēja pieteikt šo atkritumu izvešanu līdz 22. aprīlim SIA „Jēkabpils pakalpojumi” dispečerei pa tālruni 65237660.
Atgādinām, ka Jēkabpils pilsētas teritorijā sadzīves atkritumu, automobiļu riepu, nolietotas elektrotehnikas u.c. izvešanu no privātmājām, garāžu kooperatīviem, iestādēm, organizācijā, uzņēmumiem par samaksu veic SIA „Jēkabpils pakalpojumi” (tālrunis dispečerei 65237660). Pašvaldība iepriekšminētos atkritumus no privātmājām talkas laikā nevedīs, vedīs tikai tos atkritumus, kas savākti no īpašumiem piegulošajām pilsētas teritorijām un salikti zilajos maisos. Šie atkritumu maisi ir jānovieto ielu malās un par tiem jāpaziņo talkas koordinatoriem.
    Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuri talkas laikā vēlēsies sakopt māju apkārtnes, iepriekš jāsazinās ar namu apsaimniekotāju, lai vienotos par veicamajiem darbiem - SIA „Pils namu pārvalde”- Aivars Gadzāns- 20027315, SIA „JK Namu pārvalde”- Andreja Pormaļa ielā 39 – 7. kabinetā un Kārļa Skaubīša ielā 20-2. dzīvoklī.  
    Atgādinu, lai pasargātu sevi no ādas nobrāzumiem, kas var rasties strādājot koku un krūmu tuvumā, jāvelk talkai piemērots apģērbs- garās bikses, krekls vai jaka ar garām piedurknēm un cimdi. Kājās jāvelk slēgti apavi ar pietiekami cietu (biezu) zoli, lai pēdās neieduras, kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā jāliek cepure vai lakats. Šāds apģērbs pasargās arī no ērču kodieniem.
    Ja talkā piedalās bērni, lūdzu, instruējiet tos par talkas norisi un uzmaniet, lai bērni neapmaldās vai nesavaino sevi ar bīstamiem priekšmetiem.
Ja talkojot tiek ieraudzītas injekciju šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatori, baterijas, kā arī citi bīstami atkritumi- tad tos neaiztikt. Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informējiet talkas atbildīgos.
    Diemžēl esam konstatējuši, ka zilie talkas maisi krāso. Tāpēc vēlams strādāt cimdos un nevilkt gaišas drēbes. Kā apgalvo talkas organizatori, maisi esot krāsoti ar dabīgu krāsvielu, jo krāsas noturība nav liela, līdz ar to tā nav toksiska.
   Lielās talkas koordinatoru tālruņa numuri- Iveta Vārna:29275368, Anita Truksne: 26131430.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru