Novērtēs tiesu nama stāvokli, lai vienotos par maiņu
INESE ZONE

Kā informē Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leo­nīds Salcevičs, Jēkabpils jaunā tiesu nama projektēšana un līdz ar to arī celtniecība nedaudz aizkavējusies. 
  Iemesls esot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izteiktā vēlme tiesu namā ierīkot reģionālo klientu apkalpošanas centru. Tāpēc tagad jāveic atbilstošas izmaiņas projektā un projektēšana un pārējie darbi kavēsies aptuveni par mēnesi. Bet šogad darbus noteikti uzsākšot, jo līdz valsts simtgadei tie jāpabeidz.
    BD interesējās, kā norisinās sarunas starp domi un Tiesu namu aģentūru par vecās tiesu nama ēkas maiņu ar domi, iemainot to pret jaunās ēkas celtniecībai nepieciešamo zemi. Ir izskanējusi informācija, ka  ēkai var būt nepieciešami re-mont­­darbi.
    – Sarunu līmenī klīst dažādas versijas par veco tiesu namu, ka tur ir problēmas ar pagrabu un pārsegumiem. Dome pasūtīs ēkas izpēti, ko veiks mūsu pašu un neatkarīgi speciālisti. Atzinums būs par pamatu, ar kādiem noteikumiem veiksim maiņu ar īpašumiem. Izrādās, ka nosacījumi ir tādi, ka var mainīt tikai līdzvērtīgus īpašumus. Te abi nav vienā vērtībā. Tāpēc nepieciešama novērtēšana, lai pašvaldībai nav nenormāli daudz jāpiemaksā. Esošā tiesu nama ēka ir dārgāka nekā jaunajai ēkai nepieciešamais zemes gabals. Zemes kadastrālā vērtība ir 34000 eiro, bet ēkas bilances vērtība ir ap 130000 eiro. Ap­sekojot ēku, uz nepieciešamo remontdarbu rēķina varēsim panākt daudz maz līdzvērtīgu cenu. Tiesu namu aģentūra arī pragmatiski vērtē šo situāciju un to saprot, – sacīja L. Salce­vičs. 
Saistītie raksti:
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru