Nākamgad - bez operas, bet ar blūzu un plašām 350 gadu jubilejas svinībām
INESE ZONE

Nākamgad Jēkabpils svinēs apaļu – 350 gadu - jubileju. Domes vadība jau ir informējusi, ka šo notikumu grib atzīmēt ar plašu pilsētas svētku programmu un citiem pasākumiem, piemēram, jaunas grāmatas par Jēkabpili izdošanu. Vērienīga pilsētas svētku svinēšana tiek minēta kā iemesls, kāpēc nākamgad Jēkabpilī nenotiks  tradicionālās Operas dienas.  
     Lai arī dažādi vērtētas un bieži vien atzītas par visai dārgu pasākumu, kas prasa ne mazus budžeta ieguldījumus, Operas dienas ar plašu koncertprogrammu jau kļuvušas par vienu no pasākumiem, ar kuru Jēkabpils vārds izskan visā Latvijā. Domājot par turpmāko pilsētas kultūrpolitiku, domes vadība ir minējusi arī iespēju Operas dienas vairs nerīkot. Nākamais gads gan nāks ar jaunu pasākumu  – «Jēkabpils blūza dienām». 
    BD lūdza domes vadību informēt par pilsētas jubilejas gada iecerēm, tai skaitā plāniem pilsētas svētku sakarā un to, vai Operas dienas turpmāk notiks. Pašvaldība vēl vairās sīkāk atklāt svētku pasākumus plānu, jo darbs pie tā vēl notiekot un acīmredzot grib saglabāt pārsteiguma momentu. Taču, tā kā svētki iecerēti ar vēlmi sagaidīt gan tuvus, gan tālus ciemiņus, arī jēkabpiliešus, kas dzīvo ārpus Jēkabpils vai valsts, tad informētība nenāktu par ļaunu, lai cilvēki var laikus izlemt, vai vēlas apmeklēt šos pasākumus.  
      -Mans viedoklis ir tāds, ka nākamgad Operas dienas nevaram rīkot, jo ir pilsētas 350 gadu jubilejas svinības un  mēs ne finansiāli, ne no citiem aspektiem nevaram atļauties divus lielus pasākumus. Aktuālākais tomēr ir pilsētas svētki un jubileja.  Manuprāt, interese par Operas dienām ir izsmelta. Bet nav izslēgts, ka pēc gada pārtraukuma 2021. gadā varam tās restartēt, – sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. 
    Viņš informēja, ka  350. gadadienai veltītie pilsētas svētki notiks uzreiz pēc Jāņiem 27. jūnijā. 
       -Jāņos uz Jēkabpili atbrauc daudzi tautieši, kuri nedzīvo un nestrādā Jēkabpilī. Ja viņi zinās, ka uzreiz pēc Līgo svētkiem būs pilsētas svētki, ļoti ceru, ka šie cilvēki paliks sagaidīt un svinēt Jēkabpils jubileju. Esmu pārliecināts, ka apmeklētāju masas tad būs daudz lielākas. Kultūras pārvalde jau strādā pie svētku koncerta programmas. Uzstādījums ir tāds, ka pilsētas svētkiem nākamgad jābūt veltītiem vietējiem iedzīvotājiem, sevišķi ģimenēm ar bērniem. Tādēļ daudzas aktivitātes bērniem būs bez maksas. Es uzskatu, ka ģimenēm pilsētas svētkos ir jāatpūšas un jāizbauda tie, nevis jādomā, kā samaksāt, lai bērnus izklaidētu  atrakcijās. Līdz ar to nākamgad pilsētas svētkos aktivitātes bērniem būs bez maksas, –  stāsta Aivars Kraps. Viņš minēja, ka pēc svētku programmas precizēšanas ar to jau laikus iepazīstinās iedzīvotājus. Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola sacīja, ka jubilejas gadā ne viens vien pasākums būs saistīts ar šo notikumu. Plānota arī jaunas grāmatas par Jēkabpili izdošana.
    Šogad jūnijā preses konferencē domes priekšsēdētājs Aivars Kraps minēja, ka pilsētas 350 gadu jubilejas svētkiem varētu atvēlēt ap 100 000 eiro, proti, apvienojot gan budžetu, ko ik gadu atvēl pilsētas svētkiem, gan  ikgadējo Operas dienu budžetu, lai svinības būtu ar vērienu.  
     Par blūza dienām A. Kraps sacīja, ka tās Jēkabpilī nākamgad būs. Taču  tas būšot kā atsevišķs pasākums,  kas nav saistīts ar pilsētas svētkiem. A. Kraps neizslēdz iespēju, ka blūza festivāls var kļūt par Jēkabpilij tradicionālu pasākumu, jo tas izmaksājot mazāk nekā Operas dienas. 
     BD jau informēja, ka šogad maijā Jēkabpils pašvaldības sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejā deputāti pozitīvi vērtēja iespēju atbalstīt blūza festivālu «Jēkabpils blūza dienas», kas divu dienu garumā plānots nākamgad augustā. Festivāla rīkotāji ir grupa «Latvian Blues Band», kas nu jau vairākus gadus kopā ar solistiem no ārzemēm februārī koncertē Jēkabpilī, gūstot lielu publikas atsaucību. Blūza dienas varētu notikt reizi divos gados un kalpotu kā ilgtermiņa pasākums ar starptautisku mākslinieku piedalīšanos, kas popularizētu Jēkabpili. Jautājumu par finansējumu toreiz nolēma virzīt izskatīšanai budžeta komisijā, kur to varētu skatīt kontekstā ar citiem nākamā gada finanšu pieprasījumiem. Galīgo lēmums par finansējumu blūza dienu organizēšanai 2020. gadā skatīja 12. decembra finanšu komitejas sēdē. Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele informēja, ka nepieciešami 30 000 eiro. 5200 šim nolūkam plānots iekļaut šī gada budžeta grozījumos, bet 25 000 ieplānotu nākamā gada budžetā. Blūza dienas notiks 14. un 15. augustā.  Lēmums gan vēl jāapstiprina domes sēdē, bet tā kā deputātu atbalsts bija vienprātīgs, nav pamata šaubām, ka to varētu neapstiprināt.
     Operas dienām vidēji tika atvēlēti (ņemot vērā budžetā iekļautās summas) ap 60 000 eiro, no kuriem ap 10 000 parasti sedz sponsori un Kultūras pārvalde iegūst projektu konkursos. 
 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru