Nākamā gada pavasari gaida ar bažām
ILZE BIČEVSKA

BD jau tika rakstījusi par Salas novada «Krauju» māju iedzīvotāju problēmu, ko tiem pēdējos gados sagādā daba: kopš 2012. gada marta Sakas upes krasts ledāju un palu ūdeņu dēļ strauji grūst, kā rezultātā ir jau pilnīgi pazudusi daļa agrākā Jēkabpils–Jaunjelgava ceļa, un upe spēcīgi graužas «Krauju» māju virzienā. Kā pirmais, kas, iespējams, jau nākamā gada pavasarī varētu aizpeldēt pa straumi, būtu šīs saimniecības malkas šķūnis. Un no turienes vairs nav pārāk tālu līdz dzīvojamajai ēkai. 
    Jūnija sākumā, «Krauju» saimnieka uzaicināta, BD apskatīja un nofotografēja krasta nogruvumu vēl vienu reizi. No upes izgrauztā roba dziļākajai vietai līdz «Krauju» malkas šķūnim vairs ir kādi pieci metri, bet līdz dzīvojamajai mājai – ap divdesmit. Upes krasta smiltis Saka šajā vietā jau ir aiznesusi prom lielos daudzumos. Tur, kur krasta stāvumā ir māls, vēl atsevišķs neizskalots izvirzījums ir saglabājies. 
    Kā stāsta māju saimnieks Aivars Krūmiņš, nu re­dzams, ka krasta noturēšanā (vismaz patlaban) savu, kaut nelielu artavu dod vienīgi paša sagādātās un nobērtās kravas: aptuveni 100 kubikmetri akmeņu. 
      – Bet vai tas palīdzēs upi apturēt tad, kad atkal nāks lielie ledāji, nav zināms. Nākamo pavasari mēs gaidām ar lielām bailēm. Trakākais, ka vairs nezinām, kur meklēt palīdzību. Salas novada pašvaldība bija gatava palīdzēt, un tai būtu arī materiāli, lai krastu labāk nostiprinātu. Diemžēl birokrātisku šķēršļu dēļ pašvaldība to darīt nedrīkst: saņemta kārtējā atbilde no Vides un reģionālās attīstības ministrijas, ka šis nav pašvaldības īpašums, turklāt teritorija nav iekļauta to skaitā, kur krasti jāstiprina elektrības ražotājiem. Tāpēc atbilde ir negatīva. Mēs domājam cīnīties tālāk, jo cits nekas jau neatliek. Laikam būs jāraksta vēstule Ministru prezidentam, – teic A. Krūmiņš. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. doma
    doma
    pirms 1 gada

    Trakas lietas. Ceļu izskaloja, nez kam tas piederēja? Kāpēc neatjauno? Nostiprinātu krastu, atjaunotu ceļu, i vsja skazka.

    Atbildēt

Pievienot komentāru