«Nav nekādu politisku darījumu»: skaidro Aivars Kraps un Renārs Putniņš
INESE ZONE

Gan sociālajos tīklos, gan visnotaļ respektējamos plašsaziņas līdzekļos kā «Latvijas Avīze» un «Diena» augusta nogalē parādījās publikācijas, kas saista bijušā Ministru prezidenta ārštata padomnieka un nu arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes locekļa  Renāra Putniņam ieņemamo amatu Jēkabpils slimnīcā un, iespējams, nākotnē arī Rīgas 2. slimnīcas valdes vadībā ar viņa brāļa  – Rīgas domes deputāta Oskara Putniņa - atbalstošo balsojumu par Oļegu Burovu Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās. 
     Tajās izšķiroša loma bija neatkarīgajiem Rīgas domes deputātiem O. Putniņam,  Druvim Kleinam un Imantam Keišam.  Publikācijās minēta iespējamā sasaiste, ka R. Putniņš amatu saņēmis  kā algu par brāļa atbalstu O. Burovam, jo Jēkabpilī vara pieder partijai «Gods kalpot mūsu Latvijai», kuras valdes loceklis ir Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. Savukārt šī partija savulaik esot veidota izveidota kā O. Burova partijas «Gods kalpot Rīgai» satelīts. Izskan arī versija, ka ir neoficiāla informācija, ka ar brāļa atbalstu R. Putniņš varētu ieņemt Rīgas 2. slimnīcas, kas ir Rīgas domes kapitālsabiedrība, valdes priekšsēdētāja amatu, jo līdzšinējais vadītājs to atstāj. Tāpat tiek apgalvots, ka R. Putniņam nācies atstāt premjera padomnieka amatu, jo «Vienotība» nav bijusi mierā ar viņa darbību, kas ne vienmēr saskanējusi ar partijas viedokli, tai skaitā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanu sakarā.
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps jebkādas kopsakarības noliedz.
    -Es neesmu aktīvs sociālo tīklu lietotājs, bet tas ir izskanējis arī plašsaziņas līdzekļos. Iepazinos ar rakstu «Dienā», kur to visu saista ar O. Burova ievēlēšanu Rīgā. Varu teikt tikai vienu, ka politiskā partija, ko es pārstāvu, nekādā situācijā ar to nav saistīta. Es Andri Ameriku, kas vada «Gods kalpot Rīgai» esmu redzējis tikai garāmejot. Mēs neesam personīgi pazīstami un nekad nesam komunicējuši. Es iestājos «Gods kalpot mūsu Latvijai» 2017. gadā, un tur nekad nevienā saietā nav piedalījies neviens no «Gods kalpot Rīgai» cilvēkiem.  Tās ir dažādas partijas. Tas ir mēģinājums Rīgas mērauklas pārnest uz šejieni. Es nezinu, kā tas bija, kad izveidoja «Gods kalpot mūsu Latvijai», bet, cik esmu bijis saietos, valdes sēdēs, tur nekad nav bijis neviena «Saskaņas» vai «Gods kalpot Rīgai» cilvēka. Ar O. Burovu vai A. Ameriku personīgi nekad neesmu runājis. O. Burovu pirmo reizi tuvāk redzēju un roku paspiedu tagad, kad mani ievēlēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijā par priekšsēdētāju. Tagad «Gods kalpot mūsu Latvijai»,  Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Kristīgi demokrātiskā savienība ir izveidojusi politisko partiju apvienību  «Atmoda» Ingunas Sudrabas vadībā. Šajā apvienībā neietilpst «Gods kalpot Rīgai» vai kādas citas partijas. Norāde uz iespējamām politiskām  attiecībām praktiski ir baumas, – komentē Aivars Kraps. 
    Vaicāts, vai viņš ir runājis ar R. Putniņu par iespējamo pāriešanu uz Rīgu,  R. Kraps stāsta, ka R. Putniņš esot minējis, ka pa Rīgu klīst tādas baumas, bet neesot teicis, ka grasās aiziet no darba Jēkabpils slimnīcā.
     -Viņš gandrīz katru nedēļu nāk pie mani un ir aktīvi uzņēmies kārtot visu, kas saistās ar iekavēto slimnīcas rekonstrukcijas projektu. Viņš ir minējis daudzas aplamas lietas, kas bijušas paredzētas slimnīcas plānojumā un ir jāmaina, un aktīvi darbojas šajā procesā. Viņš noteikti nav statists mūsu slimnīcas valdē un aktīvi strādā. Protams, ka par viņa nākotnes mērķiem grūti spriest, jo katrs cilvēks domā par nākotni. Bet pagaidām es esmu gandarīts, ka viņu un citus valdes locekļus izvēlējām šim darbam. Domāju, ka līdz šim viņam nav piedāvāts iet uz Rīgas 2. slimnīcu. Ja piedāvās, nu kas to var zināt, ko cilvēks darīs, bet, manuprāt, ja viņš taisītos iet prom, tad tik aktīvi nesāktu darboties šeit - Jēkabpils slimnīcā. Versijas, protams, var būt dažādas, bet nesaskatu politiska darījuma pazīmes attiecībā uz Rīgas domi un brāļiem Putniņiem. Manas partijas vadītājs par to neko arī nekad nav teicis,– saka Aivars Kraps.
     R. Putniņš, jau stājoties amatā Jēkabpils slimnīcā, sacīja, ka atstās premjera padomnieka amatu, ja jutīs, ka nevar to savienot ar pienākumiem Jēkabpils slimnīcas valdē. To viņš atgādināja sarunā ar BD, kad tika lūgts komentēt iepriekš minētās versijas par esošo un iespējamo amatu.
      -Kad tiku apstiprināts amatā Jēkabpils slimnīcas valdē, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji uzdeva jautājumu, vai spēšu savienot darbu Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un premjerministra Krišjāņa Kariņa padomnieka veselības jautājumos pienākumus ar darbu Jēkabpils slimnīcas valdē. Tad sacīju, ka negrasos pamest savu pamatdarbu medicīnā kā praktizējošs neiroķirurgs, bet, ja jutīšu, ka nevaru apvienot savus premjera padomnieka pienākumus ar darbu Jēkabpilī, atteikšos no politiskās darbības par labu Jēkabpils slimnīcai. Tagad to esmu izdarījis. Es nekad pats neesmu runājis un nevienu neesmu lūdzis runāt mana vārdā par darba iespēju Rīgas 2. slimnīcas valdē.  Visas šīs baumas un publikācijas ir saistīta ar to, ka mans brālis ir Rīgas domes deputāts. Tagad tas tiek saistīts arī ar Jēkabpils domes priekšsēdētāja politisko piederību partijai «Gods kalpot mūsu Latvijai». Es faktiski tikai pēc tam, kad saņēmu piedāvājumu strādāt Jēkabpils slimnīcas valdē, uzzināju par jūsu domes vadītāja politisko piederību. Varu nomierināt visus, kurus tas satrauc, ka es nepretendēju uz Rīgas 2. slimnīcas vadītāja amatu. Es nezinu, vai konkurss ir izsludināts, un negrasos tajā piedalīties, – sacīja Renārs Putniņš. 
 
Foto no BD arhīva

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Apolitiskais
  Apolitiskais
  pirms 9 mēnešiem

  Kas tā dtāda par partiju Gods kalpot Latvijai? Kāds ir par tādu kaut ko dzirdējis? Kas tur ir spicē, tā ir labējā vai kreisā, nacionālā vai krievu partija?

  Atbildēt
 2. Džons
  Džons
  pirms 9 mēnešiem

  šķidrā partija

 3. komats
  komats
  pirms 9 mēnešiem

  "Saskaņas" satelīti.

 4. stilists
  stilists
  pirms 9 mēnešiem

  rozā krekls nu galīgi nepiestāv. iesaku izmest

  Atbildēt
 5. Viesis
  Viesis
  pirms 9 mēnešiem

  Nu gan atraduši par ko rakstīt. Meklē māsīcas septīto brālēnu. Kur gan Brīvā Daugava bija, ka Liepiņu apstiprināja. Bija taču tieši Zemnieku partija un tarotarka lielā vadone. Vot tur bija interešu konflikts. Zaļajiem nepatīk ka Kraps apskata viņu iesāktos objektus. Laikam baidās!

  Atbildēt

Pievienot komentāru