Noderīgi padomi, kas palīdzēs piemērotākā motorzāģa izvēlē
Apmaksāts raksts

Domājot par piemājas teritorijas sakopšanu, jāsagādā arī piemēroti instrumenti. Un viens no darbarīkiem, kam noteikti jābūt katra saimnieka īpašumā, ir motorzāģis. Taču, ieskatoties piedāvājumā, var gadīties apjukt – kā motorzāģi savstarpēji atšķiras un kā izvēlēties piemērotāko? Lai palīdzētu gūt atbildes uz šiem jautājumiem, vērts ieskatīties dažos noderīgos padomos. 
 
Dažādi motorzāģu veidi – izvēlies piemērotāko! 
 
Motorzāģis ir plaši izmantojams instruments – ar to var sazāģēt malku, nozāģēt nokaltušu koku zarus, atbrīvoties no traucējoša krūma pagalmā. Tas, kādu motorzāģi izvēlēties, protams, atkarīgs no individuālajām prasībām. 
 
Benzīna motorzāģi
 
Benzīna motorzāģi ir jaudīgi, taču to uzturēšana un darbināšana prasa ievērojamas izmaksas. Ar šāda veida motorzāģi iespējams sazāģēt pat ļoti cietas un resnas koksnes, tādēļ šī būs veiksmīga izvēle tad, ja paredzami lielāki, nopietnāki un intensīvāki darbi. 
 
Elektriskie motorzāģi
 
Šādiem motorzāģiem ir elektriskais motors – lai instruments darbotos, tas jāpieslēdz pie elektrotīkla. Elektriskie motorzāģi visbiežāk tiek izmantoti nelielu saimniecības darbu veikšanai, piemēram, nelielu koku, krūmu apzāģēšanai. 
 
Akumulatora motorzāģi 
 
Akumulatora motorzāģa darbību nodrošina uzlādējama litija baterija. Būtiskākā šādu motorzāģu priekšrocība – tie ir ērti pārvietojami un nav jāuztraucas par to, cik tālu sniedzas vads.  Jāņem gan vērā, ka šādi motorzāģi parasti ir ar mazāk jaudīgi, turklāt baterija periodiski būs jāuzlādē. Šo iemeslu dēļ ierīce vairāk piemērota mīkstas koksnes zāģēšanai. 
 
Kam pievērst uzmanību, izvēloties motorzāģi? 
Lai motorzāģa izvēle būtu veiksmīga, vērts ņemt vērā vairākus faktorus:
 • Lietošanas mērķis. Pirmkārt jāsaprot, kādam mērķim motorzāģis nepieciešams. Ar kādiem uzdevumiem tam būs jātiek galā? Cik bieži ierīce vispār tiks izmantota? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs saprast, kādu risinājumu izvēlēties. Piemēram, ja ar motorzāģi plānots sakopt vien piemājas teritoriju, turklāt tas nepieciešams vien periodiski, ieguldīt jaudīgā benzīna motorzāģī diez vai būs ļoti izdevīgi. Savukārt, ja zāģis nepieciešams darbam mežā, tad gan ir vērts domāt par jaudīgu ierīci, kas tiks galā arī ar nopietnākiem uzdevumiem;
 • Zāģa svars. Nozīmīgs faktors noteikti ir arī motorzāģa svars - vissmagākie parasti ir ar benzīnu darbināmie motorzāģi. Neatkarīgi no tā, kādu zāģi izvēlēsies, tam jābūt parocīgi lietojamam. Protams, jāsarūpē arī piemērots aizsargtērps un, darbojoties ar zāģi, jāievēro visi drošības nosacījumi;
 • Sliedes garums. Izvēloties piemērotāko motorzāģi, uzmanība jāpievērš arī tā sliedes garumam - tas lielā mērā ietekmē to, cik lielus kokus varēsi ar to zāģēt. Jo garāka sliede, jo lielāka diametra kokiem motorzāģis piemērots. 

Izvēlēties piemērotāko variantu palīdzēs arī ekspertu konsultācijas, tādēļ vislabāk šādu pirkumu veikt uzticamā un specializētā darba instrumentu tirdzniecības vietā. 

INserv.lv – kvalitatīvi motorzāģi visām prasībām
 
Ja esi kvalitatīva motorzāģa meklējumos, taču nav laika vai vēlēšanās staigāt pa dažādām tirdzniecības vietām, vērts ieskatīties interneta veikalu piedāvājumos.  Arī šajā gadījumā vislabāk izvēlēties tādas iepirkšanās platformas, kas specializējas tieši darba instrumentu tirdzniecībā. Tur pieejama plaša motorzāģu un citu darba instrumentu izvēle, turklāt arī cenas patīkami iepriecinās. Viens no variantiem, kur meklēt kvalitatīvu aprīkojumu piemājas teritorijas sakopšanai, kā arī citu darbu veikšanai, ir interneta veikals INserv.lv. Tā ir iespēja ērti un ātri aplūkot visu saistošo piedāvājumu, kā arī iepazīties ar izsmeļošu informāciju, kas palīdzēs izdarīt izvēli un veikt ātru pasūtījuma noformēšanu. Piedāvājumā gan ar benzīnu darbināmie, gan arī elektriskie un akumulatora motorzāģi no labākajiem ražotājiem – atliek tikai ieskatīties piedāvājumā un izvēlēties piemērotāko risinājumu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. aktuālāk būtu
  aktuālāk būtu
  pirms 2 gadiem

  Kādi zāģi tagad tik ilgstošā sausumā? Būtu pareklamējuši dārza laistāmos, kuri labāki. Mudaki, kas mudaki!

  Atbildēt
 2. zinu
  zinu
  pirms 2 gadiem

  Lejkanna - paaudžu paaudzēs pārbaudīts rīks.

 3. zinu
  zinu
  pirms 2 gadiem

  Visi zāģi labi, galvenais, lai zāģējot locekļi paliek klāt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru