Nedaudz palielinātas algas pašvaldības policijai
INESE ZONE

2019. gada 11. oktobrī stājās spēkā grozījumi Mi­nistru kabineta noteikumos par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm mēnešalgu un speci­ālo piemaksu noteikšanas kārtību, kas paredz palielināt atalgojumu no šī gada janvāra.
       Atbildot uz jautājumu, vai Jēkabpils pašvaldība sa­is­tībā ar algu izmaiņām Valsts policijā neplāno palielināt atalgojumu pašvaldības policijas darbiniekiem, izpilddirektors Guntars Gogu­lis skaidro, ka pašvaldībai ir cits regulējums, pēc kura nosaka algas, un tas ir Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums. 
     – Atlīdzības likumā ir no­teikta mazliet cita kārtība. Pašvaldības policijai algas šogad ir mazliet palielinātas, lai tās ietu līdzi Valsts policijas atalgojumam. Mums bija pieejams finansējums iekšējai pārdalei – iekšējās rezerves, kas arī ļāva algu ne­daudz palielināt. Cita finansējuma nav, jo budžetā tika nobalsots, ka algu fondu nepalielina un atstāj iepriekšējā apmērā, – skaidro Gun­tars Gogulis.
     Viņš arī stāsta, ka pašvaldībā neeksistējot tāds atalgojuma veids kā 13. alga. Pēdējā tāda bijusi vēl latos un pagājušajā gadsimtā. Kārtība esot tāda, ka reizi pusgadā tiek novērtēts darbinieku ieguldījums ārpus viņu tiešajiem pienākumiem un izrādītā iniciatīva, un at­sevišķus darbiniekus izpilddirektors novērtējot ar piemaksu likumā atļautajā kārtībā, tas ir, līdz 20% no algas apmēra. Izpilddirektors šādi varot atbildēt par administrācijas darbiniekiem. Arī citās pašvaldības iestādēs neesot cita varianta, kā tikai iespēja piešķirt šo piemaksu līdz 20% no algas. G. Gogu­lis informē, ka šogad  Jēkab-pils pašvaldības policijai amatalgas no 2020. gada tika palielinātas par 1,8% lielākajām un 4,2% – zemākajām algām. Gada nogalē prēmijas 20% apmērā no amatalgas tika izmaksātas 55 no 108 Jēkabpils pašvaldī­bas administrācijā nodarbinātajiem. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. :))) nedaudz
  :))) nedaudz
  pirms 6 mēnešiem

  Nu tad kādas algas sabīdīja? Kur ir cipari?

  Atbildēt
 2. si si dra
  si si dra
  pirms 6 mēnešiem

  Mož vispirms jāatlaiž visi dzērāji

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 6 mēnešiem

  Nav nekād skaidrib, cik tad viņim maksa?

  Atbildēt

Pievienot komentāru