Opozīcija domes vadībai pārmet politisku izrēķināšanos
INESE ZONE

Jēkabpils domes sēdē 19. septembrī tika skatīts lēmuma projekts  «Par amatu sarakstiem». Nelielas izmaiņas skāra vairākas iestādes. Jēkabpils Vēstures muzejā likvidēja vienu krājumu glabātāja amata vietu un  mākslas eksperta amata pusslodzi, bet izveidoja divas amata vietas - eksponāta uzraugs un speciālists darbam ar apmeklētājiem – muzejpedagogs. Bērnudārzā «Zvaniņš», palielinoties bērnu skaitam,  virtuves darbinieka amata vienību palielināja par 0,25 likmēm. Savukārt veselības veicināšanas koordinatori Žaneti Tiltiņu pārcēla no darba sociālajā dienestā uz izglītības pārvaldi.
         Šis pēdējais punkts lēmumā raisīja asas deputātu diskusijas. Deputāte Līga Kļaviņa to vērtēja kā nekorektu politisku izrēķināšanos ar Agitu Pleiko, kas līdz šim veica projektu vadītājas pienākumus izglītības pārvaldē. Viņas štata vieta tika likvidēta, bet, L. Kļaviņas ieskatā, tagad    izglītības pārvaldē tiek izveidots amats ar tādiem pašiem pienākumiem kā bija A. Pleiko. L. Kļaviņa minēja, ka tad, ja par šādu rīcību amatu zaudējusī persona gribētu tiesāties, tam būtu reālas sekas.
Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola skaidroja, ka  veselības veicināšanas speciālists sociālajā dienestā strādā jau vairākus gadus, un, tā kā viņa darba specifika vairāk saistās ar izglītību, speciālists tiek pārcelts uz izglītības pārvaldi. Jauna amata vieta netiekot veidota. K. Ozola piebilda, ka A. Pleiko savukārt esot rīkojusies nekorekti, aiznesot no izglītības pārvaldes dokumentus. L. Kļaviņa tomēr iebilda, ka labi speciālisti ir augstu vērtējami, taču cilvēkam, kas projektu vadībā un realizācijā sevi pierādījis kā kompetentu, atlaižot no darba izglītības pārvaldē, nekas neesot piedāvāts. Tātad arī te politiskā piederība, tāpat kā valstī, tiekot vērtēta augstāk nekā profesionalitāte. Arī deputāts Raivis Ragainis iebilda, ka tas tomēr esot jāvērtē kā gadījums, kad likvidētais amats tiek veidots no jauna, un par to varot tiesāties. Izpilddirektors Guntars Gogulis savukārt uzsvēra, ka  amats nav atjaunots,  bet pārcelts, un solīja, ka juridiskais dienests vēlreiz izvērtēs situāciju.
      Tas tomēr nepārliecināja opozīcijas deputātus, un Aigars Nitišs  pauda neizpratni, kāpēc darbinieks jāpārceļ uz izglītības pārvaldi?  K. Ozola atkal skaidroja, ka veselības veicināšanas izglītojošās programmas neattiecas uz sociālo dienestu. Turklāt tur speciālistam nācies strādāt kabinetā, kur tiek nodrošināta arī palīglīdzekļu saņemšana, tāpēc ir liela apmeklētība, kas traucēja darbam. Tāpēc notiek pārcelšana un speciālista amata nosaukums nav projektu vadītājs, bet gan veselības veicināšanas koordinators, tātad tas nav tas pats amats. R. Ragainis un A. Nitišs tam nepiekrita. R. Ragainis sacīja, ka  amata aprakstā tik un tā minēts - projektu koordinators, tāpēc vajadzējis rīkot konkursu. Savukārt A. Nitišs pauda viedokli, ka argumenti nav pamatoti, un vaicāja, kas tagad vadīs «Erasmus» projektu, ko savulaik koordinēja A. Pleiko? Vai tagad amatā apstiprinot projekta vadītāju  kā veselības veicināšanas koordinatoru? Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis skaidroja, ka «Erasmus» projektu vadīs viņš pats, bet koordinēs pārvaldes darbiniece Sarmīte Safronova.
      Opozicionāri palika pie saviem pārmetumiem, un  L. Kļaviņa lūdza informēt, kādi dokumenti A. Pleiko rīcības dēļ izglītības pārvaldē ir bijuši nepieejami. K. Ozola paskaidroja, ka A. Pleiko prombūtnes laikā nav bijuši pieejami dokumenti, bet tas atrisināts un tagad problēmu nav. A. Nitišs paziņoja, ka tas bijis publiski izskanējis apgalvojums, viņš gribot saņemt konkrētu pamatojumu visam. K. Ozola sacīja, ka atbildi sniegs tikai uz konkrētu iesniegumu. 
-Agita Pleiko startēja no Zaļās partijas. Es uztraucos par saviem cilvēkiem, kas bija sarakstā. Ja ir tādi apgalvojumi, es gribu to precizēt, – tā savu interesi pamatoja Aigars Nitišs. Savukārt K. Ozola atkārtoja, ka tad, ja partija vērsīsies ar iesniegumu,  tas tiks vērtēts un sniegta atbilde. 
     Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis, vaicāts par kādiem nepieejamiem dokumentiem ir runa, skaidroja, ka A. Pleiko slimības laikā kolēģi netikuši klāt dokumentiem viņas darba datorā, jo tie un e -pasts bijuši pieejami tikai ar paroli. Taču, A. Pleiko atgriežoties, pieeja nodrošināta. J. Līcis skaidroja, ka veselības veicināšanas koordinators veiks tos pašus pienākumus kā atrodoties sociālā dienesta pakļautībā, tikai tagad būs izglītības pārvaldes štatos.
Balsojot par amatu saraksta izmaiņām, vairākums bija par tām. Pret balsoja opozīcijas deputāti L. Kļaviņa, R. Ragainis, A. Nitišs un M. Svilis.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. haha
    haha
    pirms 1 gada

    Nezinu nevienu iestādi.kur kāds varētu bez paroles atļauties strādāt.Tātad vadība nenodrošināja aizvietotājam paroli,kas atļautu strādāt ar citu vārdu ar dokumentiem.

    Atbildēt

Pievienot komentāru