Nacionālā apvienība nosoda Jēkabpils domes ieceri ieguldīt padomju memoriāla labiekārtošanā
Laima Melkina, Nacionālās apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

Jēkabpils pašvaldība 2021. gada budžetā ietvērusi līdzekļus Otrā pasaules kara memoriāla labiekārtošanai 20 tūkstošu eiro apmērā. Nacionālās apvienības ieskatā, tas ir nepieņemami, jo pauž atbalstu padomju režīma noziegumiem un ideoloģijai.
    «Memoriālā esošais piemineklis-lielgabals ir agresijas simbols, un tas iezīmē cīņu par lielvaras ietekmi šajā pilsētā un Latvijā kopumā. Tas ir vēl viens propagandas ierocis, kas ļauj demonstrēt svešas varas spēku. Ik gadu 9. maijā piemineklis pulcē padomju režīma slavinātājus, kas ņirgājas par mūsu vēsturi – tas, kas Rīgā notiek Uzvaras parkā, notiek arī šajā memoriālā Jēkabpilī. Ir nepieļaujami, ka nodokļu maksātāju nauda tiek izšķērdēta šādas vietas labiekārtošanai, turklāt laikā, kad pašvaldība līdzekļus varētu novirzīt iedzīvotāju atbalstam krīzes apstākļos,» uzsver Nacionā­lās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.
    Otrā pasaules kara memoriāls atrodas Jēkabpils vēsturiskajā centrā, Rīgas ielā 205, un ir labi redzams, iebraucot pilsētā. Par me­moriālu un tajā esošo pa­domju laikos uzstādīto pieminekli-lielgabalu šķēpi lauzti jau kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, taču uz šo kauna traipu joprojām noraugās kā vietējie, tā pilsētas viesi. 2019. gada 4. maijā, kad Jēkabpilī notika Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde, priekšā piemineklim pat tika izbūvēta skatītāju tribīne, lai Latvijas un sabiedroto karavīriem nebūtu gar to jāmaršē.
    Partijas ieskatā, pašvaldības iecere ieguldīt tūkstošiem eiro memoriāla labiekārtošanā norāda uz vēlmi nostiprināt svešās varas klātbūtni pilsētā. Tādēļ Nacionālā apvienība aicina Jēkabpils pašvaldību atcelt šo budžeta pozīciju un lī­dzekļus novirzīt citiem mērķiem. Nacionālās apvienības Jēkabpils nodaļa ir apņēmusies visiem spēkiem iestāties pret labiekārtošanas darbiem un aktīvi paust savu nostāju, ja darbi tomēr tiks uzsākti. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. haha
  haha
  pirms 4 mēnešiem

  Sen bija laiks tos stabus novākt.Arī lielgabalu var pārvietot uz brāļu kapiem,kam vajag var iet tur pielūgt.

  Atbildēt
 2. Huligāns
  Huligāns
  pirms 4 mēnešiem

  Pilnīgi piekrītu. Un, ja Krievija sāks vaukšķēt, arī nekas. Pavaukšķēs un apklusīs. Arī vietējie atbrīvotāji ātri vien par to aizmirsīs, kā ir aizmirsuši par ļeņinekli, kam 90. gados, kad tio novāca ķērās ap kājām un lē'ja gaužas asaras, gan lidmašīnu cukurfabrikas aplī.

 3. A
  A
  pirms 4 mēnešiem

  Pareizi domes deputāti lēma - sakārtot un ATSTĀT vēsturiskās liecības. Visu tik jaukt, lauzt un demontēt, nē, vēsture ir vēsture! Un tūristiem pilsēta vērtīga tieši r vēsturisko objektu daudzveidību, bet vietējie jaunieši var apstatīt un pat aptaustīt vēstures liecības

 4. starp citu
  starp citu
  pirms 4 mēnešiem

  Kādreiz dzirdēju no viena kompartijas pensionāra, ka tajā vietā bijusi doma uzlikt pieminekli ģen.Brantkalnam, bet Maskava to uzskatījusi par nevajadzīgu, kas varot uzkurināt nacionālistiskas tendences sabiedrībā. Nezinu , cik tā ir taisnība. Katrā ziņā tagadējais lielgabals ir aizvācams.

  Atbildēt
 5. Jānis
  Jānis
  pirms 4 mēnešiem

  Quo vadis? Kauns par pašvaldības deputātu zemo intelektu, spriestspējas trūkumu un patriotisma neesamību. Izrādīt cieņu un pārapbedīt kritušos karavīrus Brāļu kapos, nevis atstāt ceļmalā, nevienam nepietiek dūšas, toties memoriāla labiekārtošanai kā prioritātei atrodas līdzekļi un laiks. Vienkārši balsojam un nedomājam! Un par to arī nobalso visi deputāti, izņemot Līgu Kļaviņu. Vai tas nav ārprāts? Kādā Latvijā mēs dzīvojam? Vai Jēkabpils ir kāds neatkarīgs veidojums valstī? Cerams, ka tuvojošās pašvaldību vēlēšanas novadam sniegs iespēju attīrīties, atjaunoties. Pienācis laiks balsot par ļaudīm, kuros patriotisms vēl ir dzīvs. Ja deputāts nav lojāls savai valstij, viņš ir svītrojams no sarakstiem. Balsojam, bet domājam!

  Atbildēt
 6. tikai
  tikai
  pirms 4 mēnešiem

  TO\to Juris, vajadzība man kādam acīs skatīties, esmu klasiski orientēts vīrietis. Man vienkārši riebjas šitā skolnieciskā apsaukāšanās internetā, lai kurš tur arī netiktu apsaukāts. Tā kā jāmāca vien ir tādi. Bet turēties Tu vari kaut divus kilometrus no sev netīkamiem, kas man.

 7. Juris
  Juris
  pirms 4 mēnešiem

  Kļaviņa ir lojāla tikai sev un savam svilpauniekam.

  Atbildēt
 8. to Juris
  to Juris
  pirms 4 mēnešiem

  Tev skolā nemācīja, ka sava doma ir jāizsaka bez oponenta apsaukāšanas? Tad Tev jāiet vēlreiz uz vakarskolu.

 9. TO\to Juris
  TO\to Juris
  pirms 4 mēnešiem

  Nemāci! Nagainim ir viss uz ģīmja uzrakstīts, ieskaties viņa acīs. ! Pat rakstīt nevajag! Pa kilometru no tādiem!

 10. tikai
  tikai
  pirms 4 mēnešiem

  TO\to Juris, vajadzība man kādam acīs skatīties, esmu klasiski orientēts vīrietis. Man vienkārši riebjas šitā skolnieciskā apsaukāšanās internetā, lai kurš tur arī netiktu apsaukāts. Tā kā jāmāca vien ir tādi. Bet turēties Tu vari kaut divus kilometrus no sev netīkamiem, kas man.

 11. pag
  pag
  pirms 4 mēnešiem

  Nelasi pareizi orientētais vīrieti. Dari sev tīkamas lietiņas.

 12. Lana
  Lana
  pirms 4 mēnešiem

  Nez,kā Ozola balsoja par naudas sadali šim pasākumam? Kažociņus ātri var mainīt

  Atbildēt
 13. Anivēsture
  Anivēsture
  pirms 4 mēnešiem

  Balsoja par! Līdzjūtība "Progresīviem"! Tur ir arī cienīgami cilvēki Latvijā bet ne visi Jēkabpilī!

 14. tā vajag mācēt!
  tā vajag mācēt!
  pirms 4 mēnešiem

  Ozola iegrozījās pie viena, tad pie otra, beigās viņu vietā iesēdās pati. DDDDD Lai atjauno, tā ir mūsu pagātne, vēsture.

 15. Rīgas iela
  Rīgas iela
  pirms 4 mēnešiem

  Lielgabals ar visām piedevām ir nojaucams, tam tur nav vieta. Ja tur kāds aprakts, priekš tiem ir brāļu kapi.

  Atbildēt
 16. paklau
  paklau
  pirms 4 mēnešiem

  Tak dabon atļauju, ej un roc! Ko uzbāzies ar savu lielgabalu un pīšļiem?

 17. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 4 mēnešiem

  To lielgabal jānokrāso NATO krāsā un būs visim lab.

  Atbildēt
 18. Skolnieciņš RU
  Skolnieciņš RU
  pirms 1 mēneša

  Сегодня 10. май. Кощунственный праздник Победы уже закончился. Для Латвии и всех коренных жителей Латвии 9. май — это трагедия, потому что в этот день Советский Союз бесповоротно завершил оккупацию Латвии. 9. мая 1945. года Латвийская Республика окончательно пала от рук жестокого агрессора – Советского Союза. Еще 8. мая местные жители сопротивлялись захватчикам в Курляндском котле, но, к сожалению, ихние попытки отбиться от захватчиков со стороны Красной армии были четны. Для всех латышей 9. май — это день скорби и печали. Долгое время латыши жили под гнётом коммунистической партии. Советская оккупация длилась около полвека. Но по воли судьбы Советский Союз распался. Хвала Богам! Это страшное время закончилось, и Латвия смогла вернуть свою независимость. С уважением, Skolnieciņš (Сколниециньш) из святорощи ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Хвала Латвийским Богам! #Латвия #ЛатвийскаяРеспублика #8.май #9.май #СоветскийСоюз #СоветскаяОккупация #коммунизм #жестокость #насилие #ОккупацияЛатвии #1945.05.09. #Skolnieciņš

  Atbildēt

Pievienot komentāru