“Ošukalns” aicina pašvaldību piedalīties asfalta seguma paraugu ņemšanā
INESE ZONE

3. jūnijā SIA “Ošukalns” Jēkabpilī veica asfaltbetona paraugu urbšanu uzņēmuma  pārbūvētajā Zīlānu ielas posmā no Rīgas ielas līdz Ventas ielai. 
    SIA “Ošukalns” ceļu būves nozares vadītāja vietnieks Andris Kusiņš stāsta, ka tā ir parasta seguma kontrole, kādu būvnieki veic visos objektos. Bet šoreiz nolemts pieaicināt pasūtītāja – Jēkabpils pašvaldības – pārstāvjus, ja viņi arī vēlētos paņemt asfalta seguma paraugus kvalitātes kontroles vajadzībām. Uzņēmums aicināja piedalīties arī mediju pārstāvjus. Šie paraugi tiks pārbaudīti, mērot biezumu (tas asfalta segumam visiem paraugiem bija atbilstošs – 12 centimetri), pārbaudot asfalta porainību un veicot riteņu sliežu testu. A. Kusiņš sacīja, ka porainības pārbaudi veiks SIA “Ošukalns” asfaltbetona rūpnīcas laboratorijā, bet riteņu sliežu testu - RTU laboratorijā. 
    -Būvnieks piedāvāja veikt šo procesu kopā, kad viņi paņemtu savus paraugus, bet mēs - savus. Būvnieks savus nodos ekspertīzei, mēs pagaidīsim tās slēdzienu un domāsim, ko darīt ar savējiem – nodot papildu pārbaudei vai nē. Neizslēdzu iespēju, ka mums nebūs vajadzības veikt sev paņemto paraugu pārbaudi, bet par to lemsim pēc būvnieka iesniegtā ekspertīzes atzinuma. Laika visam pietiek, jo negribētu, ka pārbaužu process ievelkas tik ilgi kā Pasta ielas projekta objektos, – sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. 
    Paraugi tika ņemti divās vietās. Vienu noteica, balstoties uz ceļu specifikācijas asfalta paraugu ņemšanas metodiskajiem norādījumiem, otru paraugu ņemšanas vietu izvēlējās mediju pārstāvis.
    Paraugu ņemšanā piedalījās projekta atbildīgais būvuzraugs Juris Birkavs (SIA “K-RDB”), kas veica paņemto paraugu plombēšanu.
Plānots, ka nākamajā nedēļā tiks veikta asfaltbetona paraugu ņemšana arī Zīlānu ielas posmā aiz dzelzceļa pārbrauktuves. Šonedēļ to vēl nevar darīt, jo asfalta virskārta nupat ieklāta. Objekta nodošana ekspluatācijā plānota jūlija beigās.
 
J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Viesis
  Viesis
  pirms 4 nedēļām

  Ha.ha. Nu tu Kusiņ pļāpā. Ja jau paraugu pārbaudīs Ošukalna laboratorija, tad jau rezultāts skaidrs.

  Atbildēt
 2. sveiki
  sveiki
  pirms 4 nedēļām

  Tikko uzlēja asfaltu un tagad urbs caurumus, tas noteikti uzlabos seguma kvalitāti, kaut kāds murgs.

  Atbildēt
 3. patiesība ir tāda
  patiesība ir tāda
  pirms 4 nedēļām

  Visā pasaulē urbj un pārbauda. Tikai pie mums pārbaudēs viss ir čikiniekā plus mīnus, bet asfalts pēc gada jau sāk plaisāt, veidoties bedres. Jpilī ielu kvalitāte ir vienkārši drausmīga! Kad pārbaudīs Bebrus?

 4. ceļotājs
  ceļotājs
  pirms 3 nedēļām

  Visu pasauli neesmu apceļojis, bet zināmu daļu, urbšanu nekur netiku redzējis, tagad redzu Jēkabpilī, būsiet urbēju pilsēta.

  Atbildēt
 5. Nolaidība
  Nolaidība
  pirms 3 nedēļām

  Ja pie mums prastu godīgi strādāt, tad uzticētos. Bet te tomēr ir valsts nauda un kontrolei ir jābūt. Leonīds bija paviršs , asfalta kvalitāti nepārbaudīja. Rezultāti ir redzami ikvienam. Vienkārši vairs nevar spēt visu labot.

 6. svilpe
  svilpe
  pirms 3 nedēļām

  Vai tad vēl urbj?

  Atbildēt

Pievienot komentāru