Nākamgad dzīvos taupīgi un meklēs finanšu rezerves
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka pašvaldībām, arī Jēkabpilij, nākamā gada budžets jāplāno, izvērtējot savas iekšējās rezerves.
     - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs uzsvēra, ka, un pie tā turpmāk pieturēsies Jēkabpils dome,  finanšu resursi ir jāmeklē savā pašvaldībā. Kā jau zināt, budžeta pieaugums kopēji valstī ir plānots 3,6% apmērā, bet Jēkabpils pilsētai -  5,9% apmērā, kas noapaļojot ir nedaudz virs miljona eiro. Protams, ir jārēķinās ar to, ka nākamgad būs jāsedz pusdienu izdevumi 1. līdz 4. klasei, ko līdz šim pilnībā sedza valsts. Tomēr, lai arī neliels, tas būs budžeta pieaugums, taču tas nav tik liels, kā vēlētos. Daļēji jau ir ietaupīts, samazinot štatus pārvaldē. Skatīsimies pārvaldēs, ko vēl varam ietaupīt, lai varētu īstenot kādus attīstības projektus nākotnē. 
      Uz BD jautājumu, vai ar ekonomēšanu pietiks, lai īstenotu projektus, Aivars Kraps atbildēja, ka visu ar ekonomēšanu nevarēs nodrošināt. Solītais atbalsts no valsts puses sākotnēji bijis lielāks, bet tagad daļa atvēlēta valstiskām vajadzībām. 148 miljonus valsts pašvaldībām plānojot iedalīt budžeta dotācijās. No lielajām pilsētām dotācija visām esot ar plus zīmi, izņemot Rīgu, kam – 2,5%. Lielākais pieaugums esot Valmierai – 8,2%, bet Jēkabpilij tas esot otrais lielākais. 
-Plānotais pieaugums ir 1 000 181 eiro. Budžetu vēl virzīs apstiprināšanai Saeimā, bet plānā Jēkabpilij ir atvēlēti 17 869 895 eiro. Šī summa ir pašu ieņēmumi. Tie ir ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma un nekustamā īpašuma nodokļa. Runājām arī par pašvaldību iespējām aizņemties ES fondu projektiem. Nosacījumi ir, ka tas nebūs pieejams neattiecināmajām izmaksām. Tas rada problēmas. Būs programmas, kur varēs aizņemties  bērnudārzu jaunbūvēm un esošo dārziņu paplašināšanai, bet pagaidām nav zināms, kādi būs kritēriji, vai mēs varēsim piedalīties. Valsts budžetu plānotu apstiprināt 14. vai, vēlākais, 21. novembrī. Tas nozīmē, ka divu mēnešu laikā jāapstiprina pašvaldību budžeti. Tātad līdz nākamā gada janvāra vidum būs jāapstiprina domes budžets. Darbs pie tā ir sākts. Domāju, nākamgad nedzīvosim sliktāk kā šogad, taču nevarēsim strauji attīstīties, bet nebūs arī tā, ka gluži neko nevarēsim paveikt, - sacīja Aivars Kraps.
     Jautāts, vai pašvaldībām būs iespēja aizņemties ielu vai mikrorajonu rekonstrukcijai par saviem līdzekļiem, viņš skaidro, ka tas nebūs iespējams. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. nja
    nja
    pirms 1 gada

    diez vai var sanāks dzīvot taupīgi ar uzpūstajiem štatiem, bezkaunīgi lielajām algām ieskaitot. nu nekādi. arī sporta halle pie kapiem tūlīt būs uz iedzīvotāju kupra.

    Atbildēt

Pievienot komentāru