Oktobrī 2. vidusskolas audzēkņi varēs uzsākt mācības atjaunotās telpās
INESE ZONE

Turpinās Jēkabpils 2. vidusskolas rekonstrukcijas darbi. Pieturoties pie aizsāktās tradīcijas, ka domes vadība un speciālisti kopā ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem iepazīstas ar situāciju celtniecības objektos, SIA «Jēkab­pils PMK» valdes priekšsēdētājs Māris Dimants in­formēja par paveikto. 
 
    Māris Dimants stāsta, ka jau gandrīz pabeigti būvdarbi skolas vecajā korpusā, kur uzsākta mēbeļu izvietošana un jāveic daži sīkāki apdares darbi. 1. oktobrī pa­redzēts šajā korpusā uz­sākt mācības, bet celtnieki ķersies pie skolas jaunākā korpusa pārbūves. Tur būvniecības darbus plāno pa­beigt līdz nākamā gada jūlijam.   
    M. Dimants rādīja aprīkojumu, kas domāts cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 2. vidusskola īsteno mācību programmas  bērniem ar īpašām vajadzībām, un skolēnu vidū viņu ir diezgan daudz. Pie ieejas uzbūvēta uzbrauktuve, skolas iekštelpās uz kāpnēm uzstādīti pieci pacēlāji un ierīkoti divi lifti. Katra stāva interjerā ir izmantota viena krāsu gamma. Tā, piemēram, pirmais stāvs, kur mācīsies jaunāko klašu bērni, ir silti zaļganos toņos. Klases ir aprīkotas ar modernu ventilācijas sistēmu, kas pati ieslēdzas, reaģējot uz gaisa kvalitātes izmaiņām telpā. Visur uzstādītas modernas tāfeles.   Telpu apdarē esot izmantoti jauni specifiski materiāli, kas ir dārgi, bet kalpošot ilgi un sniedz iespēju veidot mūsdienīgu apdari. 
     Piemēram, atjaunotās zāles grīdu klāj parketa linolejs, kas dārgāks par koka parketu. Tāpat gan izmaksu, gan materiālu ziņā nav lēta visu drošības prasību izpilde, piemēram, durvju ar ugunsdrošu stiklu uzstādīšana. M. Dimants stāsta, ka pilnībā no jauna ir uzcelta piebūve, kur atradīsies skolas garderobe, atjaunotas internāta telpas un  pārbūvēts vestibils, kas tagad ir plašs, gaišs un ērti savieno visas skolas daļas.
    – Šobrīd notiek komforta, klimata un drošības sistēmu testēšana un pārbaude. Ir izveidots grafiks, kā visās pārbaudēs sadarbosimies ar ugunsdzēsējiem,  būvuzraugiem,  pasūtītājiem. Būvuzrau­dzību veic Rīgas uzņēmums «Firma L4». Viņu prasības ir stingras, nekādas atlaides ne­tiek dotas. Būvdarbos ir iesaistīti tikai vietējie uzņēmumi: SIA «Jēkabpils PMK», SIA «Ošukalns celtniecība», SIA «Erbauer Group», SIA «Hektors», SIA «Demvar» un SIA «Krustpils», – stāsta M. Dimants.
    Krēsli un galdi klasēm iegādāti dažāda lieluma, piemēroti dažāda vecuma skolēniem. Tieši mēbeles bija viens no izmaksu sadārdzinājuma iemesliem. Par sadārdzinājumu tika runāts jau iepriekš celtniecības darbu laikā, nu šo jautājumu cilā atkal, tāpēc BD lūdza A. Krapu komentēt situāciju.
    – Es negribētu teikt, ka tas ir tieši 2. vidusskolas remonta sadārdzinājums, jo ir kopīgs 2. vidusskolas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projekts. Ir bijuši vairāki atsevišķi iepirkumi: datoriekārtu, klašu mēbeļu, interneta, telpu aprīkojuma, darbgaldiem un citi. Tur ir ļoti liels skaits nepieciešamo mēbeļu un cita aprīkojuma. Ja runā par sadārdzinājumu, tad datortehnika ir iegādāta bez sa-dārdzinājuma, pat lētāk. Attiecībā uz mēbelēm pret pirms diviem gadiem plānoto sadārdzinājums ir, jo ir nopirktas kvalitatīvas vācu mēbeles ar 10 gadu garantiju, ko skolu direktori paši ir skatījušies un izvēlējušies. Sadārdzinājums ir 12% vai 15% no plānotās summas. Pārējo es negribētu saukt par sadārdzinājumu, jo ir apzināts un nopirkts viss, kas skolām ir vajadzīgs. Būs deputātu ražošanas sēde, kur sīki iziesim tam visam cauri – visiem iepirkumiem. Pieņemu, ka uz kādu nākamo sēdi virzīsim jautājumu par piešķīrumu tam visam. Sadārdzinājums ir kādi 12% vai 15%, bet ir bijuši pēdējos gados iepirkumi, kur sadārdzinājums bijis pat ap 60%. Man grūti spriest, kā radies šis sadārdzinājums, bet, cik man skaidroja, tad pirms diviem gadiem bija domāts pirkt vienkāršākas Polijā ražotas mēbeles. Bet tagad izšķīrās par vācu ražojumu. Pieņemu, ka tas ir pareizi, jo šīs mēbeles ir ļoti kvalitatīvas. Tātad laikam ir jēga nopirkt dārgākas mē­beles un nemainīt tās ik pēc četriem pieciem gadiem. Kopējais sadārdzinājums ir 580 000 eiro, bet es negribētu teikt, ka tās ir jaunas pozīcijas. Savukārt tie 1,5 miljoni, kas reizēm tiek minēti kā sadārdzinājums, tāds nav. Tie nav ņemti pa­pildus, bet gan ir aizņēmuma summa no Valsts kases skolu rekonstrukcijas projekta īstenošanai. Kopš šī gada marta, kad tika lemts par kopējo finansējumu, papildus ir šie 580 000 eiro un nekas vairāk, – sacīja Aivars Kraps. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. tā viš ir
    tā viš ir
    pirms 9 mēnešiem

    bez taratorkas nekur.

    Atbildēt

Pievienot komentāru