Nosvinēti Aknīstes novada svētki
ILZE BIČEVSKA

Aizvadītās nedēļas nogalē bija Aknīstes novada svētki. To moto - „Mirklis laika rāmītī”. 
Kā teic pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Prande, jebkura brīvdabas pasākuma izdošanās garants par 90% ir laika apstākļi. Un Aknīstes novada svētku dienās tie bija labi: silts un saulains, kas savukārt pievilināja vairāk skatītāju nekā parasti. 
-Jau dienu pirms svētkiem sagaidījām mūsu sadraudzības pilsētas Polijā Bialogardas pašvaldības delegāciju sešu cilvēku sastāvā, kurā bija gan domes administrācijas, gan deputātu pārstāvji. Ar Bialogardas pašvaldību Aknīstei draudzība ilgst jau 20 gadu garumā. Poļiem rādījām galvaspilsētu Rīgu, arī mūsu novadu – Asari, Aknīsti un Gārseni, kur ciemiņi apskatīja Valda Kalnieša senlietu ekspozīciju, kā arī Gārsenes luterāņu baznīcu, - stāsta L. Prande. 
Novada svētku norises sākās jau piektdienas vakarā ar Dunavas kultūras nama teātra „Sateka” izrādi un Griškānu pagasta kultūras nama čigānu dziesmu ansambļa „Čarger” koncertu. 
Sestdien rīta pusē interesenti varēja mācīties laivot ar kanoe, ko mācīja biedrības „Sēlijas laivas” pārstāvji. Drošības nolūkos šīs mācības notika SIA „Kalniņā” piederošajā dīķī. Aknīstes novada svētku pasākumu klāstā daudz vietas bija atvēlēts bērnu izklaidei. Desmitos rītā laukumiņā pie pasta pulcējās velosacensību dalībnieki, kuriem par centību balvās tika šokolādes medaļas un augļi. Savukārt pie brīvdabas estrādes bērnus gaidīja lielie burbuļi, kāpēju trases un piepūšamās atrakcijas, bet drīz pēc pusdienas – izrāde bērniem. Pašvaldība īpašu paldies par šo atrakciju atbalstīšanu teic vietējam uzņēmumam - SIA „Indāres”.
Četros pēcpusdienā bija novada svētku gājiens, kurā piedalījās pašvaldības un tās iestāžu, vietējo uzņēmēju pārstāvji, kā arī ciemiņi. Uzrunas skatītājiem brīvdabas estrādē sacīja Aknīstes novada domes priekšsēdētāja Vija Dzene un Bialogardas pašvaldības vadītāja vietniece Karolina Siwek.
Svētku koncerta pirmajā blokā bija vietējo pašdarbības kolektīvu un Aknīstes Bērnu un jauniešu centra kolektīvu koncerts. Pēc pāris stundu pārtraukuma, kura laikā uz pieņemšanu pie Aknīstes domes priekšsēdētājas bija aicināti vietējie pašdarbnieki, kolektīvu vadītāji un ciemiņi, turpinājās otrā koncerta daļa, kurā uzstājās “Radio Trio” - 2018. gadā dziedošo talantu šova “X faktors” trešās vietas ieguvējas. Un, protams, vakara balle kopā ar grupu „Bruģis”. 
-Svētki pagāja ne tikai labos laika apstākļos, bet arī mierīgi, bez starpgadījumiem. Par to paldies mūsu kārtības sargu komandai, - teic L. Prande.
L. Prandes foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru