Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā
Dace Kalniņa, VP ZRP vecākā speciāliste

     Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala - demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona. Policijā turpinās faktisko notikušā apstākļu noskaidrošana. 
     Kā iepriekš tika ziņots, šī gada 24. februārī ap pulksten 9.00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, no piemiņas vietas ir demontēts piemineklis-lielgabals. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess.  Veicot izmeklēšanu, tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura atzinās veiktās darbības patvaļīgā piemiņas zīmes – lielgabala demontāžā. Tāpat arī likumsargi ir identificējuši traktortehniku, ar kuru tika veikta demontāža, un ir apzināta iespējamā lielgabala atrašanās vieta – Daugava. 
     Sākotnēji kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 18. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, un šobrīd tas ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 229. panta pirmās daļas par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa pārvietošanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Maniaks
  Maniaks
  pirms 1 mēneša

  Labi, ka to dzelzi nogremdēja

  Atbildēt
 2. Jā
  pirms 1 mēneša

  Tas tiešām labi.

 3. dzelme
  dzelme
  pirms 1 mēneša

  Tad lai arī paliek Daugavā, dzelzij rūsējot rodas dabai nekaitīgi sāļi un tie piesārņojumu nerada.

  Atbildēt
 4. Skolnieciņš
  Skolnieciņš
  pirms 3 nedēļām

  Otrā pasaules kara memoriāls, kuru uzbūvēja Latvijas Republikas okupācijas laikā, joprojām zaimo latvju zemi. Pēc manām domām, Krustpils parkā ir jāizveido pagāniska svētvieta. Šādi var atbrīvoties no negatīvās enerģijas bagāžas, kas tur krājas kopš padomju laikiem. Šajā vietā ir jāuzstāda Dievietes Māras elks. Dieviete Māra ir sena un spēcīga Dieviete, kuru pazīst gan baltu, gan slāvu tautu dzīvesziņā. Viņa ir barga, bet taisnīga. Dieviete Māra ir nāves Dieviete, kas valda pār visu pazemes valstību. Ar savu gudrību un spēku Dieviete Māra spēj palīdzēt katram no mums. Dievietes Māras elks attīrīs Krustpils parku no nekrotiskās enerģētikas. Uz Dievietes Māras elka ir jābūt izgrebtam Māras krustam. Pie elka akmens pamatnes ir jābūt iegravētiem uzrakstiem “Dieviete Māra” gan krievu, gan latviešu valodās. Ir jāattēlo Māras līklocis (Māras ūdeņi). Kā arī blakus šim elkam ir jānovieto svētakmens ar izgrebtām senlatvju spēka zīmēm. Ievērojot manus padomus, Krustpils parka enerģētika ar laiku attīrīsies un harmonizēsies. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no likteņupes [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #DievieteMāra #MārasKrusts #MārasŪdeņi #Černobogs #PazemesValstība #SlāvuDievi #senatne #vienlīdzība #saticība #Skolnieciņš #likteņupe

  Atbildēt
 5. Skolnieciņš
  Skolnieciņš
  pirms 3 nedēļām

  Ja rūpīgi paskatās krievu federālos (bezmaksas) kanālus, tad ar laiku var saprast, ka mūsdienu Krievija neciena Latviju. Gandrīz visās Perviy kanal Europa, RTR Planeta un NTV Mir publikācijās, kas skar Latviju, par Latviju atsaucas slikti un nievājoši. Krievijas Federācijā valda lielkrievu šovinisms - pareizticīgo baznīcas un militārais kults. Vadonis Vladimirs Putins (par prezidentu šo diktatoru nedrīkst dēvēt) iet Josifa Staļina pēdās. Mūsdienu Krievija konsekventi dodas PSRS totalitārisma virzienā. Pašreizējais Krievijas Federācijas režīms ir apmāts ar militārismu, bruņošanos, armiju un ieročiem. Caur PSRS okupācijas pieminekļiem mūsdienu Krievija cer stiprināt savu ietekmi Latvijā. Manuprāt, Krustpils parkā Otrā pasaules kara memoriāls ir jānojauc. Šī vieta ir jāpārveido un jānomaina tās nosaukums uz kaut ko latviskāku. Tā kā lielākā daļa mūsdienu krievu ir pareizticīgie ( kristīgie TV kanāli Telekanal Spas un Soyuz regulāri cilvēkiem izskalo smadzenes), novietot lielgabala vietā krustu nebūtu tā labākā ideja, jo ‘’Russkij mir’’ fanus no 9. maija svinēšanas tas neatturēs. Labāk šo vietu ir pārveidot par pagānisku svētvietu, kas sargā latvietību. Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no likteņupes [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #latvietība #latviskums #LatviskāDzīvesziņa #PagāniskāTicība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #likteņupe #Skolnieciņš

  Atbildēt

Pievienot komentāru