No 2019. gada plastmasas iepirkumu maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas
Sagatavoja J. Apīnis

 Ministru kabineta sēdē apstiprināti  grozījumi Ie­pakojuma likumā. Tie pa­redz, ka no 2019. gada 1. janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas. Likuma grozījumi izstrādāti, lai ierobežotu plastmasas vienreiz lietojamo maisiņu izmantošanu tirdzniecības vietās un lai sasniegtu Eiropas Par-lamenta un Padomes direktīvā izvirzītos mērķus. Par to informē  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības mi­nistrija.
Bezmaksas plastmasas maisiņu aizliegums samazinās videi nedraudzīgā materiāla nonākšanu atkritumu poligonos un apkārtējā vidē. Tirgotājiem tā būs motivācija veidot videi draudzīgu pieeju darba procesos un īstenot arvien zaļāku darbības politiku. Likumprojekts ir attiecināms uz visu veidu plastmasas iepirkumu maisiņiem neatkarīgi no to materiāla biezuma. Izņēmums ir attiecināms tikai uz ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, kurus izmanto higiēnas nolūkos vaļējas pārtikas iepakošanai, kad to izmantošana var novērst pārtikas bojāšanos un pasargāt no ārējās vides ietekmes, novēršot neatbilstošu uzglabāšanu un nelietderīgu izmantošanu.
Paredzēts, ka tirdzniecības vietās tirgotāji aizstās vieglās plastmasas (izņemot ļoti vieglās plastmasas, kuru biezums nepārsniedz 15 mikronus) iepirkumu maisiņus, kas nav izgatavoti no bio­loģiski noārdāmas plast­masas, ar iepakojumu no cita veida izejmateriāliem. Turklāt arī tiek noteikts, ka iepakotājam ir jāinformē pa­tērētāji par nepieciešamību samazināt plastmasas iepirkumu maisiņu pa­tēriņu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Jā, viss ir pareizi, bet daudz par vēlu, kad visa zeme un ūdeņi piesārņoti. Tad, kad ūdens mutē smeļas, tad tikai valsts kaut ko sāk darīt.

  Atbildēt
 2. zinu
  zinu
  pirms 1 gada

  Sāksies maisiņu zagšana un PP būs darba pilnas rokas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru