Objektam Bebru mikrorajonā kontrole veikta atbilstoši likumdošanai
Sabiedrisko attiecību nodaļa

    19. martā, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” tika demonstrēts sižets par iespējamiem pārkāpumiem objektā Jēkabpils Bebru mikrorajonā. Kā skaidro Jēkabpils  pašvaldībā, pašlaik nav iemesla uzskatīt, ka objektā kāds no darbiem ir veikts nekvalitatīvi vai ir ignorēti projektā paredzētie būvniecības normatīvi.
      Jēkabpils  domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis norāda, ka tūlīt pēc informācijas saņemšanas tika veikta atbilstošu asfalta paraugu ņemšana ielas segumā: “Mēs paši iniciējām ārkārtas paraugu ņemšanu tajās vietās ielu segumā, kuri tika pieminēti arī LTV raidījumā, tomēr paraugi, kas tika paņemti atbilstoši visām normatīvu prasībām, nekādas atkāpes no projekta vai trūkumi asfalta segas uzklāšanas procesā un ielas seguma biezumā netika konstatēti.”  Domes priekšsēdētājs skaidro: “Man kā pašvaldības vadītājam ir svarīgi, lai pār pilsētā realizētajiem infrastruktūras objektiem neklātos  aizdomu ēna. Un pagaidām, pretēji raidījumā paustajam, man nav pierādījumu, kas liecinātu par pārkāpumiem.” Komentējot raidījumā demonstrēto sižetu un tajā parādītos “paraugus”, pilsētas mērs ir skeptisks: “Šādas ekspertīzes un urbumi tiek veikti ar īpašu tehniku un atbilstoši noteikumiem, lai varētu droši izdarīt secinājumus, mūsu veiktās pārbaudes pārkāpumus nav parādījušas.”
        Jēkabpils  pašvaldības iniciētajās pārbaudēs tika konstatēts gan atbilstošs asfalta biezums, gan abu asfalta kārtu esamība: “Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir šī objekta pasūtītājs, un mēs esam ieinteresēti, lai pilsēta saņemtu kvalitatīvu, atbilstoši būvnormatīviem uzbūvētu objektu. Veicām paraugurbumus tieši blakus LTV veiktajiem. Mūsu paņemtie paraugi apliecina, ka normatīvi ir ievēroti,” secina pilsētas mērs R. Ragainis. Viņš akcentē, ka arī būvniecības gaitā ir tikusi nodrošināta likumdošanai atbilstoša objekta uzraudzība: “Objektu jau būvniecības stadijā nepārtraukti kontrolēja gan būvuzraugs, kas pastāvīgi atradās objektā, gan Būvniecības valsts kontroles birojs. Par veiktajām objekta apsekošanām ir konkrētas fotoliecības, kvalitātes kontroles akti un citi dokumenti,” stāsta Raivis Ragainis, uzsverot, ka pašvaldība pati neveic ne būvniecību, ne tās uzraudzību, jo eksistē likumdošanā noteikta kontroles sistēma: “Pašvaldība veic pasūtījumu pēc korekti veiktas iepirkuma procedūras, bet uzraudzību veic attiecīgi eksperti un dienesti, kas arī sniedz atzinumu par to, vai viss ir noticis tā, kā nepieciešams un noteikts likumā.” Domes priekšsēdētājs norāda, ka pašvaldībai nav kāda īpaša attieksme pret vienu vai otru uzņēmumu, kas izpilda pašvaldības pasūtījumu: “SIA “Ošukalns” uzvarēja iepirkuma konkursā ar lētāko piedāvājumu, piedāvājot ievērojami zemāku cenu nekā konkurenti.”
      Lai nodrošinātu objektīvu informāciju sižetā, pašvaldība ir bijusi gatava kopā ar LTV pārstāvjiem pārbaudīt saņemto informāciju, taču tādu kopīgu ekspertīzi nav izdevies veikt: “Man ļoti žēl, ka jau informācijas gatavošanas brīdī pašvaldības pārstāvjiem un ekspertiem nebija iespēju būt klāt, tad, iespējams, nerastos ļoti daudzi jautājumi un nebūtu tik daudz nekorektas informācijas,” uzskata Raivis Ragainis, īpaši uzsverot, ka līdz šim nav bijis iemesla apšaubīt kontrolējošo kvalitātes uzraudzības institūciju lēmumus: “Šajā brīdī pašvaldība ir kļuvusi par šī gadījuma ķīlniekiem, jo, no vienas puses, populārā raidījumā tiek parādīts sižets par it kā aizdomīgiem objektiem pilsētā, bet, no otras, pašvaldībai ir ierobežotas iespējas atspēkot demonstrēto vai skaidrot patieso situāciju.”
 
 
Red. piebilde. Lai skaidrotu Jēkabpils  pašvaldības viedokli un informētu par rīcībā esošo informāciju saistībā ar LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” demonstrēto sižetu,  pilsētas pašvaldība trešdien, 21. martā, rīkoja preses konferenci ar pilsētas domes priekšsēdētāja un objekta būvuzrauga piedalīšanos.
Par preses konferences norisi informēsim piektdienas  laikrakstā.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (21)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 10 mēnešiem

  Vispirms vajag uzmērīt urbumus reizē ar prese pārstāvjiem, tad rīkot preses konferenci. Paskatieties ošukalna feisabūkā, video ir montēts, sasteigts, kur garantija, ka trubā bija tieši no turienes izurbtais cilindrs? Kur video ir redzams Ragainis, kurš teicās, ka esot tur klāt bijis, kur viņa komentārs no notikuma vietas? Kāpēc video ir montēts? Kāpēc to caurumu jau aiztaisīja ciet? Šie video nesniedz patiesību. Tad ko preses pāŗstāvjiem tagad taisīsies iegalvot? Papīrus gar degunu vicinās un teiks, rakstiet avīzēs, ka viss ir bumbās un miers mājās. Preses pārstāvji, urbumus veiciet reizē, citādi prese konference ir sasteigta, lai ātrāk viss norimtu. Bet skaidrību tomēr te vajag. Nav dūmu bez uguns!

  Atbildēt
 2. Bijušais domes naktssargs
  Bijušais domes naktssargs
  pirms 10 mēnešiem

  A ko ta tas Aizliegtais paņēmiens tā sadomāja Jēkabpilī paurbināt tos caurumus un tieši Bebru ielā, bet ne Līvānos, Pāvilostā vai Apē. Kas pasūtīja mūziku šoreiz - Ģirģens vai Salcevičs? Abi sēž biksēs un neplātās ar atmaskojumiem. Hi

  Atbildēt
 3. ev
  ev
  pirms 10 mēnešiem

  Vajag pakontrolēt, vajag. Urbt vajag visām ieinteresētajām pusēm reizē. Arī cilvēkiem no malas tur ir jābūt. Kas tā par preses konferenci ar slēptiem galiem ūdenī?

 4. Jefs
  Jefs
  pirms 10 mēnešiem

  Vajag tādas kontrolbedrītes ieprojektēt projektā,lai taupītu resursus veicot urbumus,visi varētu laiku pa laikam tās aplūkot un noteikt seguma nodiluma pakāpi,arī televizonščiki varētu tās nepārtraukti filmēt,ar trūcīgi ģerbtu daiļavu fonā,lai interesantāka bilde.

  Atbildēt
 5. Neredzu jēgu
  Neredzu jēgu
  pirms 10 mēnešiem

  Lai nodrošinātu objektīvu informāciju sižetā, pašvaldība ir bijusi gatava kopā ar LTV pārstāvjiem pārbaudīt saņemto informāciju, taču tādu kopīgu ekspertīzi nav izdevies veikt: “Man ļoti žēl, ka jau informācijas gatavošanas brīdī pašvaldības pārstāvjiem un ekspertiem nebija iespēju būt klāt, tad, iespējams, nerastos ļoti daudzi jautājumi un nebūtu tik daudz nekorektas informācijas,” uzskata Raivis Ragainis, īpaši uzsverot, ka līdz šim nav bijis iemesla apšaubīt kontrolējošo kvalitātes uzraudzības institūciju lēmumus: “Šajā brīdī pašvaldība ir kļuvusi par šī gadījuma ķīlniekiem, jo, no vienas puses, populārā raidījumā tiek parādīts sižets par it kā aizdomīgiem objektiem pilsētā, bet, no otras, pašvaldībai ir ierobežotas iespējas atspēkot demonstrēto vai skaidrot patieso situāciju.” ========================================= Kāda jēga pēc tam vietējām preses konferencēm 5 tantēm 7 rindās, ja jau ir izblamēta Jēkabpils pa visu Latviju? katra atkal mauks pa savam ...

  Atbildēt
 6. he he
  he he
  pirms 10 mēnešiem

  Paši lej, paši kontrolē, paši spraudīs batonus. Žurnālisti, gatavojaties, asiniet zīmuļus, lai to visu figņu pierakstītu un nopublicētu mums, durakiem. Un tīri papīri. Cerams, ka vēl būs neatlaidīgi cilvēki un visu izpētīs līdz galam.

