Nemazgā automašīnu, ja gaisa temperatūra ir ļoti zema
Apmaksāts raksts

Ziemas laikā autovadītāji mēdz saskarties ar dažādām nepatīkamām situācijām. Viena no tām ir aizsalušas auto durvis. Turklāt šī problēma skar ne vien vecāku modeļu auto, bet arī jaunākos transporta līdzekļus. 
Ko darīt šajā situācijā? Kā rīkoties, lai no tādas problēmas izvairītos?  Par to vairāk turpinājumā. 
 
Pirmkārt, der atcerēties - ja automašīnas durvis neslēdzas ciet, vajadzētu izvairīties no mēģinājumiem tās aiztaisīt ar spēku. Savukārt, ja durvis aizsalušas tā, ka nav iespējams tās attaisīt, nevajadzētu stipri raut aiz durvju roktura, jo tā var to salauzt. 
 
Ja durvis nevar atslēgt 
 
Visbiežāk tas notiek tādēļ, ka automašīnas durvis piesalst pie virsbūves gumijas. Iemesli, kādēļ tas notiek, var būt dažādi, tomēr ir skaidrs, ka to veicinājis mitrums, kas bijis starp abām šī automašīnas daļām. Pazeminoties gaisa temperatūrai, tas sasalis.
 Viens no risinājumiem šajā situācijā ir mēģināt atvērt citas auto durvis, iekļūt auto salonā un iedarbināt dzinēju. Tas prasīs nedaudz laika, taču, līdz ko automašīnas salons būs uzsilis, varēs atvērt aizsalušās durvis. 
 
Lai šādas situācijas nenotiktu, gumijas iepriekš iesmērēt ar speciāliem līdzekļiem, kas novērš durvju aizsalšanu. 
 
Ja durvis nevar aizslēgt 
 
Vēl viena problēma, ar ko mēdz sastapties autovadītāji - durvis aizsalušas tā, ka tās nav iespējams aizslēgt. Kā jau minēts iepriekš, tās noteikti nevajadzētu mēģināt aizcirst ar spēku, jo tas var radīt nopietnus bojājumus durvju slēgšanas mehānismā. Tā vietā rūpīgi aplūko durvis un izvērtē situāciju. Tad, izmantojot skrūvgriežņa vai kāda cita piemērota priekšmeta palīdzību, mēģini attaisīt aizbīdni tā, lai durvis atkal varētu veiksmīgi aiztaisīt. 
Ja durvju aizbīdnis darbojas, kā parasti, bet durvis tik un tā nav iespējams aizslēgt, nepieciešama kārtīga slēdzenes mehānisma ieeļļošana. Uzmanīgi attaisi durvju sānos esošo plastmasas vāciņu un sapūt speciālo eļļošanas vai pretaizsalšanas šķidrumu. Neaizmirsti lieko šķidrumu nekavējoties noslaucīt. 
 
Pareiza auto mazgāšana ziemas apstākļos 
 
Ir skaidrs, ka transporta līdzeklis jāmazgā visos gadalaikos, arī ziemā. Ievērojot pareizas mazgāšanas pamatprincipus, parūpēsies ne vien par auto tīrību, bet arī izvairīsies no nepatīkamām situācijām nākotnē. 
 
Auto mazgāšana ziemas laikā ir īpaši svarīga, jo tieši šajā gada laikā automašīna pakļauta sniega, sala, dubļu, sāls ietekmei. Tomēr dažkārt rūpes par sava auto tīrību ziemā kļūst par īstu izaicinājumu. Ja automašīna tiek mazgāta nepareizi, var nākties saskarties ne vien ar aizsalušām durvīm, bet arī ar virkni citu problēmu. 
Šajā ziņā palīdzēs vairāki ieteikumi. 
 
Nemazgā automašīnu, ja gaisa temperatūra ir ļoti zema
 
Ja ārā ir liels sals, automašīnas mazgāšanu vajadzētu atlikt uz laiku, kad kļūst siltāks. Tas tādēļ, ka ūdens uz automašīnas sasals vēl pirms to paspēsi noslaucīt. 
 
Pievērs uzmanību riteņiem 
 
Riteņi vistiešāk pakļauti apkārtējās vides negatīvajai ietekmei. Tādēļ svarīgi regulāri nomazgāt arī tos. Lielākam efektam var izmantot augstspiediena mazgātāju vai automazgātavas pakalpojumus. 
 
Izžāvē automašīnas spraugas un atveres 
 
Pēc auto mazgāšanas svarīgi parūpēties, lai spēkrats tiktu rūpīgi nožāvēts. Īpaša uzmanība jāpievērš spraudziņām un atverēm, kur var uzkrāties mitrums. Lai izvairītos no durvju aizsalšanas, jāatver un kārtīgi jānoslauka arī tās. 
Atvērt un noslaucīt vajag arī degvielas bākas durtiņas. Lai nožūtu ātrāk, uz brīdi tās var atstāt vaļā. 
 
Vispirms nomazgā automašīnas ārpusi 
 
Veicot tīrīšanas darbus, vispirms tiec galā ar automašīnas ārpusi, lai tā paspētu nožūt, pirms dodies ceļā. Pēc tam ķeries klāt transportlīdzekļa salonam. 
 
Izmanto speciālus eļļošanas un pretaizsalšanas līdzekļus
 
Lai izvairītos no durvju aizsalšanas, eņģu un slēdzenes mehānisma bojājumiem, pēc auto mazgāšanas izmanto speciālos eļļošanas un pretaizsalšanas līdzekļus. Tos izmanto saskaņā ar lietošanas instrukciju un ziemas laikā vienmēr ņem līdzi.
 
Noderīga var būt arī automašīnas vaskošana. Tas uz automašīnas virsbūves veido nelielu aizsargkārtiņu, kas pasargā auto no vides kaitīgās ietekmes. Līdz ar to samazinās auto korozijas risks. 
 
Ziema ir izaicinošs gadalaiks, kad īpaši jādomā gan par automašīnas stāvokli, gan drošību uz ceļa. Rūpēties par auto palīdzēs regulāra un pareiza mazgāšana, savukārt lielākai drošībai uz ceļa vajadzīga atbilstoša auto apdrošināšana. 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. tā gan
    tā gan
    pirms 1 mēneša

    Jā un pašam mazgāties tādos apstākļos arī nav ieteicams.

    Atbildēt

Pievienot komentāru