Notiek tiesvedības ar atlaistajiem darbiniekiem
INESE ZONE

Informējot par to, cik prasību pret Jēkabpils pašvaldību ir iesniegts tiesā un ar ko beigušās lietas, kas ierosinātas sakarā ar darba uzteikumu pēc domes struktūrvienību reorganizācijas, izpilddirektors Guntars Gogulis informēja, ka 2017. gadā ir bijušas sešas lietas – piecas administratīvās un viena civillieta.
    Trīs no tām ir noslēgušās ar pašvaldībai pozitīvu lēmumu, vienā lietā ir noslēgts izlīgums, bet divas lietas vēl ir procesā. 2018. gadā   aktīvas ir astoņas lietas – trīs administratīvās un pieci civilprocesi. Viens no tiem ir noslēdzies domes labā, divi – personu labā,  pieci vēl ir procesā. No šīm piecām lietām trīs ir ar vienu personu: dažādi prasījumi par vienu lietu.  
     – Par konkrētu strīdu darba jautājumos tiesas spriedums ir par uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošo, un tas ietver atjaunošanu darbā. Pašvaldība atjaunoja personu darbā, saņemot nākamo prasību par darba uzteikumu. Pašvaldība, atjaunojot darbā, vienlaicīgi norādīja, ka bijušo amata vietu nevar atjaunot, jo tā jau ir likvidēta, un piedāvāja citu atbilstoši kompetencei un amata prasmēm. Ņemot vērā to, ka īsti nav sapratnes, vai persona grib šo darbu pieņemt, esam iesnieguši prasību tiesā par darba tiesisko attiecību nodibināšanu. Tādas prakses līdz šim nav, ka prasām darbiniekam caur tiesu nākt darbā. Kā tas beigsies, nav zināms, tas ir interesants kāzuss visas Latvijas tiesvedību gadījumā, jo šādi gadījumi ir reti, –  stāsta G. Gogulis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Kāpēc pieminētās personas ir anonīmas?

  Atbildēt
 2. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  tapēc, ka tur viss ir "caurspīdīgs".

 3. Janis
  Janis
  pirms 1 gada

  Luk pieradijums tam ka likumdosana ir bezspeciga pret birokratijas mazinasanu.

  Atbildēt
 4. aha
  aha
  pirms 1 gada

  Leonīds pielasīja liekos, Raivis nevar tikt vaļā. Visās pašvaldībās vajadzētu noņemt pusi darbinieku un pārējos uz pusslodzi.

 5. ups
  ups
  pirms 1 gada

  .... un pietiktu ar pusi mazāku skaitu deputātu tādai pilsētai kā Jēkabpils.

Pievienot komentāru