«Olimpiskā diena 2019» Jēkabpils stadionā pulcē gandrīz 250 skolēnu
Lāsma Irša, Jēkabpils Sporta centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Piektdien, 20. septembrī, Jēkabpils stadionā pulcējās gandrīz 250 skolēnu no Jēkabpils skolām, lai kopīgi piedalītos «Olimpiskās dienas 2019» aktivitātēs. 
 
    Pasākums iesākās ar olimpiskās himnas atskaņošanu un Jēkabpils Sporta centra direktora Jura Bob­rova uzrunu. Pēc tam Jēkab­pils skolēni vienlaikus ar dalībniekiem visā Latvijā plkst. 10.05 sāka rīta vingrošanu. Turpinājumā dalībnieki risināja viktorīnas jautājumus, veidoja vārdu «olim­piāde», kopā ar Jē­kabpils sportistu talismanu Lūsi devās skrējienā apkārt stadionam, kā arī demonstrēja mājās sagatavotos vingrojumus. 
      Visas klases saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas  sertifikātu, kas apliecina dalību «Olimpiskās dienas 2019» pasākumā, iedvesmojošas uzlīmes un gardu kliņģeri enerģijas at­jaunošanai, savukārt Jē­kabpils 3. vidusskolas 2.a klase saņēma galveno balvu – Olim­piskās dienas kausu un sportiskas dāvanas.  Uzvarē­tāji visa pasākuma laikā demonstrēja lielisku klases saliedētību, radošumu, cie­ņu vienam pret otru, kā arī cītīgi izpildīja visus uzdevumus. 
      Liels prieks, ka uz Olim­piskās dienas aicinājumu atsaucās visas piecas Jēkab­pils skolas. Tāpat kā olimpiskajā simbolā, kas ietver piecus apļus un simbolizē olimpiskās saimes vienotību, mēs vienojāmies kopīgā sportiskā pasākumā, kas tiks vērsts uz tādām olimpiskajām vērtībām kā draudzība, cieņa un izcilība.
      Īpašas sportiskas aktivitātes olimpiskās noskaņās notika arī citur Jēkabpilī. Mežaparkā Jēkab­pils 3. vidusskolas skolēni skrēja krosu, savukārt bērnudārza «Zvaigznīte» četras bērnu grupas pildīja īpašo dienas vingrinājumu kompleksu vienlaikus ar visiem pārējiem Olimpiskās dienas  dalībniekiem. 
     Visā Latvijā 768 norises vietās uz tradicionālās Olim­­piskās dienas aktivitātēm pulcējās vismaz 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.
Pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem ir iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas olimpiskās komandas talismanu. Savu­kārt eseju konkursā 7. līdz 12. klašu skolēniem būs iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020. gada vasarā Tokijā risināsies XXXII olimpiskās spēles.
        Ar Olimpisko dienu  arī šogad sākās Eiropas sporta nedēļas» pasākumu programma. Eiropas sporta nedēļa norisināsies no 23. līdz 30. septembrim un tās mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā, un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.
     «Olimpisko dienu 2019» atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsori SIA «Latvijas mobilais telefons» un AS «Latvijas valsts meži»; LOK sponsori – AS «Grindeks» un «4F»; LOK sadarbības partneris VAS «Starptautiskā lidosta «Rīga»». «Olimpiskās dienas 2019» partneris ir Starp­tautiskās olimpiskās komitejas sponsors «Bridgesto­ne», kā arī informatīvi to atbalsta VSIA «Latvijas televīzija», VSIA «Latvijas radio» un žurnāls «Sports».
  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru