Nosvinēta folkloras kopas «Vīraksne» dzimšanas diena
ILZE BIČEVSKA

Atašienes kultūras namā «Annas sāta» notika folkloras kopas «Vīraksne» 35. dzimšanas dienas svinības. Kopš šā pavasara «Vī­raksni» vada Ingus Pa­eglis. Vadītājs uz jubilejas koncertu katru no dalībniekiem bija aicinājis sagatavot savu stāstu par to, kā viņš savulaik nonācis «Vīraksnē», un par to, kas gadu gaitā no folkloras kopas repertuāra ir vistuvāk  paša sirdij. 
– Pavasarī uz kādu laiciņu mēģinājumi tika atcelti, bet vasarā darbību atsākām. Tā arī tapa mūsu jubilejas koncerta repertuārs. Te no repertuāra vienu dziesmu neizcelt: visas labas. Nu, protams, deja «Atašienes suseklis», kas neizpaliek nevienā «Vīraksnes» pasākumā, tika izdejota arī šajā reizē, – stāsta I. Pa­eglis. 
Patlaban folkloras kopā ir trīspadsmit dalībnieku, un vadītājs teic, ka priecātos arī par kopas papildinājumu ar jauniem dalībniekiem. Ju­bileja nosvinēta, un tālāk jāgatavojas folkloras kopu skatei, kas tradicionāli no­tiek janvārī.
– Protams, patlaban nav skaidrs, kā tālāk attīstīsies epidemioloģiskā situācija. Kamēr vien varēs, mēs darbu turpināsim un gatavosimies skatei. Strādāsim, celsim laukā senākas un piemirstas repertuāra dziesmas. Tāds varētu būt mūsu darbs šoziem,  – stāsta «Vī­raksnes» vadītājs.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Žanis lustīgais
    Žanis lustīgais
    pirms 3 dienām

    Balle paliek balle - šņabja lieta.

    Atbildēt

Pievienot komentāru