Noderīgi padomi tiem, kuri ceļojumu plāno paši
Apmaksāts raksts

Vasara ir atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Plānojot ceļojumu, kāds izvēlas tūroperatoru un citu šādu pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus, kāds cits – paļaujas pats uz saviem spēkiem. Šoreiz par to, kā ceļojumu plānot pašam – ko ņemt vērā, lai ceļojums nestu tikai pozitīvas emocijas. 
 
Ceļojuma organizēšana paša spēkiem – priekšrocības un trūkumi
Kā jau visam, arī patstāvīgai ceļojuma organizēšanai ir savas priekšrocības un trūkumi. Pie priekšrocībām var pieskaitīt:
 • Zemākas izmaksas;
 • Iespēju ceļojumu veidot pašam, iekļaujot tajā tikai tās aktivitātes un apskates objektus, kas šķiet saistošas;
 • Daudz plašāku resursu pieejamību, jo meklējot informāciju internetā, tā noteikti būs daudzveidīgāka, nekā tūrisma birojā iegūtā;
 • Iespēju izvēlēties līdzbraucējus un to skaitu.
Kā būtiskākie trūkumi atzīmējami:
 • Liels laika patēriņš;
 • Pašam jāpadomā par visu nepieciešamo – gan naktsmītni, gan transportu, gan ēšanu.
Neatkarīgi no tā, kāds ir ceļojuma galamērķis un ilgums, tālāk minētie padomi var noderēt.
 
Nepieciešamais aprīkojums
Plānojot ceļojumu, jāizvērtē, kāds aprīkojums būs nepieciešams. Piemēram, neatkarīgi no tā, ceļojat ar lidmašīnu, personīgo auto vai citu transporta līdzekli, noderīgas var būt mugursomas ceļošanai – šāds risinājums būs ne vien ērts, bet arī praktisks. Tāpat jāpadomā arī par atbilstošu apģērbu – tam jābūt laika apstākļiem un ceļošanai atbilstošam. Kārtojot čemodānu vai somu, vajadzētu domāt racionāli, lai apģērbs būtu savstarpēji ērti kombinējams un neaizņemtu somā pārāk daudz vietas – pašam vien tas smagums būs jānes. 
Ja ceļojuma laikā plānots gulēt teltīs, nevis viesnīcās, papildus jādomā arī par piemērotiem guļammaisiem, kā arī jāizvēlas piemērota telts. Neatkarīgi no tā, vai tiek iegādāta jauna telts vai arī izmantota tā pati vecā, pirms došanās ceļā vajadzētu pārbaudīt telts stāvokli. Ideālā gadījumā telti vajadzētu salikt, lai pārbaudītu vai viss ir atbilstošā stāvoklī. 
 
Finanses
Ikviens pieredzējis ceļotājs piekritīs, ka nauda ceļojumā visbiežāk tiek iztērēta vairāk, kā plānots. Plānojot ceļojuma budžetu, to noteikti vajadzētu atcerēties. 
 
Transports
Ja ceļā plānots doties ar automašīnu, pirms tam noteikti jāpārbauda tās tehniskais stāvoklis. Jāapbruņojas arī ar ceļojumu maršrutiem un kartēm. Noteikti jāizlasa arī viss par apdrošināšanu, ceļu nodokli, atļautajiem ātrumiem, benzīna cenām un visu citu, kas varētu būt aktuāls, ceļojot ar auto. 
Daudzi izvēlas izmantot aviokompāniju pakalpojumus – un ne velti, jo tā ir iespēja salīdzinoši ātri nokļūt jebkurā pasaules valstī. Turklāt dažkārt biļetes iespējams iegādāties par patiešām pievilcīgu cenu. Lai atrastu izdevīgākos aviokompāniju piedāvājumus, ieteicams salīdzināt vairākas iespējas. Dažkārt lētāk sanāk, ja tiek ceļots ar pārsēšanos. 
 
Naktsmītnes
Kas attiecas uz naktsmītnēm – arī te iespējas ir visnotaļ plašas. Smalkas viesnīcas, vienkāršāki hoteļi, šobrīd plaši izmantotie AirBnB un Couchsurfing.com servisi. Tas, kuru variantu izvēlēties, atkarīgs no šim mērķim atvēlētā budžeta un prasībām. 
 
Svarīgāko dokumentu kopijas
Pirms došanās ceļā svarīgi arī nodrošināties pret neparedzētām situācijām – izņemt papildus skaidru naudu un nolikt to atsevišķi no pārējās naudas un bankas kartēm, uztaisīt svarīgāko dokumentu, piemēram, biļešu, vīzu, pases kopijas. Vērtīgi ir arī pierakstīt svarīgākos telefona numurus. 
 
Apdrošināšana
Dodoties ceļā, īpaši ja tas tiek plānots uz ilgāku laiku, vērts padomāt arī par apdrošināšanas polises iegādi. Tā sniegs drošību dažādās nepatīkamās situācijās.
Mūsdienās, kad internets paver tik daudz iespēju, ceļojumus plānot paša spēkiem ir daudz vienkāršāk – nepieciešams tikai brīvs laiks un apņēmība noorganizēt lieliskāko ceļojumu mūžā! 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Pī
  pirms 1 gada

  Pilnīgi tukšs un bezjědzīgs raksts.

  Atbildēt
 2. Es
  Es
  pirms 1 gada

  Gluži kā pati avīze. No baudāmas lasāmvielas pārtapusi par tukšu.

Pievienot komentāru