No pudelēm top vāzes un interjera priekšmeti
Jānis Apīnis

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas izstāžu zālē  kopš decembra sākuma līdz 9. janvārim   ikviens var apskatīt izstādi «Radīts no pudeles».
      Otrdien bibliotēka aicināja visus interesentus uz sarunu pēcpusdienu un tikšanos ar  izstādes autoru Juri Taškovu. Kā jau nosaukums liecina, skatāmie darbi ir no visdažādākajām pudelēm, tās attiecīgi apstrādājot,  radītas vāzes un citi dekoratīvi trauki.  To autors savulaik astoņus gadus ir  strādājis uzņēmumā «Daiļrade», slīpējot dzintaru un apgūstot lietišķās mākslas darba pamatus. Vēlāk viņš sāka darboties ar stikla pudeļu apstrādi, veidojot no tām  vāzes, glāzes, interjera priekšmetus  un praktiskas lietas, kā arī daudzveidīgi pielietojamus dekorus. Kādu laiku pēc sveču ražošanas uzņēmuma «Munio candela» individuāla pasūtījuma izgatavoja trauciņus svecēm.
      Tikšanās laikā Juris Taškovs stāstīja par savu aizraušanos, par to, kā no  dažādām pudelēm, kuras parasti izmet atkritumos, top  neparasti izstrādājumi ar jaunu pievienoto vērtību. Viņa darbi pie daudziem cilvēkiem ir nokļuvuši kā  skaistas dāvanas vai skatāmi  publisku telpu interjeros, piemēram kā lustras vairākās kafejnīcās, apliecinot autora teikto, ka «lietas ne vienmēr ir tādas kā izskatās».  Vakara gaitā Juris Taškovs stāstīja arī par citām savas dzīves vērtībām un atbildēja uz klātesošo jautājumiem.
 
D. Gagunova foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru