No degošām ēkām ugunsdzēsēji izglābj vairākus cilvēkus
Jānis Apīnis

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vecākā inspektore Viktorija Gribuste informē, ka  laikā  no  28. jūnija  līdz 1. jūlija rītam  Zemgales reģiona brigāde sa­ņēma 34 izsaukumus: 15 – uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 – uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.
     Piektdien plkst. 21.55 Jēkabpils un Viesītes ugunsdzēsēji  devās uz Salas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega istaba 20 m2 platībā. Pirms  glābēju ierašanās divi cilvēki bija paši saviem spēkiem evakuējušies no ēkas, bet vēl trīs cilvēki atradās uz pirmā stāva balkona. Ugunsdzēsēji glābēji šos cilvēkus nocēla no balkona un izglāba. Dzē­šanas darbi beidzās plkst. 23.43.
      Svētdien plkst. 16.10 Jēkabpils un Pļaviņu ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Draudzības aleju Jēkabpilī, kur dzīvojamajā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ie­rodoties notikuma vietā,  glābēji konstatēja, ka ēkas 4. un 5. stāva balkoni deg ar atklātu liesmu, izveidojot spēcīgu sadūmojumu. Iz-mantojot glābšanas maskas,  glābēji no sadūmotās ēkas pa kāpnēm izglāba trīs cilvēkus, bet divi  tika izglābti, noceļot tos no ēkas piektā stāva dzīvokļa ar autokāpņu palīdzību. No viena dzīvokļa tika izglābts kaķis. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija evaku­ējušies pieci cilvēki. Plkst. 18.03 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.  
     Ceturtdien plkst. 20.28 VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā, no neapsaimniekotas divstāvu ēkas nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sadūmojuma cēlonis bija pirmā stāva kāpņu telpā degošie sadzīves atkritumi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru