Olimpiskajā dienā atklāj rekonstruēto stadionu Viesītē
ILZE BIČEVSKA

Ar svinīgu pasākumu, uzrunām, apsveikumiem, pūtēju orķestra mūzikas skaņām un lentes griešanu piektdien, 23. septembrī, tika atklāts pilnībā re­novētais stadions Viesītē.
   Kā stāsta Viesītes novada domes izpilddirektors Alfons Žuks, stadiona re­konstrukcijas darbi sākās pirms sešiem gadiem — 2010. gadā, un noritēja trīs kārtās.
    — Pirmajā kārtā notika lielā futbola laukuma re­konstrukcija un uzcēlām tiesnešu māju, bet otrā un trešā kārta notika viena pēc otras šogad. Rezultātā esam ieguvuši vēl vienu futbola laukumu ar mākslīgo segumu, divus smilšu volejbola un vienu basketbola laukumu, kā arī tenisa kortu, lodes grūšanas un tāllēkšanas sektoru. Skrejceļam uz­likts mākslīgais segums, un vēl — pie stadiona tapa arī autostāvvieta. Visi rekonstrukcijas darbi veikti tikai par Viesītes novada pašvaldības budžeta naudu. Kopā visās trīs kārtās izlietoti 320 000 eiro, —  stāsta  iz­pild­direktors. 
Stadionu varēs izmantot Viesītes vidusskolas un Sēlijas sporta skolas audzēkņi, kā arī ikviens no iedzīvotāju vidus. 
    D. Gagunova fotoKā svinīgā atklāšanas pasākuma laikā, uzrunājot klātesošos, uzsvēra novada pašvaldības vadītājs Jānis Dimitrijevs, nu stadions ir ieguvis tādu izskatu, kādu visi jau sen vēlējās redzēt. 
    — Šāds darbs — stadiona  rekonstrukcija  —  ma­nu­prāt, ir viens no labākajiem nodokļu maksātāju naudas izlietojumiem. Mēs uz to gā­jām veselus sešus gadus. Stadions ir svarīgs objekts, kas pilsētā un novadā dzīvi padara labāku. Mums jau ir senas un labas sporta tradīcijas: volejbolā, tāpat aktīvi popularizējam futbolu. Šā gada maijā Viesītes Sporta skola tika pārdēvēta par Sēlijas Sporta skolu, un patlaban mums ir 335 audzēkņi, no tiem ap 140 spēlē fut­bolu. Mums ir tādas disciplīnas kā futbols, volejbols, vieglatlētika, un plānojam skolas izglītības programmā iekļaut arī tenisu. Vasarā tagad te ir tenisa korts, bet ziemā tenisu var spēlēt sporta skolas zālē. 
     Šis modernais stadions būs vieta, kur trenēsies mūsu sporta skolas audzēkņi. Esmu priecīgs, ka mana ideja par stadiona rekonstrukciju rada atsaucību paš­valdībā, un nu šis sešu gadu grūtais darbs, kura laikā reizēm arī gadījās visādi šķēršļi, ir praktiski galā, — stāsta Sēlijas Sporta skolas di­rektors Jānis Osis. 
Viņš kā Sporta skolas pārstāvis, tāpat arī Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks un pašvaldības vadītājs Jānis Dimitrijevs šajā dienā saņēma apsveikumus no viesiem. Sveikt viesītiešus ar rekonstruētā stadiona atklāšanu bija ieradusies Salas novada pašvaldības vadītājas vietniece Inga Pastare, Jēkabpils novada pašvaldības un Izglītības un kultūras pārvaldes vārdā vi­sus sveica pārvaldes vadītāja Elga Ūbele, klātesošos uzrunāja Viesītes Goda pilsonis Kārlis Greiškalns, objekta gal­venais būvuzraugs Jā­zeps Šesters, būvnieku pārstāvis Andis Kusiņš un Lat­vijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Me­žeckis, kurš Sēlijas sporta  skolai dāvāja veselu maisu ar futbola bumbām.
    Viesītes stadiona rekonstrukcijas pirmajā kārtā darbus veica SIA «Jard», bet otrajā — SIA «Ošukalns». 
 
D. Gagunova foto
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru