Neparasta starptautiska izstāde rāda mijiedarbību starp labo un ļauno
Jolanta Markovska, biedrības «Apskaidrotā māksla» atbalstītāja

Otrdien Krustpils kultūras centrā  tika atklāta starptautiskā mākslas iz­stāde «Īstenība, Labes­tība, Pacietība», ko  rīko biedrība «Apskaidrotā māksla». Izstāde stāsta par labo un ļauno, par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju. Kopš 2004. gada jūlija šī izstāde  ir tikusi eksponēta vairāk nekā 1 000 reizes un apceļojusi vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē.
    Katra mākslas darba būtība nes sevī īstenību, labestību un pacietību – universālas īpašības, kas veido cilvēces morāles pamatu. Mākslinieki smeļas iedvesmu no šiem principiem, vēloties atgriezties pie tradicionālās mākslas formas un radīt vairāk nekā tikai skaistu mākslu.
     Šīs kolekcijas mākslinieciskās idejas autors un iedvesmotājs ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu ķīniešu skulptoriem – profesors Džan Kuņluņs. Neska­toties uz lielo ieguldījumu savas tautas mākslas attīstībā, mākslinieks ticis vajāts un ir pieredzējis Ķīnas ko­munistiskā režīma kampaņu, kas tika vērsta pret senu tradicionālo ķīniešu meditācijas un sevis pilnveidošanas praksi Faluņgun, kas pazīstama arī kā Faluņ Dafa. Profesors Džan Kuņ­luņs saka: «Mūsu māksla rodas no tīras sirds, un mūsu darbs atspoguļo mū­su pašu pieredzēto. Māksla spēj ievērojami ietekmēt cilvēku domu gaitu, un tai ir tieša saikne ar cilvēka morāli un to, kā tās abas mijiedarbojas.»
    Mākslinieki veidojuši šo iz­stādes darbu kolekciju re­ālisma stila eļļas gleznās un tradicionālās ķīniešu tēlotājmākslas tehnikās, uzsverot gleznās atainoto sižetu vienkāršību un skaidrību.  Savos mākslinieciskajos centienos viņi tiecas uz augstāku gudrību un patiesību, cildina dievišķo un skar jautājumu par mijiedarbību starp labo un ļauno.
   Izstāde ir apskatāma līdz 7. oktobrim. Ieeja – bez maksas.
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru