Notiks Zemessardzes militārās mācības «Zobens 2019»
Ruta Bernāne, Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas daļas speciāliste

No 27. līdz 29. septembrim Zemessardzes 3. Lat­gales brigādes teritorijā notiks lauka taktiskais vingrinājums «Zobens 2019». Tas norisināsies Krustpils novada Kūku pagastā, Rēzeknes novada Bērzgales pagastā, Krustpils novada Mežāres pagastā, Jaunjelgavas novada Staburaga pagastā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Bašķos, Vārkavas novada Vārkavas pagasta Pilišķās, Daugavpils novada Nīcgales pagastā un Dau­gavpils novada Vaboles pagasta Meža Mackevičos.
    Mācību mērķis ir pilnveidot komandvadības spējas, pārbaudīt vienību gatavību plānot un īstenot aizsardzības un aizkavēšanas operācijas, kā arī kauju apbūvētā vietā. Lauka taktiskajā vingrinājumā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu un policistu. 
No 13. līdz 15. septembrim mācības norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā, savukārt no 27. līdz 29. septembrim –  3. Latgales brigādes atbildības teritorijā, bet no 25. līdz 29. septembrim – 4. Kur­zemes brigādes atbildības teritorijā.
Militāro mācību ciklā  piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi. 
    Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jē­kabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kār­savas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.  Militāro mācību cikla uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.
    Zemessardzes 3. Lat-gales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku ba­taljons Rēzeknē, Zemes-sardzes 34. Artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemes­sardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aiz-krauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.
    Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemes­sardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Ze­messardzē ir atrodama mājaslapas www.zs.mil.lv sadaļā – «Pievienojies».
    Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemes­sardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī šīs struktūras vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.
 
Iedzīvotāju ievērībai!
    Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Latvijas un sabiedroto karavīru un tehnikas pārvietošanās pa laukiem, mežiem un ceļiem ir saskaņota un notiek mācību ietvaros. 
    Nacionālajos bruņotajos spēkos septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri. 
     Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.
    Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.
     Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.
    Latvijas gaisa telpā militāro kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 1 gada

    Nevar sagaidit, kad karš sākses vai?

    Atbildēt

Pievienot komentāru