Notika Zemessardzes mācības «Covid-19» izplatības ierobežošanā
ILZE BIČEVSKA

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijā notika Zemessardzes mācības. 
     Kā stāsta Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Vents Kodors, tās organizēja Nacionālo bruņoto spēku vadība, un mācības notika, lai pārbaudītu Zemessardzes personāla gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām «Covid-19» izplatības ierobežošanā, reaģēt krīzes situācijās, sadarbojoties ar valsts institūcijām. Šo  mācību laikā tika ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.
        –Pārbaudījām to, cik ilgā laikā varam apziņot personālu, cik ātri vajadzības gadījumā Zemessardze varētu sniegt vajadzīgo palīdzību, trenējāmies telšu izvēršanā, pārbaudījām aprīkojuma (piemēram, ģeneratoru u.c.) kārtību, - stāsta V. Kodors. Atbildot uz jautājumu, vai Zemessardzes rīcībā ir vajadzīgais aprīkojums, lai strādātu epidēmijas apstākļos, komandieris apstiprināja, ka noliktavās ir viss šādai situācijai nepieciešamais. 
Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljona un tā tehnikas palīdzība ir bijusi ļoti noderīga vairākos gadījumos, kā, piemēram, 2010.–2011. gada ziemā, kad apledojuma dēļ vajadzēja iet talkā a/s „Sadales tīkls” darbiniekiem ledus smaguma pārrauto vadu labošanas darbos, kā arī 2018. gada ugunsgrēka likvidēšanā Salas novada Gargrodes purvā. 
       -Mēs ceram, ka Latvijā armijai vai Zemessardzei «Covid-19» apturēšanas norisēs nebūs jāiesaistās, jo cilvēki būs apzinīgi un nepārkāps nosacījumus, tā ierobežojot vīrusa izplatību. Šajā reizē katram bataljonam mācības noritēja savā vietā, ņemot vērā faktoru, lai tās netraucē apkārtējiem iedzīvotājiem. 56. nodrošinājuma bataljona mācības notika Aknīstes apkārtnē, - stāsta Vents Kodors. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. žļurben žļarbenis
  žļurben žļarbenis
  pirms 4 mēnešiem

  Telts maza un tur daudz bēgļus nevarēs izmitināt, vajag lielās,kur var patverties vismaz cilvēku 100.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 4 mēnešiem

  Kurš tad viņim atļāv taisit publisk pasākum?

  Atbildēt

Pievienot komentāru