No Steķiem līdz Atašienei būs asfalts
Sagatavoja J. Apīnis

Latvijas garākais reģionālais ceļš būs asfaltēts pilnā garumā
    VAS «Latvijas valsts ceļi» informē, ka šogad noslēgsies pērn uzsāktie pārbūves darbi uz Latvijas garākā reģionālās nozīmes autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62)  11,5 km garā posmā no Ru­dzātu pagasta Steķiem līdz Atašienei, kurš līdz šim bija ar grants segumu, bet turpmāk to klās asfalts. Līdz ar šo darbu pabeigšanu viss 148,3 km garais ceļš būs asfaltēts. 
    Pērn būvdarbus posmā no Steķiem līdz Atašienei apgrūtināja laika apstākļi. Lietavu dēļ Neretiņas upe bija pārplūdusi, līdz ar to nebija iespējams veikt vājas nestspējas grunts nomaiņu, un atkūdrošanas darbi tika veikti ziemas mēnešos – tehnoloģiskā pārtraukuma laikā. No 45 000 m3 kūdras ziemas laikā tika izvesta aptuveni trešdaļa. Šogad darbi turpinājās.
    Šajā autoceļa posmā vairākās vietās tika taisnota trase, izbūvēts salturīgais slānis, šķembu pamatne. Patlaban sešos kilometros jau ir ieklāts asfalts, un no 16. jūlija asfaltēšana plānota arī pārējā posmā. Nere­tiņai jau ir izbūvēta jauna caurteka, bet vēl veicami dažādi apdares darbi. Dar-bus tur veic SIA «Binders», investīciju apjoms ir 9,5 milj. eiro (ar PVN), būvdarbus līdzfinansē Eiropas Reģio-nālās attīstības fonds (ERAF).
   Būvdarbi turpinās arī uz šī paša ceļa posmā no Preiļiem līdz Bašķiem. Pērn jau veikta vājas nestspējas grunts nomaiņa – kopumā izvesti 86 tūkstoši m3 kūdras. Šogad izvests pārējais – 31 000 m3. Ir veikti frēzēšanas darbi, izbūvēts salturīgais slānis un šķembu pamatne, sāksies asfaltēšanas darbi. Tiek atjaunoti arī abi šajā posmā esošie tilti – pār Preiļupīti un Jašas upi. Darbus veic SIA «Lem­minkainen Latvija». Projekta izmaksas ir 17,5 milj. eiro (ar PVN), būvdarbus līdzfinansē ERAF.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vērotājs
    vērotājs
    pirms 7 mēnešiem

    Nu tad beidzot cilvēki varēs braukt smaidīdami, ja vien viss būs kvalitatīvi nostrādāts.

    Atbildēt

Pievienot komentāru