Šogad Krustpils saliņā atkal būs moto festivāls
ILZE BIČEVSKA

Šovasar 17. jūnijā motoklubs «Brīvības gari MC» atkal Jēkabpilī rīko moto festivālu. Tā programmā paredzēti tādi pasākumi kā motoorientēšanās, tradicionālais motociklu parādes brauciens pa pilsētu, atrakcijas un konkursi, bērnu izvizināšana uz motocikla, «Lazer tag» sacensības, koncerti, salūts un nakts šovs. 
   – Motoorientēša­nās ir veidota pēc patlaban populārās autoorientēšanās principa, tikai šajā gadījumā braucēji, protams, ir motociklisti. Jēkabpilī šis orientēšanās pasākums notiek otro reizi. Pirmais bija pirms diviem gadiem, un toreiz no dalībnieku puses saņēmām labas atsauksmes, tāpēc nolēmām, ka ir vērts atkārtot. Tāpat kā iepriekšējā reizē, arī šogad šīs sacensības notiks Jēkabpilī un tuvākajā apkārtnē: ne tālāk kā divdesmit kilometru rādiusā. Tas ir azartisks un aizraujošs pasākums, – stāsta «Brīvības garu» pārstāvis Roberts Grinšpons. Lai piedalītos motoorientēšanās sacensībās, jābūt divu līdz sešu cilvēku komandai, vajadzīgs motocikls vai mopēds, fotokamera vai viedtālrunis ar fotografēšanas funkciju, un līdz 16. jūnijam jānosūta komandas pieteikums uz «Brīvības garu» mājaslapu www.mcbg.lv (te arī sīkāks sacensību nolikums un cita informācija). Komandas pēc fotogrāfijām meklēs apslēptus punktus, kas atzīmēti kartē, un pēc tam, kad punkts atrasts, tas jāfiksē fotogrāfijā. Motoorientē­šanās paredzēta laikā no pulksten 10.00 līdz 14.00, bet uzvarētāju apbalvošana notiks pulksten 21.00 uz lielās skatuves.
   «Lazer tag» sacensībās piedalās komanda piecu cilvēku sastāvā, būs jāizspēlē scenārijs, jāieņem kontrolpunkti.
    Pulcēšanās uz parādes braucienu sāksies pulksten 14.00. Brauciena sākums – «Virši-A» degvielas uzpildes stacijā, Zīlānu ielā 145, bet brauciens noslēgsies Krust­pils saliņā. 
    Vienlaikus šā festivāla programma allaž tiek veidota tā, lai būtu interesanti ne tikai motociklistiem, bet arī skatītājiem. Tāpēc padomāts par demonstrējumiem, tā­pēc būs motociklistu parāde, bērnu vizināšana un, protams, koncerti. 
    – Kā iesildošo grupu esam uzaicinājuši interesanto un daudzsološo grupu no Līvāniem «Straume». Rokeriem patīk ne tikai smagais roks vai tamlīdzīga mūzika, bet arī kas romantiskāks. Vēl koncertā būs Lietuvas meitenes «VIG Roses», Latvijā iecienīta hārdroka grupa «Colt», Ivo Fomins un Dj Jānis Balo­dis, – stāsta R. Grinšpons. 
    Pirms kāda laika rīkotāji nolēma, ka festivāls turp­māk notiks katru otro gadu. R. Grinšpons teic, ka tā nolemts, lai skatītājiem būtu interesantāk, lai neapnīk. Festivāli ir motoklubu tradīcija, kas vasarā daudzviet norisinās gan Baltijas valstīs, gan Rietumeiropā, un tagad arī Jēkabpils ir ierakstīta šo pasākumu kartē. 
R. Grinšpons stāsta, ka tiek gaidīti ciemiņi ne tikai no Latvijas un pārējām Baltijas valstīm, bet arī no Zviedrijas. Nekad gan nevar precīzi zināt, cik dalībnieku būs, jo daudzi piesakoties pēdējā dienā vai arī nepiesakās un atbrauc tāpat.
   – Tie, kuri Jēkabpilī kaut reizi ir paviesojušies, saka paldies gan par organizētību, gan arī par sagādātajiem apstākļiem. Saliņa ir ideāla vieta šādu pasākumu rīkošanai: te viegli iebraukt ar motociklu, ir, kur tos salikt, kur uzcelt teltis, un, protams, te ir sakopta vide un vienkārši skaists dabas stūrītis ar Daugavu blakus. Savukārt mums kā organizatoriem vieglāk uzturēt kārtību: nav jāizvieto apsargi pa visu perimetru. Sala pati par sevi sargā. Protams, pasākuma laikā cenšamies nodrošināt kārtību. Par notiekošo Krustpils saliņā pasākuma laikā atbildam mēs, bet par uzvedību pilsētā un uz ceļiem – paši viesi. No pieredzes saku, ka būs interesanti. Nāciet uz mūsu rīkoto moto festivālu – tā ir laba iespēja atpūsties nedēļas nogalē, – aicina motoklubs «Brīvības gari MC».
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru