Ofisa krēsli darbiniekiem – kas jāņem vērā to izvēlē?
Apmaksāts raksts

Darbinieki Tavā ofisā ir cilvēki, kas palīdz attīstīt biznesu, kas apkalpo uzņēmuma klientus un risina visa veida problēmas, līdz ar to viņi ir pelnījuši ērtu un kvalitatīvu darba vidi un vietu. Jo ērtāka darba vide tiek sarūpēta darbiniekam, jo produktīvāk viņš varēs strādāt un pilnīt savus darba pienākumus. 
    Ja darbs ir pie datora, turklāt vairākas stundas dienā, tas nozīmē, ka darba vietas iekārtošana ir svarīga ne tikai sākot ar darba galdu, bet arī krēslu. Ofisa krēsli ir plašā piedāvājuma klāstā un bieži vien ir grūti saprast, kādu izvēlēties un kurš ir labāks, tāpēc šajā rakstā apskatīsim galvenos punktus, kas jāvērtē jauna ofisa krēsla iegādē. 
 
Roku balsti
Roku balsti ofisa krēsliem ir ļoti būtiska sastāvdaļa, jo strādājot visu dienu pie datora, rokas mēdz nogurt, tāpēc ik pa brīdim ir vajadzība atpūtināt roku delmus. Papildus bez tā, tieši roku balsti var noņemt saspringumu un spriedzi kakla un sprandas vietās. 
 
Augstuma regulācija
Krēslam jābūt noregulētam tā, lai tā augstums būtu darbiniekam ērts - 90 grādu leņķī jābūt rokām,  kājām jābūt stabili pie zemes, kā arī ciskām būtu jābūt paralēli zemei. Šādi ofisa krēsli ir aprīkoti ar metāla sviru lejā vai zem krēsla sēžamvietas, tādejādi tos var pieregulēt gan savam augumam, gan galda malai. Noteikti nevajadzētu noregulēt tā, lai krēsls ir par augstu vai par zemu - nepieļaujiet, ka darbinieki sēž sakumpuši - arī tas ir garants iedzīvoties ātrās muguras vai plecu sāpēs. 
 
Rotācija un riteņi
Ofisa krēsli mēdz būt dažādi, tomēr veicot izvēli par labu jauniem krēsliem, ieteikums būtu ņemt krēslus, kuriem ir stabilitāte, iespēja ar tiem rotēt un piecu riteņu balsts. Rotācija krēslam nodrošinās, ka darbinieks ērti var pagriezties ar visu krēslu, piemēram, pie aizmugurējā skapja. Smagnēji krēsli var to ierobežot, un bez rotācijas esošie krēsli, var apgrūtināt piecelšanos un pārvietošanos pēc vajadzīgajām lietām. 
Riteņi turpretim ir vēlami ar pieciem riteņu balstiem, lai pašam krēslam būtu kārtīga stabilitāte, bet noteikti pirms pērc šādu krēslu, pārliecinies, ka riteņi ir piemēroti ofisa grīdai un to nesabojās. Ja tomēr noskatītais krēsls ir jau izvēlēts, tad var piepirkt speciālus paklājiņus, kurus var palikt zem ofisa krēsla. 
 
Aizmugurējais balsts
Lai neidzīvotos ātri vien dažādās mugura kaitēs, kas var būt pat neatgriezeniskas, ņem vērā, ka aizmugurējam balstam ir jābūt stabilam un mugurai atspiežoties ir jāiegulst pareizā stājas pozīcijā. Darba krēslam nav jābūt kā atpūtas krēslam, tam ir jārada ilgstošu ērtuma sajūtu. 
Ja rodas diskomforts mugurai, tad pavisam noteikti ir steidzami jāmaina krēsls- mugurkaula problēmas var atnākt nemanot ātri, it īpaši, ja darbinieki pavada pie darba galda līdz pat 8 stundām dienā. 
 
Materiāls
Izvērtē arī krēsla materiālu- audums vai āda. Pirmkārt, tam ir jāelpo, jo tajā tiek pavadītas vairākas stundas, otrkārt- viegli kopjamam. Papildus pievērs uzmanību arī polsterējumam- darbinieki novērtēs, ja tas nebūs ne par cietu, ne par mīkstu. Ciets krēsls ātri kļūs neērts, bet mīksts nedos stabilu atspiešanos. 
 
    Tā kā darbinieki lielāko sava laika pavada ofisā, tad parūpējies, lai to darba kvalitāti neietekmē neērti krēsli un galdi. Tās ir parastas elementāras lietas, kas var nodrošināt produktivitāti fiziskā ērtības līmenī.  Meklējot savus īstos ofisa krēslus, ņem vērā šos dažus padomus un darbinieki būs ilgtermiņā pateicīgi par komfortu un rūpēm!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Krēsls
    Krēsls
    pirms 1 gada

    Lai sēž uz naglai dēļa.

    Atbildēt

Pievienot komentāru