Nosvinēti Viesītes pilsētas svētki «Skani, Viesīte!»
ILZE BIČEVSKA

Pagājušajā sestdienā notika Viesītes pilsētas svētki. Plašajā to programmā bija gan zaļais tirdziņš, gan tradicionālās volejbola sacensības vidusskolas stadionā, gan bērnu rīts, teātra izrāde un svētku koncerts, salūts un balle. 
   Tirgotāji piedāvājuši vietējo medu, kafiju, rožu stādus, bija arī kūpinājumi, sieri, koka izstrādājumi, kā arī rokdarbnieku ražojumi. Aktivitātes notika zaļajā tirdziņā, stadionā, muzeja «Sēlija» parkā, pilsētas ielās, centrālajā laukumā pie kultūras pils un tās iekšienē.
    Jau vairākus gadus pilsētas svētku norisēs organiski iekļaujas arī Viesītes baptistu draudzes rīkotais pasākums. Arī šogad muzeja «Sēlija» parkā draudzes pārstāvji bērnus un pieaugušos aicināja apmeklēt stacijas, atbildēt uz jautājumiem, un pēc visu staciju iziešanas katram tika balvas. 
    – Apmeklētāju bija daudz, pasākumi notika nepārtraukti, laiks bija lielisks. Divi no aizraujošākajiem svētku aktīvajiem pasākumiem bija velo-foto orientēšanās «Pa Āža takām» un viedspēle «Manas bērnības pilsēta». Viena ar riteni, otra – kājām. Jautājumi bija dažādi, un tie prasīja piedomāt. Pie­mēram, uz lielā LED ekrāna pie kultūras pils bija jālasa dzejolis par mīlestību. Kur iesim? Protams, ka uz Mīlestības saliņu! Bet nekā – jāmeklē divas sirdis muzeja «Sēlija» teritorijā! Kas ir vissenākā Viesītes sadraudzības pilsēta? Daudziem droši vien prātā nāktu Polijas pilsēta Čeladža, bet ceļarādītājs pie kultūras pils rāda ceļu uz Hobro Dānijā. Un jauki bija pasēdēt Stradiņa skolas mācību klases vecajā solā, ar īstu tintes pildspalvu uzrakstīt vēlējumu trīs teikumos savai pilsētai. Vēlējums bija jānodod skolas saimniekam, kurš iedeva nākamo spēles uzdevumu. Šo patlaban Latvijā populāro fotorientēšanās un viedspēļu sagatavotāji un organizatori bija Gints Grīnbergs un Alfons Žuks, – stāsta Vie­sītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Austra Niķe. 
    Lai arī laukā bija saulaina diena un galvenās aktivitātes notika muzejā, uz āra skatuves un pilsētas ielās, arī uz teātra kluba «Aus­trumu robeža» izrādi «Pa­domi precētiem pāriem» bijusi skatītāju pilna zāle. Pat pēc divdesmit minūšu ilgā starpbrīža skatītāji naski devušies atpakaļ uz sēdvietām, jo komēdijas intriga bija savērpta tā, ka ļoti gribējies uzzināt, ar ko tas viss beigsies.
   Svētku kulminācija kā allaž noritēja laukumā pie kultūras pils, kur vispirms uzstājās Gunārs Meijers un jauktais koris «Viesīte», akordeonistu trio un lauku kapela no Jodupes, kā arī citi pašdarbības un profesionālie mākslinieki. 
   – Duets «Karakums» un tieši Normunds Jakušonoks tik labi prata noturēt cilvēku uzmanību, prata visus pavilkt uz dejošanu, ka tad, kad balle četros rītā beidzās, neviens vēl negribēja iet mājās. Laba bija arī rokenrola grupa «Keksi». Nu un, protams, bija arī svētku salūts, – stāsta A. Niķe. l 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru