Opozīcija sarīko protesta balsojumu, kad sēdē neiekļauj jautājumu par Raivja Ragaiņa atstādināšanu
INESE ZONE

18. aprīlī Jēkabpils domē notika ārkārtas sēde, kurā bija plānots apstiprināt  septiņus domes lēmumus par aizņēmumiem būvobjektiem finansējuma piešķiršanu, amatu sarakstiem un citus. Ārkārtas sēde bija izsludināta iepriekš un notika pēc 18. aprīļa finanšu komitejas sēdes, lai apstiprinātu daļu no komitejas sēdē izskatītajiem jautājumiem un tos varētu ātrāk virzīt izpildei.
    Sēdes darba kārtībai bija pievienota informācija par domes priekšsēdētāja vietnieces Līgas Kļaviņas rīkojumu,  ar kuru viņa atcēla nākamo – 25. aprīļa – domes sēdi no un noteica, ka nākamā sēde  notiks 9. maijā. BD jau ir informējusi par astoņu Jēkabpils domes deputātu iesniegumu, ar kuru viņi izsaka neuzticību priekšsēdētājam Raivim Ragainim un pieprasa sasaukt domes sēdi, lai lemtu par R. Ragaiņa atbrīvošanu no amata un ievēlētu jaunu domes priekšēdētāju. Šo amatu opozīcija plānojusi uzticēt tagadējam priekšēdētāja vietniekam Aivaram Krapam.  
      Opozīcijas deputāti ārkārtas sēdes sākumā rosināja iekļaut ārkārtas sēdes darba kārtībā jautājumu par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata un  jaunu domes priekšēdētāja ievēlēšanu vai arī sasaukt ārkārtas sēdi pēc trim stundām, kā to, sasaucot jaunu sēdi, paredz normatīvie akti, un tad lemt par abiem jautājumiem. Deputāte Kristīne Ozola sacīja, ka neuzticību R. Ragainim izteicis deputātu vairākums, un tāpēc par to jālemj nekavējoties, lai nepārkāptu nosacījumus par sēdes sasaukšanas kārtību šādos gadījumos. Arī deputāts Leonīds Salcevičs vaicāja, vai,  nelemjot par deputātu iesniegumu 18. aprīlī, netiks pārkāpts nosacījums, ka sēde pēc šāda iesnieguma jāsasauc divu nedēļu laikā, ja līdz tam nenotiek kārtējā sēde, bet tagad taču tāda notiek. Kā jau minēts, ar domes vadības lēmumu kārtējā sēde, kurai būtu jānotiek 25. aprīlī, kad arī varēja lemt par šo jautājumu, ir pārcelta uz 9. maiju, un ārkārtas sēde tad būtu jāsasauc kaut kad līdz tam. Turklāt ir gaidāmas Lieldienu un maija svētku brīvdienas.   
      R. Ragainis atbildēja, ka sēdi sasauks tā, kā likums to prasa, un, kad sasauks, tad arī par to paziņos. Viņš aizrādīja K. Ozolai, ka viņa parasti mēdzot izpausties ar savu juridisko zināšanu loku un izteikt iebildumus, bet viņš paļaujoties uz pašvaldības juridiskā dienesta skaidrojumu. Juridiskā departamenta vadītāja Dace Gluha skaidroja, ka ārkārtas sēde ir jāsasauc divu nedēļu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas, kas arī tiks darīts, bet 18. aprīļa ārkārtas sēde ir sasaukta pēc priekšsēdētāja iniciatīvas un nav kārtējā sēde.
     Opozīcijas deputātus neapmierināja skaidrojums, un, protestējot pret to, viņi paziņoja, ka balsos pret visiem lēmumiem, kas jāapstiprina ārkārtas sēdē. Deputāts Aigars Nitišs gan apelēja pie viņu saprāta, jo šie lēmumi taču esot svarīgi turpmākajam darbam. Taču opozīcija palika pie sava, jo arī viņu iesniegums esot svarīgs, un balsoja pret, jo nekas netikšot iekavēts un šos lēmumus varot pieņemt arī vēlāk, kad sasauks sēdi. Tā kā opozīcijai tagad ir balsu vairākums, neviens lēmums netika pieņemts. Deputāte Signe Bērziņa, kas arī bija parakstījusi iesniegumu par neuzticības izteikšanu R. Ragainim, uz domes sēdi un ārkārtas sēdi gan nebija ieradusies, bet uz ārkārtas sēdi ieradās Aleksandrs Deinis. un līdz ar to opozīcijai bija septiņas balsis – tātad vairākums.
    
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (12)

 1. Hmm..
  Hmm..
  pirms 1 gada

  Pēc Juridiskā departamenta vadītājas Dace Gluha skaidrojuma noprotams, ka ilgi savā amatā viņa palikt neplāno..

  Atbildēt
 2. Arvienvardsakot
  Arvienvardsakot
  pirms 1 gada

  Bērnudārzs. Domā novilkt laiku, mož kāds pārdomās, blin.

  Atbildēt
 3. Gerds
  Gerds
  pirms 1 gada

  Tikai muļķim nav redzams, ka tā ir Salceviča shēma! Visas marionetes dzied pēc stabules. Signi Bērziņu var atlaist tik pat ātri kā pieņēma...neierodas uz sēdēm un darbojas pret visiem partijas solījumiem - kauns

  Atbildēt
 4. A
  A
  pirms 1 gada

  Bija Nitiša shēmas,tagad Salceviča. Kāda atšķirība? Paskaidrosi?

 5. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Laika novilkšana... Laba taktika... Bet netaisnīga...

  Atbildēt
 6. lnnk
  lnnk
  pirms 1 gada

  vislabāk man patīk ozola kura tagad brāļojas ar saskaņu, ka tik pie amata tikt. a tā KPL meitene vispār nulle bez kociņa

  Atbildēt
 7. HA
  HA
  pirms 1 gada

  Ko muldi !Ar saskaņu jau brāļojas pašreizējie! Pateicoties saskaņiešiem jau Ragainis ar Nitišu tika pie šprices un turējās.Nitišs ar Gavrilovu galvenie būvnieki visos objektos. Tikai uz savu kabatu pildīšanu strādā.

 8. Tā vot
  Tā vot
  pirms 1 gada

  Kāda razņica, kas par partiju. Galvenais, lai nauda ķešā skan. Deputātos nelien, lai rautos cilvēku labā. Kā cilvēki vēl to nav sapratuši. Prapaļi propodam, uz vēlēšanām vairāk neiešu, lai kādas slavas dziesmas kurš nedziedātu. Muldēt visi prot.

 9. Tā lūk
  Tā lūk
  pirms 1 gada

  nu neej neej, uz to jau arī varas elite cer! Viņai tas tikai ir izdevīgi, lielākas izredzes palikt pie siles :)))) ! MALACIS (pāķa loģika). P.S. KPV.LV vispār nav partija, tā ir labu cilvēku kompānija, kas apmaldījusies 3 priedēs un nezina tagad ko darī!

 10. atvainojiet
  atvainojiet
  pirms 1 gada

  Vai kāds normāls cilvēks var iznākt pie citiem normāliem cilvēkiem (vēlētājiem) un normālu cilvēku valodā paskaidrot - kas te bitīt matos notiek? Domē laikam sajutušies kā baigie politisko aizkulišu stumdītāji,bet no malas izskatās,ka tā ir banāla vēlētāju naudasmaka plosīšana.Hallo!! Ir tur arī kāds normālais,vai arī visiem mutes aizņemtas,jo iekodušies nodokļu pīrāgā?

  Atbildēt
 11. Nja
  Nja
  pirms 1 gada

  Jātaisa jaunas domes vēlēšanas. Nu nebūs tā, ka te kraps ar Leonīdu gribēs.

  Atbildēt
 12. skaidra bilde
  skaidra bilde
  pirms 1 gada

  Gagānu karš uzņem apgriezienus - tārpi lien pie varas par katru cenu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru