Nojauc pašvaldībai piederošos Madonas ielas graustus
INESE ZONE

Iepriekšējās brīvdienās  Jēkabpilī tika nojaukti divi pašvaldībai piederoši daudzdzīvokļu namu grausti Madonas ielā.
   Pašvaldības mērķis ir katru gadu censties rast līdzekļus kāda grausta nojaukšanai un mudināt to darīt graustu īpašniekus. Kā zināms, teju visi pilsētas neapsaimniekotie, brūkošie nami ir privātīpašums. 
    Darbi uzticēti SIA «Jē­kabpils pakalpojumi». Uzņē­muma valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka stāsta, ka darbu izpilde uzticēta uzņēmumam, kas ir gatavs sadrupināt betona un ķieģeļu atliekas līdz tāda izmēra frakcijām, ka tās var izmantot ceļu būvē uzbērumu veidošanai vai mitrāku vietu piebēršanai. Darbu izmaksas ir 41 310 eiro bez PVN. 
     Kā informē J. Hauka, nojaukšanai bija paredzēti abi daudzstāvu ēku grausti un bijusī veikala ēka starp tiem. Sākot nojaukšanas darbus, konstatēts, ka vienā no ēkām mitinājusies persona bez noteiktas dzīvesvietas, kas bez pretenzijām pametusi ēku. 
    – Darbi mums jāpabeidz līdz 31. oktobrim. Ar sadrupināto materiālu aizbērsim ēku pagrabus un teritoriju nolīdzināsim. Tur paliks divas sadrupināto materiālu kaudzes, kuras pakāpeniski izmantos. Viena no pielietojuma vietām varētu būt pārmitra teritorija pie Kapeles kapiem, kā arī  tāda pati vieta pie hokeja laukuma Pils mikrorajonā. Arī pie Donaviņas upes ir vietas, par kurām cilvēki, īpaši pagājušā rudens lietavu laikā, sūdzējās kā par pārplūstošām. Šāds variants ar būvgružu drupināšanu un atstāšanu būvlaukumā vēlākai izmantošanai ir finansiāli daudz izdevīgāks, nekā to aizvešana uz atkritumu poligonu «Dziļā vāda», kas pat ar nosacījumu, ka poligons kravas pieņemtu bez maksas, kopā ar transportēšanas izdevumiem izmaksātu aptuveni 100 000 eiro, – sacīja J. Hauka.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Haris
  Haris
  pirms 9 mēnešiem

  100000 eur aizvešana, laikam jāparved urāna rūda uz Sibiriju.

  Atbildēt
 2. iz Pliekšāņu Jāņa
  iz Pliekšāņu Jāņa
  pirms 9 mēnešiem

  "...Veco būs noārdīt nost, Tad tikai jaunam būs ceļš..."

  Atbildēt
 3. SOS
  SOS
  pirms 9 mēnešiem

  Kāds var paskaidrot kā var tādus izdevumus 100 000 sarēķināt? Hauka,cik kabatas nodoklis? Vai ,Inese Zone beidz bāzt batonu ausī!

  Atbildēt
 4. Seskis
  Seskis
  pirms 9 mēnešiem

  Pajoliņ, parēķini izmaksas, tad kviec. Ne Tu zini kāds apjoms jāizved, ne kuba izvešanas izmaksas.

 5. Reinis
  Reinis
  pirms 9 mēnešiem

  Vai projekta izmaksas ir publiski pieejamas? Tad ar var ari apskatit cik tas maksa.

 6. Jānis
  Jānis
  pirms 9 mēnešiem

  Kaut kur aizpilsētā graustus nojauc, bet pilsētas vidū jau 30 gadus nojaukt to kaunu nevar.

  Atbildēt
 7. Domes sētnieks
  Domes sētnieks
  pirms 9 mēnešiem

  Nepabeigtās piecstāvenes, kas ir pilsētas centrā savulaik (neatceros vai tie bija Salceviča laiki, varbūt pat pirms viņa) dome ar vieglu roku par 1 latu pārdeva kaut kādām privātperson;ām vai firmelēm. Tie nost nejauc un dome arī nevar. Tādas ziepes ievārītas savulaik. Man domāt vai nu īpašniekus vajag žmiegt ar sodiem un odokļiem, vai arī jāatpērk pilsētai un jānojauc. Vienīgā izeja.

Pievienot komentāru