Novados klātienes mācības atsāk piesardzīgi
ILZE BIČEVSKA

     Vadoties pēc Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās informācijas, kas pamatota uz datu analīzi un epidemioloģisko risku novērtējumu, ar 6. aprīli klātienes mācības var notikt 46 Latvijas novados. To skaitā ir arī trīs mūsu reģiona pašvaldības: mācības klātienē var notikt Viesītes un Jēkabpils novadā un Jēkabpils pilsētā, jo šajās pašvaldībās patlaban saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.
     Jēkabpils Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis informēja, ka šodien (6. aprīlī – aut.) pilsētas skolās mācības klātienē vēl nenotiek, bet ir paredzēta Jēkabpils domes ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts jautājums par iespēju atsākt klātienes mācības pilsētas skolās. 
     -Pirms tam būs tikšanās ar skolu  direktoriem, kur uzklausīsim viņu viedokļus šajā jautājumā. Pozitīva domes lēmuma gadījumā 1. – 4. vai pat 1. – 6. klašu audzēkņi varēs uzsākt klātienes mācības kaut rīt, savukārt divpadsmitie – pēc SPKC jaunāko saslimšanas kumulatīvo rādītāju paziņošanas, kas notiek trešdienās. Divpadsmito klašu audzēkņiem klātienes mācības varētu notikt vismaz divas reizes nedēļā. Divpadsmito klašu audzēkņiem tiks veikti testi, tāpat testēšana paredzēta arī skolotājiem un skolas tehniskajiem darbiniekiem. Par šo testēšanu gādā un to apmaksā Izglītības un zinātnes ministrija, kas noslēgusi līgumu ar “Gulbja laboratoriju”, - stāsta Juris Līcis.
     Viesītes vidusskolā 1. - 4. klašu audzēkņi klātienē mācās jau trešo nedēļu. 
     -Ar rītdienu (7. aprīli – aut.) uz skolu nāks arī 5. – 6. klases audzēkņi, kā arī plānojam rotācijas kārtībā rīkot klātienes nodarbības arī 7., 8. un 9. klasēm. Rīt uz skolu nāks arī divpadsmitie, bet par to, vai izlaiduma klase varēs mācīties katru dienu vai tikai divas reizes nedēļā, lemsim, vadoties pēc SPKC jaunākajiem datiem par stāvokli pašvaldībās, - stāsta Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks. 
     Jēkabpils novada pašvaldība, izvērtējot iespējamos saslimšanas riskus ar Covid-19, 1. aprīlī izdevusi  rīkojumu, kas noteic, ka no 6. aprīļa novada skolās mācību process joprojām notiks  attālināti. Vienīgi pirmsskolas vecuma bērni joprojām drīkst apmeklēt novada pirmsskolas izglītības iestādes.
     -Pašvaldība izvērtēja riskus un nolēma nepārsteigties. Klātienes mācību sakarā risināmo jautājumu ir daudz: transports, skolēnu un skolotāju testēšana, klātienes un attālināto mācību norise konkrētām klašu grupām, kas sarežģī pedagogu darbu. Piemēram, divpadsmito klašu audzēkņu testēšanas jautājums lauku skolēniem nav vienkāršs: uz kuru laboratoriju braukt, kā skolēnus organizēt (laukos bērnu dzīvesvietas atrodas desmitiem kilometru attālumā). Tā ka patlaban šis viss ir darba procesā, - stāsta Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Anda Ķiploka. Viņa arī atgādināja, ka visu klašu grupu audzēkņiem joprojām ir iespējas saņemt individuālās konsultācijas. 
     Aknīstes novadā saslimstības kumulatīvais rādītājs joprojām ir augsts, un tāpēc te turpinās attālinātās mācības. 
     -Patlaban nododam siekalu testus. Rīt būs atbildes, un, ja šie rezultāti būs labi, tad varēsim atļaut divpadsmitajiem mācīties klātienē divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās. Plānojam arī āra nodarbības pēc t.s. slīdošā grafika pārējo klašu audzēkņiem (izņemot devītos un divpadsmitos), lai būtu iespējama kaut neliela socializēšanās. Piemēram, 8. aprīlī uz āra mācībām nāks pirmklasnieki, nākamajā dienā - otrās klases audzēkņi utt. Līdz ar to sanāk, ka katra klase reizi divās nedēļās varēs satikties klātienē. Un, protams, turpinās individuālās konsultācijas skolēniem, kas pie mums, ņemot vērā epidemioloģiskos rādītājus, pārsvarā notiek attālināti, - stāsta Aknīstes vidusskolas direktore Aija Voitiške. 
     Salas  vidusskolā šodien paredzēta Atvērto durvju diena, kas notiks “Zoom” platformā. Pulksten 16.00 tiksies nākamo pirmklasnieku vecāki, 17.00 – pārējās klases, savukārt 18.00 - devītie (topošie desmitie) varēs iepazīties ar Salas vidusskolas piedāvātajiem kompetenču izglītības groziem. 
     -Lai arī novadā saslimušo iedzīvotāju skaits ir neliels, tomēr procentuāli tas skaitās liels, un tāpēc klātienes mācības joprojām nav atļautas. Kā citviet, tā arī mēs plānojam klātienes nodarbību rīkošanu 12. klasēm, kas paredzētas ceturtdienās un  piektdienās. Patlaban notiek testēšana. No āra nodarbībām pagaidām mums norit tikai sports, bet, kad laiks kļūs siltāks, tad tam pievienosies arī citas interešu izglītības nodarbības, - stāsta Salas vidusskolas direktore Sanita Madalāne.
     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. krolls
  krolls
  pirms 1 nedēļas

  Paēdušais izsalkušo nesapratīs! Nav pareizi, ka lēmumus par skolas bērniem pieņem cilvēki, vairumam no kuriem pašiem bērnu skolas vecumumā vairs nav!

  Atbildēt
 2. Nepiekrītu
  Nepiekrītu
  pirms 1 nedēļas

  Pirmkārt, lēmumus pieņem pašvaldību amatpersonas, kam tas jādara, jo šādu pienākumu uzliek viņu ieņemamais amats. Otrkārt - vai kaut kur būtu atrodami ticami statistikas dati par to, cik no viņiem ir/nav skolas vecuma bērnu? Un treškārt - redzot, cik nesaprātīgi un egoistiski mēdz būt liela daļa skolēnu vecāku, skaidrs, ka ne jau vecākiem šis jautājums izlemjams.

Pievienot komentāru