Noslēdzies konkurss «Ar zināšanām  pret AIDS»
Kristina Buka

Ir pagājis 1. decembris – Pasaules AIDS diena, kurai bija veltīti vairāki pasākumi. Jēkabpils Sociālā dienesta Zemā sliekšņa centrs rīkoja  konkursu 9.–11. klasēm  «Ar zināšanām pret AIDS?!» – ideju, zināšanu kaujas. Konkursa mērķis bija noskaidrot,  kā skolēni izprot AIDS slimības bīstamību;  dot iespēju apliecināt savu radošumu un talantu.
      Paldies par aktivitāti visu  skolu skolēniem un pedagogiem, kas piedalījās šajā konkursā, paldies žūrijas komisijai un Jēkabpils iedzīvotājiem, kas atrada laiku piedalīties un novērtēt skolēnu darbus. Katra klase, kas piedalījās, atspoguļoja uz baltas kastītes informāciju par savām zināšanām, savu attieksmi, izdomu, kā arī radošumu un talantu.
      Jēkabpils Valsts ģimnāzijas (JVĢ) vairākas klases savus darbus veidoja kā plakātus, 2.  un 3. vidusskolai vairāk bija informatīvais saturs. 
1. vietu ieguva: JVĢ  9.c klase; 3. vidusskolas 10.a klase; 2. vidusskolas 10.a klase. 2. vietu ieguva: JVĢ 10.b klase; 3. vidusskolas  9.a klase; 2. vidusskolas  9.c klase. 3. vietu ieguva: JVĢ 9.a klase; 3. vidusskolas  10.b un 11.b klase; 2. vidusskolas 11.a klase.
      Pašlaik jauniešu populārākie  mediji ir televīzija un internets. Kamēr vien pastāvēs AIDS problēma un kamēr būs jaunieši, kas par šo slimību neko nezina, mūsu pienākums ir izmantot visas iespējamās komunikāciju platformas, lai par to runātu un izglītotu jauniešus šajos jautājumos.
       HIV izplatība Latvijā ir satraucoša problēma, īpaši tāpēc, ka gandrīz puse HIV gadījumu reģistrēti jauniešu vidū. Pat skaidri zinot infekcijas izplatības ceļus, jaunieši praktiskajās darbībās bieži vien paļaujas uz laimīgu gadījumu, cer, ka «ar mani TAS nenotiks,» – nelieto prezervatīvus, iesaistās gadījuma dzimumsakaros un ek­sperimentē ar narkotikām. 
     Jēkabpils Sociālā dienesta Zemā sliekšņa centrā 105. kabinetā katru dienu bez maksas, anonīmi var veikt HIV, kā arī B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus. 
Mēs jūs gaidīsim. Sar­gājiet savu veselību! Tele­fona numuri – 65207094, 26823087, 29611389.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru