Notikušas vērienīgas vilku medības
SARMĪTE RUTKA

Neraugoties uz to, ka publiskajā telpā jau gadiem nerimst diskusijas starp medniekiem un visas dzīvās dabas bezierunu aizstāvjiem, Latvijā pastāv stingra likumdošana, kas regulē medību saimniecību un mednieku darbu. 
     Visi, kas vien izrādītu patiesu interesi par šo jomu, varētu noskaidrot, ka mūsdienās mednieki ir labi organizēti un no valsts puses kontrolēti un veic lielu darbu, lai uzturētu līdzsvaru dabā, ko ar savu saimniecisko darbību jau sen būtiski ietekmē cilvēki. Viena no šīm regulējošajām darbībām ir plēsēju skaita apzināšana un ierobežošana. Ja daudzviet Eiropā vilki ir retums un to medības ir aizliegtas, tad mūsu valstī viņi iedzīvojušies ļoti labi, to populācija ir stabili liela un ik gadu dzirdam par vilku nodarītajiem postījumiem dažādās dzīvnieku fermās visā Latvijā. Lai gan vilku medības ir atļautas (sākušās jūlija vidū), tomēr pelēči ir ļoti piesardzīgi un gudri dzīvnieki un  medniekiem tas ir sava veida izaicinājums.
    Arī mednieku biedrības «Alnis» teritorijā Jēkabpils novada Kalna pagastā jau labu laiku novērota kupla vilku ģimene. MB «Alnis»  vadītājs Uldis LAIMIŅŠ stāsta, ka divu nedēļu laikā, veicot kontroles uzgaudošanas, secināts, ka te mīt ap 10 sugas īpatņu, kas ir ievērojams skaits šai teritorijai. Mednieki novērojuši citu meža dzīvnieku trauksmainību un izteikto uzmanīgumu, kā arī atraduši vairākas vilku saplosītas stirnas, kam tikko dzimuši kazlēni. Tādēļ tika nolemts rīkot dzinējmedības, lai samazinātu vilku skaitu. Ņemot vērā lielo platību, ko apdzīvo pelēči un kur tika atklāti midzeņi,  tika nolemts piesaistīt papildspēkus. Rezultātā uz vilku medībām pagājšsestdien ieradās 186 mednieki un 60 dzinēji no dažādiem Latvijas nostūriem. Medību gaitā tika nomedīti divi jaunie vilki, bet «nopūdelēts» garām trīs pelēčiem. Medību organizatori Uldis un Aivars saka milzīgu paldies visiem medību dalībniekiem par drosmi ierasties no tuvākām un tālākām vietām, par disciplīnu, pacietību un sadarbību visā medību norises laikā, bet dzinējiem – par kvalitatīvi izdzītu mastu. 
   
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru