Šogad Jēkabpils svētku rotu papildinās mākslīgā egle un jauni dekori
INESE ZONE

6. decembrī pulksten 17.00 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā, tiks iedegta pilsētas galvenā Ziemassvētku egle. Tāpēc 6. decembrī no pulksten 6.00 līdz 21.00 satiksmei tiks slēgts Vecpilsētas laukums.
       Uz Ziemassvētku egles iedegšanu aicināti gan lieli, gan mazi, jo varēs baudīt koncertuzvedumu «Sīkstuļa Ziemassvētki». Notikumi norisināsies skopā, mūždien neapmierinātā Sīkstuļa mājā pašā Ziemassvētku priekšvakarā. Kā allaž, viņam blakus ir viņa uzticamais kalps, kurš ik gadu spēlē Ziemassvētku dziesmas, cenšoties atkausēt Sīkstuļa  akmens sirdi. Viss veltīgi. Taču šoreiz pie Sīkstuļa ierodas divi Ziemassvētku rūķi, kuriem ir uzdevums no  Ziemassvētku vecīša – atkausēt Sīkstuļa sirdi un palīdzēt viņam atkal iemīlēt Ziemassvētkus. Uzvedumā piedalās Jānis Skanis – Sīkstulis, Samanta Tīna – rūķīte Lollīte,  Kašers – rūķis Rūdis,   skanēs Valda Zilvera  un Nika Matvejeva mūzika un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas. Neizpaliks arī Jēkabpils domes priekšsēdētāja tradicionālā uzruna, kopīgās rotaļas un Ziemassvētku dziesmas. Lai radītu svētku atmosfēru, apmeklētāji tiek aicināti ierasties ar rūķa cepuri galvā. Pasākums - bez ieejas maksas.
        Vecpilsētas laukumā pie tautas nama, sākot ar 6. decembri (6., 7., 13., 14., 20., 21.decembrī) no pulksten 16.00 līdz 20.00 darbosies Ziemassvētku pietura, kur varēs iegādāties piparkūkas, cepumus un karstos dzērienus. Uz laukumu svētku laikā būs pārvietoti trīs tirdzniecības namiņi no Viestura ielas tirdziņa.
Ziemassvētku galvenā egle šogad būs citāda. Jēkabpils domes vadība nedevās uz mežu izvēlēties pilsētas galveno egli tādēļ, ka nolemts izmantot nevis mežā cirstu, bet gan mākslīgo egli. Jēkabpils pašvaldības teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Kristīne Garde stāsta, ka egli līdz ar rotājumiem  piegādā un uzstāda SIA «AM noma». Tā kopā ar galotnes rotājumu ir aptuveni 11 metrus augsta.  Egles noma izmaksā 13 300 eiro. 
      Pilsētā jau var vērot gan tradicionālo, gan jaunu rotājumu izvietošanu, bet visi kopā tie iemirdzēsies līdz ar pilsētas egles iedegšanu. K. Garde informē, ka jauns rotājums Adventes vainaga formā šogad ir  pie strūklakas iepretim  tautas namam. Cita koncepcija ir arī  Vecpilsētas laukuma rotāšanai, kur izgaismos liepiņas. Tradicionāli ar svētku dekoriem pie apgaismojuma stabiem izrotāta Brīvības un Rīgas iela, Daugavas tilts un šogad arī Pasta iela un Varoņu un Ventas iela. Tāpat rotājumi, kā jau ierasts, tiks izvietoti satiksmes apļos. Sezonai atbilstošus rotājumus – sniegpārslas ieguvusi “Sidraba ābele”.
      Kena parkā šogad vairs nav gaismas bumbu, jo tās savu laiku jau esot nokalpojušas un atjaunošana vairs neatmaksājas, un to vietā iecerēts lāsteku lietus. Tāpat kā pagājušogad, Kena parka estrāde pārvērstīsies par pasaku valstību ar piparkūku namiņu, bet estrādes vidū būs koša Ziemassvētku egle. Šī gan būs mežā cirsta.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Estēts
  Estēts
  pirms 5 mēnešiem

  Plastmasas čupa par 13 tūkstošiem.

  Atbildēt
 2. Andrejs
  Andrejs
  pirms 5 mēnešiem

  Prātiņ, nāc mājās! Vecpilsētas laukumā - plastmasas egle par 13.300 eiro!!! Nez vai smieties vai raudāt....Greizo spoguļu karaļvalsts... Ak vai!

  Atbildēt
 3. Meža vecis
  Meža vecis
  pirms 5 mēnešiem

  Mūsu mežā -Jēkabpils apkaimē - zaļa egle maksā 300-500 eiro (apmēram sintētiskā ķēma lielumā). Naudiņa ripo... Kam tas izdevīgi?

  Atbildēt

Pievienot komentāru