Neretas upē konstatēts piesārņojums, bojā gājušas zivis
Juris Šteinbergs

Piektdien pēcpusdienā Vīpes pagasta iedzīvotāji ziņojuši sociālajos tīklos  un Krustpils Vides un civilās aizsardzības dienestam par mirušām zivīm Neretas upē.  
    Kā pastāstīja dienesta vadītājs Ilmārs Luksts, darbinieki tūlīt devušies apsekot upi. Bojā gājušās zivis konstatētas  sešus kilometrus garā Neretas  un piecus kilometrus garā tās pietekas Odzes posmā. No tā secināts, ka piesārņojuma avots atradies pie Odzes upītes. Mirušas ne tikai sīkās zivis, bet arī ap puskilogramu smagas raudas. Ņemot vērā, ka Odze  ir maza upīte, iespējams, ka tajā bojā gājušas visas zivis. Piektdien paņemti ūdens paraugi, bet sestdien upju posmi apsekoti kopā ar Valsts vides dienesta (VVD) darbiniekiem un atkārtoti ņemti ūdens paraugi. Vieta, no kuras sācies piesārņojums, iespējams, ir atrasta, un, lai gan sākotnēji tika pieļauts, ka tas radies  lauksaimnieciskas darbības dēļ, izsmidzinot pesticīdus vai  mazgājot ķimikāliju uzglabāšanas traukus, pašlaik  pieļauj arī iespēju, ka piesārņojuma iemesls ir cits. Tieša piesārņojuma novadīšana vidē netika konstatēta. Kaut ko tuvāk varēšot pateikt tikai tad, kad tiks saņemt analīžu rezultāti. 
    Valsts Vides dienests norāda, ka ūdens paraugi  tiks testēti akreditētā laboratorijā. Visu apstākļu noskaidrošanā VVD iesaistīs Valsts augu aizsardzības dienestu. Tiks veiktas arī  atkārtotas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka netiek konstatēti jauni zivju bojāejas gadījumi. 
  Krustpils Vides un civilās aizsardzības dienests lūdz pagaidām  iedzīvotājus nedzirdīt mājlopus ar Neretas un Odzes upes ūdeni. Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir zināmi kādi fakti par šīs lietas apstākļiem, dienests lūdz  informēt pa tālruni 25671222. Dienesta vadītājs I. Luksts arī minēja, ka piesārņojums nav tik liels, lai radītu apdraudējumu Daugavā, kurā ietek  Nereta. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. vīpe
  vīpe
  pirms 7 mēnešiem

  Indi jau sagāza Odzē un tur zivis sprāga, bet raksta virsrakstā tikai par Neretu

  Atbildēt
 2. ?
  ?
  pirms 7 mēnešiem

  Kur ņēma to indi?

 3. svilpe
  svilpe
  pirms 7 mēnešiem

  Nav izslēgta nedraudzīgo spēku ekonomiskā diversija.

  Atbildēt
 4. Bacils
  Bacils
  pirms 7 mēnešiem

  Kā arī globālā sasilšana un pandēmijas izraisītās sekas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru