No jaunā gada būs atkal cits atkritumu tarifs
INESE ZONE

No 14. oktobra stājās spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinātie jaunie sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifi SIA «Vidusdaugavas SPAAO». Jaunie tarifi apstiprināti pie dažādām dabas resursu nodokļa likmēm par atkritumu apglabāšanu. Plānots, ka no šī gada 14. oktobra līdz 31. decembrim tas būs 65,77 eiro par tonnu ar dabas resursu nodokļa likmēm, bet bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet no 2020. gada 1. janvāra līdz jauna tarifa spēkā stāšanās brīdim - 69,62 eiro par tonnu ar dabas resursu nodokļa likmēm, bet bez PVN.
    SIA «Jēkabpils pakalpojumi» informē, ka saistībā ar (SPKR) pieņemto lēmumu par jauno «Vidusdaugavas SPAAO» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu ir mainījies arī SIA «Jēkabpils pakalpojumi» sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs, kas samazinājies.
     BD vaicāja SIA «Jēkabpils pakalpojumi» valdes priekšsēdētājam Guntaram Leitānam, kā jaunais tarifs ietekmē maksu par atkritumu savākšanu un kā tas iespaidos privātmāju īpašniekus? Ja daudzdzīvokļu namos rēķinus vienkārši sagatavo atbilstoši jaunajam tarifam, tad privātmāju īpašnieki daudzi ir samaksājuši par visu 2019. gadu. Tāpat uzņēmuma vadību lūdzām informēt, kad stāsies spēkā nākamās tarifa izmaiņas un kādas tās varētu būt, par aktualitātēm šķirošanas jomā, tas ir, kā ieviesīs pārtikas atkritumu atšķirošanu un citām aktualitātēm, piemēram, gatavošanos ziemas periodam.
     -Ar jauno poligona tarifa apstiprināšanu  nedaudz samazinājies arī tarifs, ko mūsu uzņēmums piemēro par atkritumu izvešanu. Ar oktobri tas ir 18,53 eiro par m3 ar PVN, iepriekš  bija 19,83 eiro. Nav atšķirību rēķinos privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem. Bet tiem iedzīvotājiem, kuri avansā ir samaksājuši līdz gada beigām, un tie ir privātmāju īpašnieki, veiksim pārrēķinu. Ar nākamā gada janvāri pie pirmā rēķina viņiem būs redzama pārmaksa. Būs norādīts arī kārtējais maksājums, kas atbilstoši tiks samazināts par pārmaksāto summu. Tas būs redzams rēķinos. Nākamās tarifa izmaiņas ir gaidāmas ar 2020. gada 1. janvāri, jo tad būs jauns tarifs poligonam «Dziļā vāda» saistībā ar dabas resursu nodokļa pieaugumu. Šobrīd nodoklis ir 43 eiro, bet ar jauno gadu būs 50 eiro. Tāpēc, pieaugot atkritumu noglabāšanas tarifam, augs arī «Jēkabpils pakalpojumu» tarifs. Pilnīgi precīzi nevaru pateikt, bet, aptuveni rēķinot, izmaksas varētu būt, ka tad mūsu tarifs būs 19,05 eiro ar PVN par m3. Tātad lielāks, nekā tas ir šobrīd, bet nedaudz mazāks kā bija iepriekš, – skaidro Guntars Leitāns.
      Viņš stāsta, ka par bioloģiski noārdāmo atkritumu (kompostējami pārtikas atkritumi) savākšanu un noglabāšanu neko daudz nevar pateikt, jo vēl tikai notiek darbs pie šī pakalpojuma ieviešanas. Tiekot vērtēta citu pašvaldību pieredze, darbinieki bijuši seminārā par šo tēmu. Jautājumu esot daudz, bet atbilžu pagaidām maz. Direktīva prasot atšķirot kompostējamo materiālu, un tas tiks darīts, bet projekts saistīts ar lielām izmaksām. Vajadzīgs specializēts savākšanas transports, savākšanas konteineri vai citi iepakojuma materiāli, un nāksies par to izglītot sabiedrību, kā atšķirot kompostējamos atkritumus. Tādā ziņā nākamais gads būšot saspringts. Atšķirošana ir obligāta ar 2021. gada janvāri.
       -Ziemas sezonai jau sagatavotas piecas sešas tehnikas vienības, kas gatavas reaģēt uz sinoptiķu prognozēm saistībā ar salu un sniegu. Pārējā tehnika strādā rudens un vasaras darba režīmā, jo tur arī vēl ir neizdarīti darbi. Ir pietiekamā daudzumā – ap 100 tonnām - iegādāta tehniskā sāls kaisīšanai.  Sagatavots arī sāls un smilts maisījums smilšu kastēm, kas būs pieejamas sētniekiem  un namīpašniekiem, kuri tīra ietves, – stāsta Guntars Leitāns. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru