Nosaukumi liek domāt, ka partiju reklāmu izdevušas pašvaldības
INESE ZONE

Šonedēļ Jēkabpils un apkārtējo pašvaldību iedzīvotāju pasta kastītēs ievietoti divu partiju reklāmlaikraksti. KPV LV savu izdevumu nodēvējusi par «Jēkabpils Pilsētas Avīzi» un analogi izmantojusi arī citu pašvaldību identitāti. Līdzīgs ir «Zaļo un zemnieku savienības» izdevums, kas saucas  «Jēkabpils Avīze». 
     Turklāt šī izdevuma pirmajā lapā partijas līderi Augusts Brigmanis un Viktors Valainis redzami kopā ar Jēkabpils domes priekšsēdētāju Raivi Ragaini. Viņš gan kļūdaini nodēvēts par Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju. Tātad kandidāti, kuri tik ļoti gatavi cīnīties par jēkabpiliešu labklājību, nav pat noskaidrojuši, ka ir lielās pilsētas statusā esošā pilsētas  Jēkabpils un Jēkabpils novads. Abi izdevumi, visticamāk, ir atsevišķu kandidātu personiskā iniciatīva, jo KPV LV izdevumā reklamēti divi kandidāti no Jelgavas puses – Ralfs Nemiro un Jānis Vitenbergs, bet zaļzemnieku izdevums ir V. Valaiņa un A. Brigmaņa   reklāma.  Abos izdevumos ir arī citas neprecizitātes un kļūdas. KPV LV izdevumā, kas it kā domāts Jēkabpils pilsētas vēlētāju uzrunāšanai, visu laiku tiek solīts labot sliktos lauku ceļus un atbalstīt mazos zemniekus, kas vairāk derētu novadu atbalstam. Savukārt V. Va­lainis apgalvo, ka ar viņa atbalstu pilnībā rekonstruētas Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un 2. vidusskolas ēkas, kur darbi nav pat lāga uzsākti.  Abi izdevumi vēlētājos var radīt maldīgu priekšstatu, ka tos, atbalstot konkrētās partijas un to deputātu kandidātus, izdevušas pašvaldības. Tāda rīcība ir gan maldinoša, gan nekorekta pret pašvaldībām.
      Pašvaldības uz to jau reaģējušas.  Tā Pļaviņu novada mājaslapā paziņots, ka  «Pļaviņu Novada Avīzes» vārdā nosauktie politiskie izdevumi nav saistīti ar domi, bet ir politisko partiju veidoti un apmaksāti priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli. Kā arī minēts, ka izdevumu saturā ir neprecizitātes.  Arī Krustpils novada dome mājaslapā brīdina, ka KPV LV avīze nav pašvaldības izdota.
    Vaicāts par to, kā Jēkab­pils dome vērtē šādus izdevumus, ko var uztvert kā pašvaldības izdotus, Jēkab­pils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta, ka pašvaldībai ar tiem nav nekāda sakara. Tie acīmredzot esot atsevišķu kandidātu personīgā iniciatīva. Kaut arī Jēkabpils domes vadībā ir zaļzemnieki, R. Ragainis apgalvo, ka viņu izdevums nav saskaņots ar domi un arī viņš neesot informēts, ka avīzes pirmajā lapā būs  fotoattēls, kur redzams arī viņš. Protams, ar kolēģiem partijā esot runāts par Jēkabpils aktualitātēm, bet avīze ar domi nav saskaņota. R. Ragainis secināja, ka acīmredzot šī situācija un citi jautājumi, kas domē pēdējā laikā apspriesti sakarā ar pilsētas vārda izmantošanu, ir iemesls, lai ķertos pie saistošo noteikumu iz­strādes, kas reglamentētu, kur un ar kādiem nosacījumiem var izmantot pilsētas identitāti. Tai skaitā arī attiecībā uz politisko reklāmu, kur pilsētas vārda izmantošana nebūtu pieļaujama. R. Ragainis arī pieļāva iespēju, ka acīmredzot arī Jēkab­pils pašvaldības mājaslapā jānorāda, ka šie nav ar domi saistīti izdevumi.     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. SIA
  SIA "Ragi un Bārda"
  pirms 1 gada

  Valainis kādreiz bija Vienotībā un Salceviča draugs, bet ače re, tagad nomainījis partijas un draugus arī. Tagad šis drauzdējas ar veco komunistu Brigmani un Zaļo Ragaini. Politikas līkloči

  Atbildēt
 2. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Kā tur ir vai nav, gan jau tauta izsijās graudus no pelavām. Valainis man nepatīk, jo ir par mīkstu. Zaļie un citas vecās partijas , tie sevi jau ir pierādījuši un visus savus resursus izsmēluši, ka vairs nav kur. Tupiks. Viņu "darba" rezultāts- puse valsts iedzīvotāju ir aizbraukuši, uz vietas palikušie knapi izdzīvo, izskolo bērnus. Par veciem ļaudīm un invalīdiem vispār nerunāsim. Tur sāpe ir vienkārši traģiska. Ekonomikas nav vispār, lauki tukši. Tāpēc, mīļā tauta, domājiet un balsojiet ar prātu! Ir partijas ar jauniem ļaudīm. Par jaunajiem!

 3. jēe!
  jēe!
  pirms 1 gada

  Izrādās ģirgens ir tikai ēsma ar ko pievilināt jēkabpiliešus lai balso par lielajām zivīm, pat partijas biedri neaicina par viņu balsot. Bet vislabāk man patīk bēguļotājs valainis, kurš savā avīželē stāsta, ka ar viņa palīdzību renovēta ģimnāzija un 2. vidusskola. Renovācija vēl nav sākta. Vai nu melis, vai nejēga

  Atbildēt
 4. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Deputātiem, ka tikai kaut ko muldēt. :DD Spicē ausis un klausies ar atvērtu muti. :DD Nez darba tulznas kur viņam ir, uz mēles vai rokām?

 5. to eh!
  to eh!
  pirms 1 gada

  Laikam esi pilsētnieks. Tukši lauki, nav ekonomikas.... 90. gados gan bija tukši lauki, visur auga usnes. Tagad lauki ir apsēti, govis milzīgās fermās, meži tiek izstrādāti. Jā cilvēku ir maz, bet kopš kolhozu likvidēšanas kļuvusi lieka vesela agronomu, zootehniķu, dispičeru, grāmatvežu, atbrīvoto partijas sekretāru armija, ekonomistu armija. Ar Belorusiem arī opietni zemnieki sen vairs nebrauc. Tā kā nav ko sabiezināt krāsas. Un tas ka bērni nedzimst nav ekonomikas sekas. Man vecāki un viņu brāļi un māsas kara laikā piedzima. Kāda tad bija ekonomika?

  Atbildēt
 6. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Pabraukā pa laukiem un paskaties, kas tagad tur darās. Stāv tukšas mājas veseliem ciemiem. Kurās dzīvo, tur pārsvarā ir pensionāri. 10 gadu laikā, i tās būs tukšas. Kolhozu laikos visi lauki bija apstrādāti un tik daudz ķīmijas negāza virsū kā šodien. Pasmaržo lielsaimnieka zemi. Tā smird! pārkaisīta, pārlaistīta, pārmiglota ar visādu kuiņu. Bizness! Un mēs ēdam tādu maizi, barojam lopus! Tie sekretāri , priekšnieki un vietnieki un visi pārējie jau nekur nav palikuši, tie tagad salīduši novadā un pārvaldēs un saņem vairākas reizes lielākas algas kā toreiz, ne viņiem ir jāstrādā, ne ir kāda atbildība. Nekas nav mainījies, tieši otrādi, nauda viņu uzturēšanai aiziet daudzreiz lielāka, laukos jaunatne izbraukusi, jo nav darbavietu, tātad arī bērni nedzimst. Viss, mīlīt, ir saistīts. Nav ekonomikas, valsts iet pa burbuli.

Pievienot komentāru