  Atbildēt
 7. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Dīvaini, ka visu šo sacelto traci dome ātri cenšas apstādināt sarīkojot preses konferenci jau rīt. Ko tur apspriedīs, kā urba, kādi rezultāti? Kā var apspriesties, ja neviens no malas nav neredzējis, vien ieinteresētās personas, kuras ir ieinteresētas savā labumā. Nu bet mīlīši, dodiet laiku, lai putas nosēstas, aiziesiet ar preses pārstāvjiem un Ošukalnu, paurbsiet, un tad rīkojiet to preses konferenci. Kur jāskrien? Citreiz no domes ar knīpstangām nevar izvilkt atbildi, jāgaida nedēļām, mēnešiem, bet šeit steidzas kā tādi pliki uz gultu. Kas notiek?

  Atbildēt
 8. KK
  KK
  pirms 10 mēnešiem

  Neviens arī nebija redzējis, kā urba Nekā personīga. Un kopā urbt viņi atteicās. Feisbukā ir redzami nemontētie video. Reāli Jēkabpils deputāta pasūtīts nomelnojošs sižets. Jā - tas pats klaigātājs un klauns atkal izcēlies.

  Atbildēt
 9. ev ev
  ev ev
  pirms 10 mēnešiem

  nesaki hop, kamēr neesi pārlēcis pār grāvi. gan jau urbs vēl.

 10. dusmīgais
  dusmīgais
  pirms 10 mēnešiem

  Vai tos caurumus pēc tam kāds aizkleķēja arī, vai atstāja kāju traumēšanai? Ko!

  Atbildēt
 11. bļin!
  bļin!
  pirms 10 mēnešiem

  Tajā vietā, kur urba, tev tur nav jāiet. Tā ir braucamā daļa. Tā ka nekasies, lūdzams!

 12. jā
  pirms 10 mēnešiem

  Sacūkoja ielu, caurumos satecēs ūdens, bet sals izdarīs savu, vašu maķ!

 13. jā jā
  jā jā
  pirms 10 mēnešiem

  Sargā tik savu caurumu, neuztraucies par citiem.

 14. to> jā jā
  to> jā jā
  pirms 10 mēnešiem

  Man arī tur katru dienu ir jāstaigā, arī tumsā, tā kā nemuldi, caurumainais āksts. Pārbaudes parasti pieprasa tie kas paši nejēdz strādāt.

 15. he he/to jā jā
  he he/to jā jā
  pirms 10 mēnešiem

  Tev ir jāiet pa trotuāru, nevis pa braucamo daļu. Kāpēc tu visus uzreiz vienā katlā samet- kurš tur prot strādāt, kurš neprot? Domā, ka bez Ošukalna Jēkabpils būs pagalam? Paņems Saldus ceļinieku, salies ielas desmit reizes kvalitatīvāk un ātrāk. Kad ņems urbumus, tad arī spriedīsim visi kas un kā. Tajā video cilindrs bija 9 cm biezs. Kur palika 1 cm? Varbūt tavā pagalmā, ko? Otrkārt, viņi urba divus caurumus, bet video parādīja tikai vienu? Kāpēc? Pamēģini atbildēt.

 16. to>he he
  to>he he
  pirms 10 mēnešiem

  Pat nemēģināšu atbildēt, to Tu vari pajautāt urbējiem un filmētājiem, esmu vienkāršs iedzīvotājs.

 17. he he/to jā jā
  he he/to jā jā
  pirms 10 mēnešiem

  Ošukalns apgalvoja, ka urba turpat blakus tam jau izurbtajam. Kaut kā video neredz to otru caurumu. Un vai tas otrs caurums, nu tas robainais ir tieši šī raidījuma urbtais? Varbūt paši to caurumu uztaisīja. Vienkāršs iedzīvotājs esmu arī es, bet tu, ja nevari normāli padiskutēt vai izteikt savu domu, tad nelien šeit. Cilpo pa trotuāru un nelien uz ceļa, jo uz ceļiem visā pilsētā bez urbumiem ir bedres līdz potītēm, ka nenolauz savu glupo galvu. Kaut kā Leonīds tos ceļus ir palaidis pa pieskari 20 gadu garumā.

 18. Fakts
  Fakts
  pirms 10 mēnešiem

  Ragainais pats tic tām pasakām, ko cītīgi klāsta? Ošukalns ir pēdējais uzņēmums, kuram uzticēt kaut kādus darbus.

  Atbildēt
 19. batons
  batons
  pirms 10 mēnešiem

  tic, tic. tic tiem,kuriem biezs maks.

 20. akts
  akts
  pirms 10 mēnešiem

  A,kurš ir pirmais?

 21. Zarnu_maiss
  Zarnu_maiss
  pirms 10 mēnešiem

  Par ko te īsti notiek strīds? Pēc komentiem neko nevar saprast. Kurš kurai urbis? Ja ar savstarpēju vienošanos tad viss kārtībā un nekādi tiesu darbi nedraud.

  Atbildēt

Pievienot komentāru